Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Brother MFC-J1010DW

Brother MFC-J1010DW je cenovo dostupná atramentová tlačiareň typu všetko v jednom určená prevažne na domáce použitie. Má viacero možností konektivity. Okrem klasického pripojenia USB káblom obsahuje aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi.  Nechýba podpora Apple AirPrint a Mopria Print Service. Používa atramentové kazety s farebným dye atramentom a čiernym pigmentovým atramentom. Skener má automatický podávač dokumentov na skenovanie dlhých viacstranových dokumentov, bez podpory obojstranného skenovania.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 400 mm

Hĺbka: 343 mm

Výška: 172 mm

Hmotnosť: 7,4 kg

Dizajn 

Továrenské spracovanie tlačiarne Brother MFC-J1010DW je skvelé. Aj keď je tlačiareň celá z plastu, pôsobí robustne a má pevnú konštrukciu. Hrany zariadenia sú mierne zaoblené. Dizajn má určité nevýhody, pretože k zaseknutému papieru sa dostanete iba cez zadný panel a napájací kábel nie je odnímateľný, čo znemožňuje jeho výmenu, ak sa poškodí. Port USB sa nachádza vo vnútri tlačiarne , čo znamená, že dĺžka kábla je na vonkajšej strane o niečo kratšia. Nakoniec nemôžete oddeliť vstupný a výstupný zásobník, pretože sú z jedného kusu.

Táto tlačiareň vyžaduje primeranú údržbu. Rovnako, ako väčšina atramentových tlačiarní sa môžu tlačové hlavy upchať, ak tlačiareň dlhší čas nepoužívate. Existujú však vstavané funkcie, ktoré pomáhajú vyriešiť problém, ako je čistenie a zarovnanie tlačovej hlavy. Atramentové kazety v štandardnej verzii nemajú extra vysokú vyťaženosť, takže ich budete musieť pravidelne vymieňať. Na výmenu kaziet nemusí byť tlačiareň zapnutá. Vstupný zásobník pojme 150 listov papiera, čo nie je až tak veľa, ale na domáce použitie postačí.

Displej s uhlopriečkou 1,8 palca je dostačujúci. Obrazovka je síce menšia, ale to nemá vplyv na jednoduchosť používania. Spolu s množstvom tlačidiel na ovládacom paneli dokážete veľmi pohodlne ovládať tlačové úlohy zariadenia. Displej má dobré vertikálne pozorovacie uhly, čo znamená, že na obrazovku dobre vidíte mierne zhora alebo zdola, ale zo strán je to trochu horšie. Na porovnanie model Brother MFC-J1170DW má iný predný panel s väčšou 2,7-palcovou dotykovou obrazovkou a menším počtom fyzických tlačidiel.

 

 

Funkcie All-In-One

Brother MFC-J1010DW je univerzálna tlačiareň vhodná pre domáce použitie. Okrem funkcie tlače ponuka aj kopírovanie, skenovanie a fax. Má viacero možností pripojenia, vďaka čomu je ľahko dostupná pre každého v domácnosti. Tlačí rýchlo, vytvára vysokokvalitné čiernobiele a farebné dokumenty a jej náklady na tlač sú relatívne nízke kvôli lacnej cene atramentových kaziet. Jeho presnosť farieb je v poriadku pre tlač fotografií, ale zápasí s jasnými, sýtymi farbami a tmavšími odtieňmi, ako je zelená a žltá. Obsahuje skener s vysokým rozlíšením, ktorý sa dobre hodí na digitalizáciu fotografií, a vďaka automatickému podávaču dokumentov môžete rýchlo spracovať viacstranové dokumenty.

 

 

 

 

Táto tlačiareň má slušné funkcie skenera. Veko má penovú podložku, ktorá pomáha vyhladiť nerovné listy, a jeho pánty sa môžu mierne predĺžiť, aby sa do nich zmestili hrubšie predmety, ako sú učebnice. Nepodporuje obojstranné skenovanie, aj keď má podávač, takže pri skenovaní obojstranných listov budete musieť preklápať strany manuálne. Ak chcete použiť optické rozpoznávanie znakov (funkcia, ktorá vám umožňuje vytvárať prehľadávateľné PDF),  môžete buď vybrať „OCR“ ako cieľ súboru z ponuky tlačiarne, alebo uložiť súbor ako PDF a povoliť možnosť „PDF s možnosťou vyhľadávania“ v aplikácii Brother iPrint&Scan.

Aplikácia Brother Mobile Connect je vynikajúca. Umožňuje vám tlačiť, skenovať a kopírovať priamo z vášho smartfónu. Môžete ho použiť aj na vykonávanie úloh údržby, ako je čistenie tlačovej hlavy, spravovanie odberu atramentu, objednávanie spotrebného materiálu a prístup na stránku podpory tlačiarne.

Rýchlosť a kvalita tlače 

Kvalita tlače čiernobielych dokumentov je vynikajúca. Text vyzerá ostro a malé detaily sú zreteľne viditeľné. Pri tlači v režime štandardnej kvality sa môžu vyskytnúť zvislé čiary, ale pri tlači v režime vysokej kvality sa nevyskytujú. Náklady na tlač pri čiernobielej tlači sú nízke, ale farebná tlač môže byť drahšia, ak tlačíte veľa. Táto tlačiareň je oprávnená na službu odberu atramentu Brother, Brother Refresh, ktorá vám môže pomôcť ušetriť peniaze.

Kvalita tlače farebných dokumentov je dobrá. Text vyzerá ostro a sú viditeľné všetky jemné prvky. Jedinou výčitkou je, že farby vyzerajú mierne vyblednuté. Táto tlačiareň má priemerný farebný rozsah.

Presnosť farieb je v poriadku. Bojuje hlavne s modrými a tmavšími tónmi pleti. Presnosť farieb je dostatočná na to, aby obrázky nevyzerali neprirodzene, ale stále to nie je ideálne pre profesionálnu fotografiu.

Má problém reprodukovať svetlé, sýte farby a tmavšie odtiene modrej a zelenej. Je tam nejaké pruhovanie, ale nie je tam veľa zrna. Vzor tlače je viditeľný len zblízka; to nie je problém pri prezeraní fotografie z bežnej pozorovacej vzdialenosti.

Kvalita skenovania je vynikajúca. Text vyzerá sviežo a jemné detaily sú jasne viditeľné. Skener zvyšuje kontrast a sýtosť farieb, čo pri dokumentoch nie je problém, no nemusí to byť ideálne, ak pri Brother  digitalizácii fotografií očakávate dokonalú presnosť.

MFC-J1010DW je vynikajúca multifunkcia pri reprodukcii malých detailov. Jemné prvky vyzerajú jasne a jasne; poltóny (bodky) len zhoršujú viditeľnosť vzdialených predmetov.

Modelu Brother J1010DW netrvá dlho, kým sa inicializuje a vytlačí prvú stranu. Tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 1 200 x 6 000 Dpi. Pri čiernobielej tlači je slušne rýchly na dlhšie dokumenty, ale pri farebnej je pomalý. Za minútu vytlačí 17 strán v monochromatickom režime alebo 9,5 strán v farebne. Vstupná kapacita papiera je 150 hárkov a výstupná 50 hárkov papiera.

 

Plusy tlačiarne

- bohatá konektivita USB, Wi-Fi

- kvalita jemných detailov na fotografiách

- kvalitné továrenské spracovanie

- ergonomický dizajn

- nízke náklady na tlač pri čiernobielej tlači

- univerzálne funkcie všetko v jednom zariadení

- podpora ADF

- podpora duplex

 

Mínusy tlačiarne

- nízka výťažnosť čiernej a farebnej kazety (štandardná verzia)

- chýba podpora obojstranného skenovania

- drahšia farebná tlač pri veľkom objeme tlače

Náplne do tlačiarne

Táto tlačiareň používa farebné dye atramenty a čierny pigmentový atrament. Bohužiaľ, tieto kazety v štandardnej veľkosti nevydržia veľmi dlho, čo znamená, že ich budete musieť často vymieňať. Výhodou je, že môžete používať veľkokapacitné náplne s označením LC451XL, ktorých vyťaženosť je 500 strán. Tlačiareň prestane tlačiť hneď, ako zistí, že nie je dostatok atramentu na vytvorenie kvalitnej tlače, čo však tiež znamená, že budete likvidovať kazety, v ktorých je ešte nejaké množstvo atramentu.

Zhodnotenie 

Ak hľadáte kvalitnú multifunkciu pre univerzálne použitie v jednom kompaktnom zariadení do domácnosti, tak je Brother MFC-J1010dw dobrá voľba. Poskytne vám všetky funkcie pre tlačové úlohy, bohatú konektivitu a výstupnú tlač vo výbornej kvalite. Ak zvolíte veľkokapacitné náplne do tlačiarne, tak ušetríte čas. Pri štandardnej veľkosti náplní to bude častejšia výmena. Plusom tlačiarne je automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov. Zariadenie má dobrý pomer čo sa týka výkonu, kvality tlače a ceny.