Kancelária a škola

Canon MAXIFY GX7040

Nový model Canon sa zameriava na vysoko produktívnu tlač v malých a stredne veľkých podnikoch. Stabilnou konštrukciou, výkonom a extrémne nízkymi nákladmi, vďaka doplniteľným tankovým zásobníkom prináša do podnikovej sféry kvalitnú a rýchlu tlač s vysokou efektivitou tlačových úloh. Prijemný dizajn len dotvára komplexnosť modelu Canon MAXIFY GX7040.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link/ Wi-Fi Direct
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 399 mm
Hĺbka: 410 mm
Výška: 314 mm
Hmotnosť: 13 kg

 

Svieži dizajn do kancelárie

Multifunkcia má príjemný moderný dizajn v čiernobielom prevedení. Horná časť pozostáva z plochého skenera s automatickým podávačom dokumentov a zadného podávača papiera. Telo zariadenia má jemne zaoblené hrany a dobrú ergonómiu. Po stranách je integrovaný tankový zásobník pre atramenty. Vľavo pre čierny atrament a vpravo sú tri oddelené nádržky pre farebné atramenty. Na prednej časti sa nachádza ovládací panel s naklápaním na ktorom je 6,9 cm veľký dotykový displej a ovládacie tlačidlá. V strede je umiestená výstupná lišta pre výtlačky nad ktorou je vpravo hostiteľsky USB port. Pod výstupom papiera sú dva vstupné zásobníky pre papier. Továrenské spracovanie je kvalitné a konštrukcia zariadenia je stabilná. Veľkosť tejto stolovej tlačiarne môžeme považovať stále za kompaktnú a s umiestením na stole nebude problém.

 

zdroj foto: canon.com

Funkcie 4 v 1

Keďže sa jedná o multifunkciu, ktorá obsahuje 4 plnohodnotné funkcie dokážete jedným zariadením tlačiť, kopírovať, skenovať a faxovať. Nechýba bohatá konektivita v podobe eternetového a Wi-Fi pripojenia. Samozrejmosťou je tlač z mobilných zariadení a z cloudových služieb. Model Canon MAXIFY GX7040 podporuje automatickú obojstrannú tlač a nechýba ani automatický podávač dokumentov. Kopírovať môžete v troch úrovniach kvality (koncept, štandardné a vysoké) s možnosťou nastavenia intenzity (9 úrovní). Super G3/ farebný fax disponuje pamäťou 250 strán. Vďaka prehľadnému 2,7“ (9,6 cm) LCD displeju je prístup k zadávaniu úloh pohodlný. Rozhranie menu môžete nastaviť do 33 jazykov vrátane slovenského a českého jazyka. Bohatú ponuku funkcií dopĺňa podpora inteligentných asistentov a automatizácie (Amazon Alexa a Google Assistant).


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí v rozlíšení 600 x 1200 Dpi pomocou 1 tlačovej hlavy v monochromatickom aj farebnom režime. Rýchlosť tlače je 24 strán A4 za minútu v čiernobielom režime a 11,5 strán za minútu farebne. Nábeh pre tlač trvá 7 sekúnd pre čiernobielu a 8 sekúnd pre farebnú tlač. Kapacita papiera na vstupe je vďaka 3 zásobníkom viac než dostačujúca. Dva predné šuplíkové zásobníky s objemom 250 strán  a jeden zadný pre 100 listov, to je 600 hárkov papiera na vstupe. Výstupná kapacita ja 150 listov. Automatický podávač predlôh s disponuje kapacitou 10 listov. Maximálne mesačné zaťaženie je 45 000 strán tlače. Kvalita tlače je na vysokej úrovni s veľmi dobrým podaním farieb pre grafické dokumenty a výbornou ostrosťou pre čiernobiele textové dokumenty.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- stabilná konštrukcia
- moderný dizajn
- komfortný dotykový LCD displej
- funkcie 4 v 1 
- rýchlosť a kvalita tlače
- bohatá konektivita
- kapacita papiera na vstupe
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- USB host
- tankový zásobník


Mínusy tlačiarne

- malá kapacita ADF 
- cena

 

Náplne do tlačiarne

Model Canon MAXIFY GX7040 využíva pre tlač tankový systém so 4 samostatnými farebnými nádržkami. Štandardné atramentové fľaštičky do tlačiarne majú označenie GI-46 BK (čierna), GI-46 C (azúrová), GI -46 M (purpurová) a GI-46 Y (yellow). Vyťaženosť atramentov je 6 000 strán tlače čierna (úsporný režim 9 000 strán) a 14 000 strán farebná (21 000 strán v úspornom režime).

 

Zhodnotenie

Farebná multifunkcia Canon je moderným zariadením vhodným do podnikového prostredia, kde sa vyžaduje výkon, kvalita efektívnosť a podpora vzdialeného prístupu pre zamestnancov, ktoré pracujú z domu. Tento nový spôsob práce z domu čoraz viac výrobcov tlačiarní berie na vedomie a prispôsobujú zariadenia tak, aby sa k nim mohol pripojiť ktokoľvek, kto má oprávnenie. Široká ponuka funkcií, bohatá konektivita a rýchlosť sú prednosťami tejto tlačiarne. Nezaostáva ani v kvalite výtlačkov, pohodlnom ovládaní a samozrejme veľkým prínosom sú veľmi nízke náklady na tlač. V porovnané s inými atramentovými a laserovými modelmi, ktoré majú najlepšie hodnotenia má tento model ambíciu docieliť úsporu až do 85 % z celkových nákladov na prevádzku.