Kancelária a škola

HP DesignJet T230

Spoločnosť HP uviedla tento model, ako jeden z najmenších veľkoformátových plotrov na svete. Kompaktná veľkosť a dostupná cena by mohla zaujať každého, kto potrebuje pre svoj biznis dostupné riešenie bez väčších kompromisov. Model HP DesignJet T230 24-in nájde uplatnenie vo firme, ktorá potrebuje kvalitnú tlač veľkoformátových fotografií, ale hlavne v kanceláriach stavebných inžinierov alebo architektov.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: termálna atramentová farebná (ploter)
Použitie firma/ domácnosť : stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač
Maximálny formát tlače: A0, A1, A2, A3, A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 1 013 mm
Hĺbka: 440 mm
Výška: 285 mm
Hmotnosť: 21,5 kg


Kompaktný dizajn

Už na prvý pohľad kompaktná veľkosť zariadenia je pridanou hodnotou do menšej kancelárie alebo pracovného priestoru, kam by sa veľké zariadenie nezmestilo. S dobrou ergonómiou vďaka jemne zaobleným hranám a celkove príjemným dizajnom môžeme zaradiť tento model medzi moderné štýlové tlačiarne. Továrenské spracovanie je kvalitné a použité plasty sú pevné. V čiernom prevedení vyzerá tlačiareň decentne. Tlačiareň je v kombinácii hladkých matných plastov s časťami, ktoré majú jemnú textúru. Kvalitná konštrukcia pridáva zariadeniu na veľmi dobrej stabilite aj pri náročnejšej prevádzke. V zadnej časti je podávač pre klasický papier formátu A1, A2, A3, A4 a vreteno pre rolovateľný papier s maximálnou šírkou 610 mm. Horná časť zariadenia má jemne textúrovaný povrch. Okrem loga výrobcu uprostred sa nachádza vľavo farebný dotykový LCD displej. V prednej časti je slot pre výstup papiera s automatickou rezačkou. Za otváracím krytom je priestor pre štyri samostatné atramentové kazety (CMYK). V zadnej časti nájdete porty pre zapojenie do elektrickej siete a pre pripojenie ethernet kábla do LAN siete. Spracovanie a dizajn hodnotíme kladne. Vďaka rozmerom je možné umiestniť tlačiareň na stôl alebo s prídavným stojanom do priestoru kancelárie.

         

Funkcie pre stavebných inžinierov a architektov

HP DesignJet T230 je 24“ tlačiareň, ktorá spĺňa všetky požiadavky na monochromatickú a farebnú tlač vo veľkom formáte. Medzi dostupnými plotrami na trhu je jednou z najmenších. Vďaka bohatej konektivite je možné využívať nielen tlačové úlohy zadávané z pripojeného počítača, ale aj z mobilných zariadení. Nechýba funkcia AirPrint pre zariadenia s iOS. Model obsahuje podporu bezdrôtového pripojenia a zapojenie do LAN siete. Možnosti tlače z rôznych zdrojov sú bohaté. Využívať môžete aj tlač z cloudových úložísk. Používateľské prostredie je intuitívne a ovládanie pohodlné s možnosťou vierohodného náhľadu. Čas môže používateľ ušetriť pomocou softvéru HP Click, ktorým jedným kliknutím odošle hneď niekoľko súborov. Pomocou aplikácie HP Smart viete tlačiť doslova odkiaľkoľvek. Pre tento model je pripravených hneď niekoľko softvérových riešení priamo od výrobcu.


Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí v optimalizovanom rozlíšení 2 400 x 1 200 Dpi v čiernobielom aj farebnom režime. Výtlačok formátu A1 dokáže vytlačiť za 35 sekúnd. Za hodinu je to približne 68 strán tlače formát A1. Vďaka atramentom HP Bright Office získate až o 31 % vyššiu presnosť čiar a až o 65 % väčší gamut. Tlač čiarových výkresov, prezentácií, ale aj reklamných prospektov dosahuje vysokú kvalitu.
Tento model podporuje širokú škálu médií. Veľkosť rolovateľného papiera je 210 x 279 až 610 x 1 897 mm. Pre samostatné hárky papiera je podpora formátov A1, A2, A3, A4. HP DesignJet T230 si poradí s typmi papiera: obyčajný kancelársky a kriedový papier (kancelársky, kriedový, kriedový ťažký, recyklovaný, bežný, žiarivo biely), technický papier (pauzovací, pergamen), fólia (priehľadná, matná), fotopapier (saténový, lesklý, pololesklý, prémiový, polypropylénový), samolepiaci (lepiaci, polypropylénový). Odporúčaná hmotnosť média je 60 až 280 g/m2 a hrúbka 0,3 mm.

 

Plusy tlačiarne

- pevná konštrukcia a vysoká kvalita spracovania
- moderný dizajn
- kompaktná veľkosť
- ploter pre 24“ rolky papiera
- kvalitná termálna farebná tlač
- rýchlosť tlače 
- bohatá konektivita
- podpora tlače z mobilných zariadení a cloudových služieb
- kvalitné atramentové náplne HP Bright Office
- podpora médií
- pohodlné ovládanie
- rozšírenie funkcií vďaka aplikácii HP Smart
- dostupná cena


Mínusy tlačiarne

- bez podpory duplexu
- stojan nie je súčasťou zariadenia (potrebné samostatne dokúpiť)
- menší LCD displej


Náplne do tlačiarne

Do tohto modelu idú štyri samostatné atramentové kazety HP 712 - azúrová, purpurová a žltá založené na báze farbiva a čierny pigmentový atrament. Vyťaženosť je približne 20 ml atramentu na 101 strán tlače vo formáte A1/D pri zohľadnení pravidelnej údržby. Štandardne je objem náplne 29 ml pre farebné atramentové kazety a 38 ml pre čiernu kazetu. Tá je v ponuke aj v 80 ml objeme. 

Zhodnotenie

Asi najkompaktnejší ploter v dostupnej cene ponúka všetko, čo patrí do kancelárie v oblasti stavebníctva, strojárstva alebo samostatných architektov. Je výbornou alternatívou s oveľa menším pôdorysom namiesto veľkého plotru. Tlačí vo vysokej kvalite, rýchlo a za pomerne nízke náklady v niekoľkých podporovaných formátoch. Vďaka konektivite nie ste obmedzený na tlač z jedného zdroja. Výhodou je že k tlačiarni môžete dokúpiť samostatný stojan, ale aj voliteľné príslušenstvo pomocou ktorého viete tlačiť projekty v rôznych formátoch A3/B a A1/D bez nutnosti ručného prepínania zdroja médií.

Navyše patrí ploter do modelovej rady s certifikáciou Energy Star a registrácie Epeat Gold. V rámci programu HP ponúka bezplatnú recykláciu prázdnych atramentových kaziet. Tento produkt má konštrukciu s vyššou udržateľnosťou, ktorá znižuje produkciu CO2 až o 7,3 tony za rok. To vďaka každému novému vyrobenému kusu obsahujúceho 30 % recyklovaného plastu.