Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Recenzia multifunkčnej tlačiarne Canon MF724Cdw

Canon MF724Cdw

Multifunkčná tlačiareň s výbornými parametrami od japonského výrobcu Canon ponúka bohatú škálu možností tlače, kopírovania a skenovania. Pridanou hodnotou k týmto funkciám je bezpečnostná ochrana PIN kódom, ktorú oceníte vo firemnom prostredí.

 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Farebná tlač/A4/ USB/ LAN/ WI-FI/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print

Dizajn

Tuto multifunkčná tlačiareň svojimi rozmermi môžeme stále považovať za kompaktné zariadenie, ktoré nezaberá príliš veľa miesta. Vďaka elegantne zaobleným tvarom pôsobí moderne a prístup k ovládaniu a celkovej obsluhe je bezproblémový a komfortný. Prehľadný dotykový displej je dostatočne veľký a zásobníku nechýba možnosť zaklopenia.

Funkcie

Po funkčnej stránke nesklame. Farebnú kvalitnú tlač laserovým lúčom dopĺňa kopírka a výborný skener. Nechýba obojstranná tlač, sieťové LAN pripojenie, bezdrôtové pripojenia pomocou Wi-Fi, podpora cloudových služieb a výborná bezpečnostná funkcia Secure Print, ktorá  chráni vaše citlivé dokumenty PIN kódom.

Rýchlosť a kvalita tlače

Táto tlačiareň poskytuje rozlíšenie tlače 1 200 x 1 200 Dpi a rýchlosť 20 strán pri formáte A4. To sú celkom slušné hodnoty. Nechýba režim šetrenia toneru, obojstranná tlač a automatický podávač. Zásobník s kapacitou 250 listov na vstupe a 125 listov na výstupe je dostačujúci. Odporúčaný mesačný objem tlače je od 750 do 2 000 strán, ale maximálne zaťaženie tlače zvládne až 40 000 strán, čo už je hodnota aj pre stredne veľkú firmu.

 

Plusy tlačiarne

- elegantný dizajn
- prehľadný dotyková displej
- pohodlná obsluha
- kvalita a rýchlosť tlače
- farebná tlač
- obojstranná tlač (Duplex)
- pripojenia LAN a Wi-Fi
- zabezpečená tlač PIN kódom

Mínusy tlačiarne

- max formát tlače A4 (nepodporuje formát A3)
- vyššia cena
- nižšia rýchlosť farebnej tlače


Náplne do tlačiarne

Keďže táto multifunkčná tlačiareň pracuje na princípe farebnej laserovej tlače používa tonerové kazety. Originálne tonery s označením Canon CRG-718 (Black, Cyan, Magenta a Yellow) s kapacitou 2 900 strán pre farebný toner a 3 400 strán pre čierny toner.

Tonerové kazety TonerDepot Premium CRG-718 

Pre zníženie nákladov môžete použiť aj vysoko kvalitné značkové tonerové kazety s garanciou 100 % kvality a zhody kapacity, ako pri originálnych toneroch, kazety Premium TonerDepot.

Alternatívne tonerové kazety CRG-718

Najvýhodnejšie riešenie pre multifunkčnú tlačiareň Canon MF724Cdw z hľadiska úspory tlače je používanie alternatívnych tonerov , plne kompatibilných s týmto zariadeniam, so zárukou dodržiavania medzinárodných štandardov a vysokej kvality.

Zhodnotenie

Táto multifunkčná tlačiareň sa cenovo pohybuje v trochu vyššej cene pre domácnosť,  ale jej funkčné využitie a kvalita farebnej laserovej tlače stoja za tú investíciu. Pre malú firmu, ktorá potrebuje tlačiť nielen čiernobielu, ale aj farebnú tlač s grafikou alebo rôzne prezentácie je to výborne riešenie. Jediným mínusom je v takomto prípade obmedzujúca tlač  maximálne na formát A4 a absencia faxu . Niekomu možno bude chýbať aj NFC, ktorým už novšie modely disponujú. Klady jednoznačne prevládajú a vďaka bezpečnostnému prvku, ochrany tlače sa v malej firme stane nenahraditeľným efektívnym pracantom. Čo sa týka prvého nastavenia tlačiarne je trochu zložitejšie, hlavne ak zapájate zariadenie do siete. No po nastavení je už ovládanie pohodlné a úlohy sú indikované na prehľadnom displeji.

Tip pre vás

Tento model zvládne skenovanie priamo na USB kľúč aj do emailu. Vďaka klávesovým skratkám môžete ihneď skenovať a priamo tlačiť s úsporou papiera.