Kancelária

Recenzia multifunkčnej tlačiarne Canon MF724Cdw

Canon MF724Cdw

Multifunkčná tlačiareň s výbornými parametrami od japonského výrobcu Canon ponúka bohatú škálu možností tlače, kopírovania a skenovania. Pridanou hodnotou k týmto funkciám je bezpečnostná ochrana PIN kódom, ktorú oceníte vo firemnom prostredí.

 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Farebná tlač/A4/ USB/ LAN/ WI-FI/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print

Dizajn

Tuto multifunkčná tlačiareň svojimi rozmermi môžeme stále považovať za kompaktné zariadenie, ktoré nezaberá príliš veľa miesta. Vďaka elegantne zaobleným tvarom pôsobí moderne a prístup k ovládaniu a celkovej obsluhe je bezproblémový a komfortný. Prehľadný dotykový displej je dostatočne veľký a zásobníku nechýba možnosť zaklopenia.

Funkcie

Po funkčnej stránke nesklame. Farebnú kvalitnú tlač laserovým lúčom dopĺňa kopírka a výborný skener. Nechýba obojstranná tlač, sieťové LAN pripojenie, bezdrôtové pripojenia pomocou Wi-Fi, podpora cloudových služieb a výborná bezpečnostná funkcia Secure Print, ktorá  chráni vaše citlivé dokumenty PIN kódom.

Rýchlosť a kvalita tlače

Táto tlačiareň poskytuje rozlíšenie tlače 1 200 x 1 200 Dpi a rýchlosť 20 strán pri formáte A4. To sú celkom slušné hodnoty. Nechýba režim šetrenia toneru, obojstranná tlač a automatický podávač. Zásobník s kapacitou 250 listov na vstupe a 125 listov na výstupe je dostačujúci. Odporúčaný mesačný objem tlače je od 750 do 2 000 strán, ale maximálne zaťaženie tlače zvládne až 40 000 strán, čo už je hodnota aj pre stredne veľkú firmu.

 

Plusy tlačiarne

- elegantný dizajn
- prehľadný dotyková displej
- pohodlná obsluha
- kvalita a rýchlosť tlače
- farebná tlač
- obojstranná tlač (Duplex)
- pripojenia LAN a Wi-Fi
- zabezpečená tlač PIN kódom

Mínusy tlačiarne

- max formát tlače A4 (nepodporuje formát A3)
- vyššia cena
- nižšia rýchlosť farebnej tlače


Náplne do tlačiarne

Keďže táto multifunkčná tlačiareň pracuje na princípe farebnej laserovej tlače používa tonerové kazety. Originálne tonery s označením Canon CRG-718 (Black, Cyan, Magenta a Yellow) s kapacitou 2 900 strán pre farebný toner a 3 400 strán pre čierny toner.

Tonerové kazety TonerDepot Premium CRG-718 

Pre zníženie nákladov môžete použiť aj vysoko kvalitné značkové tonerové kazety s garanciou 100 % kvality a zhody kapacity, ako pri originálnych toneroch, kazety Premium TonerDepot.

Alternatívne tonerové kazety CRG-718

Najvýhodnejšie riešenie pre multifunkčnú tlačiareň Canon MF724Cdw z hľadiska úspory tlače je používanie alternatívnych tonerov , plne kompatibilných s týmto zariadeniam, so zárukou dodržiavania medzinárodných štandardov a vysokej kvality.

Zhodnotenie

Táto multifunkčná tlačiareň sa cenovo pohybuje v trochu vyššej cene pre domácnosť,  ale jej funkčné využitie a kvalita farebnej laserovej tlače stoja za tú investíciu. Pre malú firmu, ktorá potrebuje tlačiť nielen čiernobielu, ale aj farebnú tlač s grafikou alebo rôzne prezentácie je to výborne riešenie. Jediným mínusom je v takomto prípade obmedzujúca tlač  maximálne na formát A4 a absencia faxu . Niekomu možno bude chýbať aj NFC, ktorým už novšie modely disponujú. Klady jednoznačne prevládajú a vďaka bezpečnostnému prvku, ochrany tlače sa v malej firme stane nenahraditeľným efektívnym pracantom. Čo sa týka prvého nastavenia tlačiarne je trochu zložitejšie, hlavne ak zapájate zariadenie do siete. No po nastavení je už ovládanie pohodlné a úlohy sú indikované na prehľadnom displeji.

Tip pre vás

Tento model zvládne skenovanie priamo na USB kľúč aj do emailu. Vďaka klávesovým skratkám môžete ihneď skenovať a priamo tlačiť s úsporou papiera.