Kancelária

Test najmenšej laserovej tlačiarne HP LaserJet Pro M15w

HP LaserJet Pro M15w

Spoločnosť HP má v svojom portfóliu dosť zaujímavých modelov laserových tlačiarní a multifunkcií. Jeho najnovší prírastok v ponuke vyniká okrem kvality laserovej tlače aj malými rozmermi. Práve tými sa dostala na prvé miesto, ako najmenšia laserová tlačiareň. Doteraz sme boli zvyknutý, že laserové zariadenia sú predsa len o niečo väčšie a robustnejšie, ako tie atramentové. Model HP LaserJet Pro M15w nastavil nový trend rozmerov malých tlačiarní s laserovou technológiou, pre malé pracovné skupiny a domácnosti. Samozrejme, že je zachovaná vysoká kvalita tlače. Pridanou hodnotou sú rozmery tlačiarne, ktorú môžete umiestniť aj do stiesnených podmienok v malej kancelárii alebo v prevádzke, prípadne v domácnosti, do vášho malého pracovného kúta.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ AirPrint/HP Smart Print/ Google Cloud Print 2.0
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 346 mm
Hĺbka: 190 mm
Výška: 160 mm
Hmotnosť: 3,8 kg

Elegantný, minimalistický dizajn

Malé rozmery a príjemný moderný dizajn, nás zaujali hneď po vybalení tlačiarne. Zariadenie sme dostali v bielej lesklej verzii. Má jemne ergonomicky zaoblené hrany a pôsobí elegantne a hlavne minimalisticky. Na hornej strane sa nachádzajú iba 3 dotykové tlačidlá pre ovládanie. Predná strana má už tradične logo výrobcu a na zadnej strane nájdete port pre USB kábel z tlačiarne do PC a otvor pre sieťový kábel. Zásobník na papier sa nachádza po otvorení predného krytu v spodnej časti. Ide v podstate iba o lišty, ktoré sa nedajú s vloženým papierom zasunúť ani zavrieť. Model HP LaserJet Pro M15w vyzerá, čo sa týka dizajnu veľmi elegantne a moderne. Vďaka malým rozmerom je nenáročným zariadením na priestor. Továrenské spracovanie je kvalitné a povrch príjemný. Napriek tomu, že ide o lesklý plast v bielom prevedení na ňom nevidieť odtlačky prstov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Funkcie

Je to základný model a už cena napovedá, že táto tlačiareň nebude obsahovať žiadne funkcie navyše. Dostanete z nej kvalitnú monochromatickú laserovú tlač v maximálnom formáte papiera A4. Tlačiť čiernobiele dokumenty môžete priamo z PC prepojením USB káblom alebo z mobilného zariadenia pomocou Wi-Fi. Vyskúšali sme skenovanie pomocou mobilu a odoslanie dokumentu do tlačiarne na vytlačenie. Celá akcia trvala krátko a bola pohodlná. Nenarazili sme na žiadne problémy s mobilnou tlačou. Stačí si stiahnuť do mobilu alebo tabletu aplikáciu HP Smart, ktorá je dostupná pre iOS aj Android. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Laserová tlačiareň HP LaserJet Pro M15w tlačí čiernobiele dokumenty v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Kvalita výtlačkov je výborná a výstup prvej  strany trvá približne 8,4 sekundy. Za minútu dokáže tlačiareň vytlačiť 18 strán. Výrobcom odporúčaný mesačný objem tlače sa pohybuje od 100 - 1 000 strán. Maximálna vyťaženosť sa pohybuje niekde okolo hranice 8 000 strán výtlačkov mesačne. Vstup papiera má kapacitu 150 hárkov papiera a výstup 100 hárkov. Hoci tlačiareň nedisponuje funkciou automatická obojstranná tlač, neberieme to, ako veľký nedostatok. Obojstrannú tlač je možné vykonať manuálne s podporou ovládača. Kvalitu tlače hodnotíme kladne, čierna je dostatočne sýta a ostrosť písma veľmi dobrá. Za cenu, za ktorú sa zariadenie predáva jej nemáme, čo vytknúť.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktné rozmery pre úsporne umiestnenie v akomkoľvek priestore
- moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchla a kvalitná tlač
- podpora tlače z mobilných zaradení
- Wi-Fi
- cena 

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač
- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač
- Wi-Fi iba v pásme 2,4 GHz
- papier na vstupe nie je chránený voči prachu a nečistotám

Náplne do tlačiarne

Keďže ide o laserovú monochromatickú tlačiareň pre tlač využíva laserový čierny toner. Ten má označenie Toner HP CF244A (44A) a dosahuje kapacitu 1 000 strán A4. Balenie obsahuje štartovací toner, ktorého výmena po vypotrebovaní zaberie pár sekúnd a zvládne ju každý.

 

Krátke zhodnotenie

Malá laserová tlačiareň HP LaserJet Pro M15w nás veľmi milo prekvapila svojím dizajnom, rozmermi, ale aj výkonom. Tlač je rýchla zariadenie pracuje svižne. Spolupráca s mobilným zariadeným je výborná. Po niekoľko-dňovom testovaní sme nenašli žiadne závažné mínusy, pre ktoré by sme ju nemohli odporučiť. Vhodná je do domácností, ale aj do menšej kancelárie alebo pre živnostníka.

 

Tip pre vás

V ponuke výrobcu je aj model HP LaserJet Pro M15a, ten je na nerozoznanie od modelu HP LaserJet Pro M15w. Že ide o iný model zistíte podľa dotykových tlačidiel, tie sú iba dve. Chýba tlačidlo pre zapnutie Wi-Fi, pretože model M15a neobsahuje podporu Wi-Fi. Cenový rozdiel je zhruba 15 €.