Kancelária a škola

Vyskúšali sme Canon MF212w

Multifunkčné zariadenie Canon MF212w

Multifunkčná laserová tlačiareň pre rýchlu efektívnu čiernobielu tlač, kopírovanie a skenovanie od kvalitného výrobcu model Canon MF212w je výborným riešením do firemnej kancelárie,  no vďaka kompaktným rozmerom si nájde miesto aj v domácnosti.

 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Mobilná tlač/ Apple AirPrint

Dizajn

Rozmerovo ide o trošku väčšiu tlačiareň, stále však patrí k tým kompaktnejším zaradeniam, pre ktoré si nájdete priestor aj doma. Vhodná je do kancelárií malých firiem s vysokým objemom tlače. Prednej časti dominuje vyklápací panel s dotykovými tlačidlami na ovládanie a LCD displejom. V spodnej časti je zase zásobník, ktorý sa prakticky zasúva a tak nezaberá miesto navyše. Príjemne zaoblené hrany dotvárajú pekný moderný dizajn tohto zariadenia.

Funkcie

Laserová tlačiareň Canon MF 212w je multifunkčným zariadením pre čiernobielu rýchlu tlač, kopírovanie a skenovanie vďaka kvalitnému skeneru. Okrem klasického pripojenia pomocou rozhrania USB 2.0 disponuje aj LAN pripojením do siete a možnosťou bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi. Využiť tak môžete aj priamu  tlač z mobilných zariadení s iOS alebo Androidom. Funkcia Quick First Print zabezpečí bleskový výstup prvého výtlačku z režimu spánku a ušetrí vám čas.

Rýchlosť a kvalita tlače 

Rozlíšenie tlače 1 200 x 1 200 Dpi a skenovanie vo vylepšenom farebnom rozlíšení sú zárukou kvalitného výsledku. Maximálna veľkosť papiera je A4 a zariadenie dokáže vytlačiť 23 strán za minútu. Veľkým plusom je tichý režim, ktorý vám zabezpečí tichú tlač v prostredí kde nechcete rušiť iných, napríklad v spoločnej kancelárií alebo ak si doma potrebujete niečo vytlačiť v neskorých hodinách.

 

Plusy tlačiarne

- Príjemný zaoblený dizajn
- Rýchlosť a kvalita tlače
- Intuitívne prehľadné ovládanie 
- Zasúvací zásobník na papier
- Možnosti pripojenia (LAN, Wi-Fi)
- Podpora tlače z mobilných zariadení
- Kvalitný farebný skener
- Funkcia Quick First Print
- Tichý režim

Mínusy tlačiarne

- Nepodporuje tlač formátu A3
- Iba čiernobiela tlač

Náplne do tlačiarne Canon MF212w

Tlačiareň Canon MF212w využíva tlač založenú na laserovej technológii, kde sa využíva prášok, toner. Pre tento model sa používa originálna tonerová kazeta s označením Canon 737, CRG-737, farba čierna s kapacitou 2 400 strán.

 

Alternatívne náplne

Pre zníženie nákladov so zachovaním vysokej kvality a rovnakou kapacitou 2 400 strán môžete do tohto modelu tlačiarne použiť ako alternatívu, prémiové značkové tonerové kazety TonerDepot. Výrobca týchto značkových tonerov garantuje vysokú kvalitu, ktorá je dosiahnutá dodržiavaním veľmi prísnych kritérií pri výrobe a spoľahlivých testov kvality tlače. 

Prémiová tonerová kazeta TonerDepot pre tlačiareň Canon MF212w (Canon 737, CRG-737)

Tieto tonerové kazety nájdete  aj v cenovo výhodnom dvoj, päť a desaťbalení.

Dvojbalenie značková tonerová kazeta TonerDepot  Premium pre tlačiareň Canon MF212w 

Päťbalenie značková tonerová kazeta TonerDepot  Premium pre tlačiareň Canon MF212w 

Desaťbalenie značková  tonerová kazeta TonerDepot  Premium pre tlačiareň Canon MF212w 

Veľmi obľúbeným tonerom, ktorý je kompatibilný so zariadením Canon MF212w je alternatívny čierny laserový toner (Canon 737, CRG-737), ktorý spĺňa medzinárodné štandardy a dosahuje kvalitu originálnej náplni s rovnakou kapacitou 2 400 strán. Ide o najekonomickejšie riešenie pri zachovaní vysokej kvality tlače.


Zhodnotenie

Kvalitná tlač s ostrým textom a jemnou grafikou, možnosť voľby tichého režimu a úsporná prevádzka so zníženou energiou, ľahko recyklovateľná tonerová kazeta, to všetko ponúka multifunkčné zariadenie Canon MF212w. Spolu s rýchlou kopírkou a kvalitným skenerom zabojuje vo vašej kancelárií. Bezproblémové pripojenia v sieti alebo bezdrôtovo dopĺňa podpora tlače pomocou Apple AirPrint a štandardnej  tlače vďaka technologie Morpia s automatickým rozpoznávaním tlačiarne s možnosťou tlače z iPhonu alebo iPadu. V prípade zariadení s operačným systémom Android majú túto možnosť zariadenia kompatibilné s touto technológiou.

Tip pre vás

Pri testovaní tlače s originálnymi a alternatívnymi náplňami sa kvalita výtlačkov zhodovala na 98 % a pri použití prémiových značkových náplní TonerDepot bola zhoda kvality 100 %. Ak si chcete znížiť náklady o viac ako 77 % využite nákup aj týchto náplní.