Kancelária a škola

Lexmark MC3326adwe

Ponuka tlačiarní pre malé a stredne veľké pracovné skupiny je na trhu bohato zastúpená. Výrobcovia sa snažia tento segment podchytiť výkonnými modelmi. Lexmark má v kategórií tlačiarní pre malé a stredne veľké podniky niekoľko zaujímavých modelov. Multifunkcia Lexmark MC3326adwe je jedným z nich. Ponúka plnohodnotné funkcie do kancelárie, kde sa vyžaduje nielen vysoká efektivita, ale aj bezpečnosť tlače.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: farebná laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Lexmark mobile Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 411,2 mm
Hĺbka: 394,1 mm
Výška: 344,4 mm
Hmotnosť: 22,7 kg


Dizajn

Tento model sa nelíši veľmi od ostatných kancelárskych tlačiarní. V bielo-sivom farebnom prevedení s jemne zaoblenými hranami pôsobí zariadenie moderne. Ovládanie a manipulácia so spotrebným materiálom sú pohodlné. Horná časť patrí plochému skeneru s masívnym automatickým podávačom predlôh na 50 listov. Na prednej časti vľavo je integrovaný LCD displej s dotykovým ovládaním o uhlopriečke 7,2 cm. Je v miernom uhle, čo je výhodou pre veľmi dobrý prístup.  V podstate je to ovládací panel s displejom, s jedným hardvérovým tlačidlom pre zapnutie tlačiarne a hostiteľským USB portom. Po otvorení predného veka sa používateľ dostane k štyrom samostatným tonerovým kazetám. V spodnej časti zariadenia je vstupný zásobník pre 250 hárkov papiera. Výstup má kapacitu 100 listov. Na zadnej časti je port pre pripojenie eternetového kábla  a USB kábla pre zapojenie k PC. Multifunkcia má kvalitné továrenské spracovanie a vďaka robustnej konštrukcii je stabilná aj počas náročnej prevádzky. Veľkou mierou k tomu prispieva oceľový rám zariadenia.

 

 

Funkcie s dôrazom na bezpečnosť

Multifunkcia Lexmark MC3326adwe zastrešuje funkcie tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Nechýba automatická obojstranná tlač(duplex) a automatický podávač dokumentov (ADF). Čo sa týka konektivity, tá je zastúpená možnosťou prepojiť tlačiareň k PC pomocou USB kábla, štandardne ju pripojiť k Wi-Fi a používať tlačiareň aj s mobilným zariadením a treťou možnosťou je zapojenie zariadenia do LAN siete pomocou Ethernetu. Pre mobilné používanie je tu možnosť tlačového výstupu cez aplikáciu Lexmark Mobile Print alebo prostredníctvom technológie Mopria a AirPrint Apple. Multifunkcia podporuje bezpečnostné funkcie pre zachovanie bezpečnosti tlače dokumentov a prístup k tlačovým úlohám. Dokumenty je možné zabezpečiť pred neopraveným prístupom pomocou PIN kódu, obmedziť prístup k špeciálnym funkciám alebo aj zakázať používateľovi používanie zariadenia. Je možné nainštalovať a spravovať šifrovacie certifikáty, nastavovať obmedzenia prihlasovania pre ovládací panel a uzamknúť používateľov až na 60 minút po nastavenom počte neúspešných pokusov o prihlásenie.


Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí pomocou laserovej technológie farebne aj čiernobiele. Rýchlosť tlače sa pohybuje niekde okolo 24 strán za minútu v monochromatickom aj farebnom režime. Pri obojstrannej tlači je to 13 strán za minútu v oboch režimoch. Čas potrebný na vytlačenie prvej strany je približne 10,6 sekúnd. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 Dpi. Rýchlosť kopírovania je  26 strán a skenovania je 20 strán za minútu. Pri kopírovaní je maximum pre zväčšenie 400 %. Odporúčané mesačne zaťaženie je 600 až 2 500 strán a maximálne zaťaženie je 50 000 strán tlače. Kvalita tlače dokumentov je na veľmi dobrej úrovni. Celkom dobre obstoja aj farebné fotografie. Samozrejme sa to nedá porovnať s fotografickými tlačiarňami. Ale produktové fotografie pre interné použitie vo firme zvládne tlačiareň v pohode.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kvalitná oceľová konštrukcia
- stabilita počas dlhodobej prevádzky
- výkonný hardware
- automatická obojstranná tlač
- ADF automatický podávač predlôh 
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- podpora Apple AirPrint, Mopria
- konektivita USB, LAN, Wi-Fi
- skenovanie priamo do emailu
- host USB
- pohodlné ovládanie
- kvalita tlače
- vysoký maximálny pracovný cyklus
- bezpečnostné funkcie


Mínusy tlačiarne

- vyššie prevádzkové náklady 
- chyba podpora Wi-Fi Direct, NFC

 

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne Lexmark MC3326adwe idú štyri samostatné tonerové kazety systém CMYK. V štandardnej verzii s vyťažením 1 500 strán tlače je to čierny toner s označením C322OKO, purpurový C322OMO, azúrový toner C322OCO a žltý toner C322OYO. K dispozícií sú aj veľkokapacitné tonerové kazety s označením C322HKO, C322HCO, C322HMO a C322HYO. Tie poskytujú tlač 2 500 strán farebné tonerové kazety a 3 000 strán čierna tonerová kazeta. Prostredníctvom programu spoločnosti Lexmark zber kaziet majú používatelia možnosť bezplatnej recyklácie prázdnych kaziet.


Zhodnotenie

Multifunkcia obsahuje všetko podstatné pre efektívnu tlač v pracovných skupinách, kde sa tlačí objem tlače od 600 až 2 500 strán. Má dobrú konektivitu, veľmi stabilnú konštrukcií pozostávajúcu z oceľového rámu a kvalitných súčiastok s dlhou životnosťou. S kvalitou tlače problém nebude. Ako mínus sú tu trochu vyššie náklady na tlač. Veľkým plusom sú zase široké možnosti bezpečnostných funkcií.