Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Polaroid LAB

Instantných fototlačiarní je trhu dosť, ale spoločnosť Polaroid priniesla na trh predsa produkt, ktorým posunula hranice tlače zase o niečo ďalej. Ide o okamžitú tlačiareň Polaroid Lab, ktorá premení digitálne fotografie z mobilného telefónu na originálne fotografie Polaroid. V podstate to funguje ako tmavá komora, ktorá vytvára digitálne fotografie z mobilného zariadenia na film Polaroid. A čo dosiahnete? Úplne originálnu fotografiu Polaroid, ktorá je skoro totožná s originálom analógovej verzie.

Absolútne nadčasová technológia, ako si vytvoriť moment na koláž až 9-tich snímok. A to nie je všetko. S možnosťou rozšírenej reality sa dokážete vrátiť do určitej chvíle. O čo vlastne ide? O jediné originálne zariadenie Polaroid Lab.

 

Retro dizajn

Absolútne nadčasový krásny retro dizajn vás osloví už na prvý pohľad. Horná časť je situovaná, ako skener na ktorý sa priloží mobilný telefón. V spodnej časti sa nachádza slot pre výstup fotografie. Na lievikovitom tele zariadenia nájdete „ červené“ tlačidlo skenovania na prednej strane (vedľa signalizácia LED) a čierne pre zapnutie On na bočnej strane. V strede je farebná LED signalizácia.  V zadnej časti sa nachádza port pre micro USB kábel na nabíjanie 1 100 mAh Li-ion batérie skeneru. Po otvorení krytu v spodnej časti nájdete priestor pre vloženie kazety s filmom. Tie sú v podstate, ako pôvodné originálne filmy Polaroid.

 

                                                                

zdroj foto: polaroid.com

Univerzálny spôsob tlače

 

Celá systém tlače je postavený na naskenovaní fotografie z mobilného telefónu do zariadenia a následovne vytlačení snímku na film. Z Polaroid Lab-u vám vyjde fotografia, ako pri klasickom Polaroid fotoaparáte. Stačí teda otvoriť podporovanú aplikáciu v mobilnom telefóne, vybrať snímok pre tlač. Mobil priložiť na hornú časť zariadenia smerom displejom nadol. Stlačiť červené tlačidlo snímania a nechať zariadenia urobiť všetko ostatné. Skener funguje na princípe troch akrylových šošoviek a antireflexnej vrstvy, ktoré premietajú presný obraz z mobilného zariadenia s osvietením filmu v tlačiarni. Systém pracuje s pevnou clonou a modulom s premenlivou rýchlosťou uzávierky.

 

Aplikácia Polaroid Originals

Práve vďaka aplikácii Polaroid Originals a funkcie AR môžete tvoriť koláže, pridávať videá a inak upravovať konečnú podobu vytlačenej fotografie. Samozrejme ju môžete vytlačiť buď, ako jeden záber Polaroid alebo ako koláž pozostávajúcu, až z deviatich samostatných obrázkov. Pomocou aplikácie Polaroid Originals viete obrázkom priraďovať videá. Týmto spôsobom si neskôr viete prezeraním fotografie pomocou aplikácie Originals a funkcie AR prehrať aj priradené video. Váš mobilný telefón musí funkciu AR (rozšírenú realitu) podporovať.

 

Výhodou je že nepotrebujete v podstate žiadne káble pre pripojenie a ani spárovanie pomocou rozhrania Bluetooth alebo Wi-Fi. Jediný port na zadnej strane Polaroid Lab-u slúži na nabíjanie pomocou mikro USB káblu. Kúzlo objavenia sa snímku na fotografii prichádza po vytlačení filmu zo zariadenia a krátkej chvále kým sa objaví fotografia. Tento spôsob je identický s klasickými Polaroid filmami, ktoré poznáme už desaťročia. Polaroid sa svojím zariadením skener- fototlačiarne alebo čiernej komory a to celé dokopy vrátil s retro dizajnom, ktorý je naozaj veľmi príjemný.

 

Spojenie skener a tlač, ako malá čierna komora, fotolab sa objavilo už v roku 2012, ako myšlienka od Impossible Project v rámci crowdfundovej kampane pod názvom Instan Lab. V roku 2017 sa premenoval na Polaroid Originals. Na trh sa dostalo zariadenie v roku 2019 za cenu 130 dolárov. Aktuálne sa na našom trhu pohybuje cena Polaroid Lab-u od 135 € vyššie. K tomu je potrebné prirátať cenu originálnych filmov I-Type alebo Polaroid 600. Tie sú v cene približne 18 € pre čiernobiele fotografie a 22 € pre farebné fotografie (8 ks). Cena jednej retro Polaroid fotografie tak nie je malá, ale zážitok v podobe autentickosti analógu je úchvatný.