Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Kompaktné tlačiarne pre firmy a podniky

Na trhu s tlačiarňami a multifunkciami sa v popredí drží niekoľko výrobcov, ktorí majú bohaté portfólio produktov v širokom rozpätí cien a modelov pre rôzne skupiny užívateľov. Od základných modelov pre nenáročných užívateľov v domácnosti, študentov až po malé firmy, ktoré potrebujú efektívnu a kvalitnú tlač. Najvyššie sú komplexné riešenia pre veľké podniky. Bežní užívatelia siahajú po zariadeniach výrobcov, ktorých produkty poznajú aj z iného odvetia. Dobrým príkladom je výrobca Hewlett Packard, ktorý ma trhu dobre našliapnuté notebookmi a počítačmi, alebo Canon, ktorý je ľudom známi výbornými fotoaparátmi a kamerami. Takáto cesta pomohla k záujmu o tlačiarne aj Samsungu. Ľudia ho už poznali, ako popredného výrobcu mobilných telefónov a TV, čo ich mohlo do istej miery pri výbere ovplyvniť. Na trhu s kancelárskym zariadením je však veľa špičkových výrobcov s dlhoročnou tradíciou, ktorých produkty sú viac známe v tej podnikovej sfére. My sme pre vás vybrali niekoľko tlačiarní z dielne kvalitných overených spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou veľkokapacitných tlačiarní pre podniky, ale majú aj modely vhodné pre malé firmy alebo živnostníkov, prípadne domácnosť s viacerými aktívnymi užívateľmi.

Začneme spoločnosťou OKI, ktorá je dlhoročným a významným výrobcom tlačiarní. V kategórii tlačiarní pre malé a stredné firmy, sa v poslednej dobe využívajú vo veľkej miere laserové tlačiarne, ktoré nahradili atramentové. Stalo sa to hneď z niekoľkých dôvodov: lepšia kvalita tlače, rýchlosť a prevádzkové náklady. O kvalite tlače by sa dalo polemizovať, lebo inovácie v atramentovej technológii spôsobili, že kvalitatívne sa tlač vyrovnáva. Stále je tu však rýchlosť a náklady na tlač. Spoločnosť OKI má značnú časť tlačiarní zameranú práve na firemný a podnikový sektor.

OKI B512DN

Monochromatická laserová tlačiareň OKI B512dn, je určená na tlač čiernobielych dokumentov. Dokáže pracovať vo vysokej mesačnej vyťaženosti a kvalita dokumentov je mimoriadne dobrá, vďaka technológii s použitím LED. Čo sa týka dizajnu môžeme povedať, že tlačiareň zapadá do takzvaného firemného dizajnu kancelárskych zariadení. Rozmerovo však patrí skôr k tým kompaktnejším zariadeniam, ktoré ocenia malé firmy a živnostníci. Displej je iba jednoriadkový, čo príliš neoslní, ale ovládanie je jednoduché. Čo nepoteší na dizajne, naopak poteší pri výkone a kvalite tlače. Tlačiareň OKI B512dn tlačí digitálnou LED elektrofotografickou  tlačovou technológiou v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas prvého výtlačku je zhruba 4,5 sekundy a za minútu vytlačí tlačiareň 45 strán vo formáte A4. Čo sa týka konektivity, tá okrem USB pripojenia ponúka aj zapojenie tlačiarne do LAN siete. Nechýba samozrejme ani automatická obojstranná tlač. Pomerne krátka doba zahrievania, 17 sekúnd od zapnutia a 5 sekúnd z úsporného režimu, rýchly procesor a 512 MB RAM pamäť,umožňujú modelu OKI B512dn bez problémov tlačiť aj veľký objem tlače.

Ďalším výrobcom tlačiarní, ktoré pokrývajú značnú časť trhu s tlačiarňami pre firmy a podniky  je japonská Kyocera.

KYOCERA FS-2100D

Ani tento model svojim dizajnom nevybočuje z rady podnikových kancelárskych riešení. Ale trochu netypický zaoblená prava strana do valca, na ktorom sa nachádzajú ovládacie prvky predsa len z tejto tlačiarne robí zaujímavý kúsok. Tento na prvý pohľad dizajnový prvok má aj svoje opodstatnenie a využiteľnosť pri nadstavbe zariadenia. Nechýba ani dostatočne veľký displej a USB konektor na čelnej strane pre priamu tlač z USB zariadení. Táto monochromatická laserová tlačiareň dokáže tlačiť čiernobiele dokumenty do maximálnej veľkosti formátu A4 v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 40 strán, čo z nej robí vysoko efektívné zariadenie v kancelárii. Kvalita tlače je výborná a náklady na tlač sú nízke. Tie môžete znížiť aj používaním funkcie automatická obojstranná  tlač, ktorú tlačiareň ponúka a voľbou alternatívnych laserových tonerov.  Zásobník s kapacitou 500 listov nesklame. Model Kyocera FS-2100D je veľmi dobrou voľbou pre malé firmy a živnostníkov.

Ani spoločnosť Xerox nie je na trhu s tlačiarňami žiadnym nováčikom. Jej pôsobenie na trhu sa rozšírilo v USA do 180 krajín sveta. Vyrába a ponúka všetko, čo súvisí so spracovaním dokumentov. V portfóliu má bohatú ponuku od monochromatických až po farebné multifunkčné zariadenia. Je výrobcom veľkoformátových kopírovacích zariadení a produkčných tlačiarní a nechýba ani kompletný sortiment softvéru a komplexných podnikových riešení.

Xerox Phaser 3260DN

Pre živnostníkov alebo menšie pracovné skupiny, ale aj pre domácnosti má v ponuke kompaktný model malých rozmerov Xerox Phaser 3260DN. Táto laserová tlačiareň ponúka užívateľovi veľmi kvalitnú čiernobielu tlač v štandardnom rozlíšení 600 x 600 dpi, ktoré je možné ešte zvýšiť na 4800 x 600 dpi. Rýchlosť tlače je 28 strán A4 za minútu a vďaka tomu je efektívnym pomocníkom v kancelárií. Čas pre tlač prvej strany je 8, 5 sekundy. Vstupný zásobník s kapacitou 250 listov, dopĺňa výstupný s kapacitou 150 listov. Výrobcom odporúčaná mesačná záťaž tlače je 1 500 strán. Úsporu času a zníženie nákladov na tlač umožňuje aj prítomnosť funkcie automatická obojstranná tlač papiera. Nechýba ani možnosť  používania alternatívnych a prémiových laserových tonerov, ktoré sú kompatibilné s týmto zariadením.  Konektivita je bohatá a okrem klasického USB pripojenia môžete využiť zapojenie do siete LAN, alebo veľmi obľúbené a pohodlné bezdrôtové Wi-Fi pripojenie.