Kancelária a škola

Kodak Smile Printer

Malé kúzlo z vrecka pre okamžitú tlač

Minimalistická, prenosná a rozmermi veľmi malá fototlačiareň Kodak Smile Printer, sa stala naším novým objavom medzi vreckovými tlačiarňami. V ponuke predajcov je vo veľmi zaujímavých farbách a cene. Okamžitá tlač je to, čo oceníte v dnešnej digitálnej dobe na cestách alebo letnej párty. Spomienky plné zábavy môžete mať hneď po vyfotení, vytlačené na samolepiacej fotografii. Čo všetko ponúka práve tento model vreckovej tlačiarne a v čom sa líši od ostatných prenosných fototlačiarní?


Stručná charakteristika

Technológia tlače: farebná termosublimačná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť - osobná
Rozhranie tlačiarne: USB/ Bluetooth
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač
Maximálny formát tlače: 5 x 7,6 cm (2 x 3“)
Displej: nie (informačné podsvietenie)


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 122 mm
Hĺbka: 23 mm
Výška: 79 mm
Hmotnosť: 0,45 kg


Dizajnovka do vrecka

Aj medzi vrecovými tlačiarňami je model Kodak jeden tých najmenších a najľahších zariadení. Telo zariadenia je pevné a veľmi kvalitne spracované. Vďaka jemnému zaobleniu hrán je dodržaná prijemná ergonómia. Tlačiareň sa objavila v predaji popri bielom a čiernom farebnom prevedení aj v sýtej skoro cukríkovej rúžovej a parížskej modrej, ale ani fanúšikovia pastelových farieb nemusia smútiť. Pre nich pripravil výrobca tmavšiu mätovú zelenú farbu. Sám výrobca uvádza farby iba jednoduchým označením: biela, čierna, červená, modrá a zelená. Na vrchnej strane je logo Kodak. Plast tlačiarne je hladký až na malý predel, ktorá má vrúbkovanú (riadkovú) textúru. Vpredu sa nachádza odnímateľná krytka za ktorou je zásobník na vloženie fotopapiera. Ten sa vkladá spolu s kalibračným modrým listom. Pri tlači sa jemne posunie textúrovaná časť a tým sa pootvorí vrchná časť, ktorá vytvorí slot pre výstup výtlačku. Tento mechanizmus je neštandardný, ale veľmi jednoduchý a pohodlný. Dokonca je podsvietený LED svetlom, ktoré zároveň indikuje farebne stav bielou, modrou a červenou farbou. Na ľavej strane tlačiarne sa nachádza reset, LED dióda nabíjania a port micro USB pre kábel na nabíjanie. Zapínanie a vypínanie tlačiarne využíva presne ten systém posunutia časti vrchného krytu. Ak chcete tlačiareň zapnúť, posuniete malý okraj vrchného panelu (krytu) od stredu. To prispôsobí vysúvací slot a LED dióda osvieti priestor okolo slotu. Pre vypnutie tlačiarne stačí zatlačiť vysúvací slot nadol. Všetko ostatné sa ovláda pomocou aplikácie Kodak Smile. Fototlačiareň Kodak Smile sa v rukách drží pohodlne a nekĺže. Príjemný minimalistický dizajn a kompaktnosť zariadenia nás milo prekvapili.

 

     

 

Funkcie a ovládanie pomocou aplikácie Kodak Smile

Okrem mobilnej tlače, na čo je zariadenie primárne určené nič navyše neponúka. Tlačiareň musíte pripojiť a spárovať s vašim mobilom pomocou rozhrania Bluetooth. Nastavenia a úpravy pred tlačou vykonáte pomocou aplikácie Kodak Smile. Tá je dostupná pre mobilné zariadenia s iOS a Android. Po stiahnutí aplikácie môžete odstraňovať okraje, pridávať rámčeky, filtre, text a nálepky alebo upravovať  jas, farby na fotografii pred tlačou. Jednou z veľmi zaujímavých funkcií pomocou aplikácie je pridanie AR a vytváranie živých fotografií. Nechýba ani prístup k sociálnym sieťam a zdieľanie alebo tlač fotografií zo sociálnej siete. Pre tlač sa používajú samolepiace fotopapiere Kodak Zink, ktoré sa predávajú v balení 20 alebo 50 ks. Plusom je, že tento model tlačiarne je kompatibilný aj s papiermi od iných výrobcov.

 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Fotografie sa tlačia dosť rýchlo. Približne 30 až 40 sekúnd trvá kompletné vytlačenie fotografie. Tlačiareň Kodak Smile pomocou vstavanej batérie vytlačí na jedno úplne nabitie 40 výtlačkov. Kvalita tlače je slušná a aj keď nenadchne, ani neurazí a radí sa k tomu lepšiemu priemeru medzi ostatnými vreckovými tlačiaňami. 


Plusy 

- kompaktná vrecková veľkosť
- tlač zo smartfónu pomocou bezplatnej aplikácie KODAK SMILE
- tlač na 2"x 3" fotografie s lepiacou zadnou stranou
- kompatibilita s rovnakým formátom fotopapiermi od iných výrobcov
- prenosný vreckový dizajn
- Bluetooth konektivita
- vstavaná nabíjateľná batéria
- rozšírené funkcie aplikácie Kodak Smile
- jednoduchá tlač z fotoaparátu alebo zo sociálnych médií
- kompletná správa na úpravu fotografií
- možnosť pridania okrajov, nálepiek, textu a filtrov
- rýchle zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach
- podpora pridania k fotografiám úžasné efekty AR


Mínusy 

- cena náhradných fotopapierov

 

Krátke zhodnotenie

Vrecková tlačiareň Kodak Smile je ďalším solídnym hráčom medzi malými zariadeniami pre okamžitú tlač. V jej prospech hrá cena, jednoduché ovládanie, bezproblémové pripojenie, rýchlosť tlače a vydarení aplikácia Kodak Smile. Má prijemný dizajn a kompaktnú veľkosť s nízkou hmotnosťou. V podstate ponúka všetko, čo ostatné vreckové tlačiarne pre okamžitú tlač. V predaji sme ju našli v akcii za 69 €, čo je bezkonkurenčná cena oproti iným tlačiarňam vreckového formátu. Ak by sme nebrali do úvahy cenu, tak o niečo lepšie si stojí HP Sprocket 200, ktorej síce tlač trvá dlhšie, ale má štýlovejší dizajn a tlačí krajšie fotografie s lepšími farbami. Konkurenciou cenou pre Kodak Smile by mohla byť aj zaujímavá vrecková tlačiareň výrobcu Xiaomi, model Xiaomi Mi Portable Photo Printer.