Kancelária a škola

Novinky Epson SureColor SC-V7000 a SureColor SC-R5000/ SC-R5000L

Epson SureColor SC-V7000

Prvá UV LED flatbed tlačiareň spoločnosti Epson

Spoločnosť Epson predstavila jesenné novinky, ktorými doplnila ponuku modelov veľkoformátovej tlače. Jednou z noviniek je UV flatbed tlačiareň. Model Epson SureColor SC-V7000 je zameraný hlavne na výrobcov a poskytovateľom tlačových služieb, ktorí potrebujú rozšíriť svoju ponuku a vyrábať vysoko kvalitné UV výtlačky. Tlačiareň SureColor SC-V7000 je prvou UV LED plochou signage tlačiarňou, ktorá stavia na úspechu oceňovaného radu signage tlačiarní Epson SureColor SC-S. Prináša vysokú kvalitu, rýchlosť a spoľahlivé výsledky v širokom spektre rôznych médií: vrátane skla, plastov, kovu, kameňa a dreva.

Nový model Epson SureColor SC-V7000 bol navrhnutý tak, aby spĺňal potreby dnešných výrobcov signmakingu, ktorých prioritou je zrýchlenie výroby a celkové nižšie náklady na vlastníctvo, bez toho aby museli pristúpiť na kompromis v kvalite výstupu. Pracuje s tlačovými hlavami Epson Micro Piezo v kombinácii s novovyvinutou sadou desiatich originálnych atramentov, ktorá obsahuje šedú, červenú, bielu a lak v štandarde. To zaisťuje presnú reprodukciu farieb pre zložitejšie a korporátne farby na výstupe. 

 

     

zdroj foto: epson.com

 

Práve novovyvinutá 10-farebná sada atramentov s azúrovou, purpurovou, žltou, čiernou, svetlou azúrovou (light), svetlo purpurovou (light), červenou a sivou farbou prispieva k veľmi nízkej zrnitosti. Vďaka červenej farbe má tlač rozšírený farebný priestor a pôsobí živšie. K vylepšeniu na výstupe prispieva aj matný alebo lesklý lak.

Model je v štandarde vybavený 4-zónovým vákuovým systémom, takže obsluha používa iba priestor, ktorý je pre danú tlačovú úlohu potrebný. To znamená, že pracovná plocha o veľkosti 2 500 x 1 250 mm je rozdelený do štyroch vákuových zón. Stanovenie a prispôsobenie hrúbky tlačeného materiálu (do 80 mm) je vykonávané automaticky. Štandardne je tlačiareň vybavená ionizátorom, ktorý odstraňuje statickú elektrinu z materiálu a minimalizuje tak pravdepodobnosť súvisiacu s chybami tlače. Ďalším prvkom sú registračné kolíky, ktoré určujú polohu médií pre väčšie pohodlie použitia, efektívnosť a produktivitu. Softvér Epson Edge Print RIP spoločne s riadiacou jednotkou pre UV flatbed umožňuje užívateľovi urýchliť tlač a produkovať opakovane kvalitné výtlačky.

Táto plochá UV tlačiareň ponúka možnosť tlačiť až do formátu (max.) 2,5 x 1,25 m priamo na široké spektrum médií o hrúbke až 80 mm, vrátane akrylu, polykarbonátu, PVC, skla, hliníka, kovu, polyesteru, penových dosiek, kameňa a dreva.


Stručná charakteristika

- 10-farebná sada atramentov 
 (obsahuje navyše farby Light Cyan, Light Magenta, sivú, vďaka ktorým ponúka nízku zrnitosť a červenú pre žiarivú a výraznú tlače)
- vysokorýchlostná tlač aj pri použití bielej farby a laku vďaka unikátnemu usporiadaniu tlačovej hlavy (dodatočné atramenty ponúkajú možnosť vylepšiť špeciálne výtlačky bez straty produktivity)
- maximálna veľkosť tlače:  2 500 x 1 250 mm (š x v)
- 4-zónový vákuový systém
- registračné kolíky pre jednoduché a pevné umiestnenie
- maximálna hrúbka média je 80 mm s automatickou detekciou a úpravou výšky
- ionizátor (štandardne) obmedzuje statický náboj, ktorý môže spôsobiť nepresnosti pri tlači
- vyladený softvér Epson Edge Print RIP

Spoločnosť Epson uvádza že, tlačiareň je vyrobená s vysokým dôrazom na kvalitu. Obsahuje unikátne vlastnosti, aby na trhu so signage tlačou vynikla a rozšírila tak ponuku spoločnosti Epson. Táto odolná a finančne dostupná UV LED tlačiareň dokáže rýchlo a kvalitne tlačiť na široké spektrum médií. Epson SureColor SC-V7000 je prvou veľkoformátovou UV tlačiarňou, ktorou spoločnosť Epson vstupuje na trh s UV plochými signage tlačiarňami.

Táto dosť robustná signage tlačiareň bude v predaji už koncom tohto roku (iba na vybraných trhoch, na ďalších začiatkom roku 2021) za dostupnú cenu.

 

Epson SureColor SC-R5000/ SC-R5000L

Veľkoformátová tlačiareň s Resin atramentmi na báze vody a organickej živice

Druhou novinkou z jesennej nádielky sú dve 64“ veľkoformátové tlačiarne (SC-R5000/ SC-R5000L) z rady modelov pre tlač pomocou živicových atramentov, ktoré sa zameriavajú na poskytovateľov tlačových služieb a agentúry kreatívneho dizajnu. Ponúka im možnosť vyrábať širokú škálu značenia a vysoko hodnotných aplikácií s ekologickými požiadavkami, kvalitné výsledky. Nová séria R prináša ideálne riešenie a reaguje na súčasné priemyselné výzvy týkajúce sa práce s atramentmi na báze živice. Čerpá z dlhoročných inovácií spoločnosti Epson v oblasti zobrazovania, správy farieb a kontroly podkladov.

Každý z nových modelov ponúka kvalitný tlačový výkon a kontrolu farieb, vďaka tlačovej hlave PrecisionCore Micro TFP s dlhou životnosťou. Dokáže tak poskytnúť presné a opakovateľné farby od prvej až po poslednú tlač. Pretože piezoelektrické tlačové hlavy nepodliehajú tepelným degradáciám, umiestnenie kvapiek a veľkosť bodov zostávajú počas celej životnosti tlačovej hlavy konzistentné. Ak je potrebné vymeniť tlačovú hlavu, môže ju vykonať priamo operátor, čo zefektívňuje prevádzkovú dobu a produktivitu. Presná regulácia teploty, ktorá je monitorovaná 4 teplotnými senzormi, zaručuje konzistentnú farbu vo všetkých smeroch, od okraja k okraju a zhora nadol. Tri nezávislé tepelné stanice (predhrievanie/ zahrievanie valca/ dodatočné vytvrdzovanie) zaisťujú rovnomernosť farieb a manipuláciu s médiom. Výrobca uvádza, že efektívny proces sušenia a vytvrdzovania umožňuje lamináciu a dodanie v ten istý deň, takže používatelia môžu skrátiť doby spracovania.

 

zdroj foto: epson.com

 

Nová 6-farebná sada atramentov UltraChrome RS je na báze vody a bez akéhokoľvek zápachu. Preto je vhodná na použitie v širokom spektre prostredí, ako sú hotely, školy, nemocnice, hotely a rôzne vnútorné priestory. Tlačiareň má zároveň veľmi dobre riešené dopĺňanie atramentu s vysokou kapacitou vo verzii 1,5-litrových náplní pre stredný objem tlače. Pre vysoký objem tlače ponúka možnosť dvojice sad atramentov vymeniteľných za tepla, ktoré sú k dispozícii pre model SC-R5000L.


Stručná charakteristika 

- živicový atrament Epson UltraChrome RS so širokou farebnou škálou
- vysoká odolnosť proti poškriabaniu
- certifikácia GreenGuard Gold, AgBB a French-VOC
- presný systém podávania a navíjania výtlačkov 
- umožňuje tlač roll to roll (z rolky ,kotúča na rolku) pre čo najvyššiu produktivitu
- pokročilé automatické riadenie napätia (Ad-ATC) pre najvyššiu presnosť a stabilitu podávania média
- koncept samoúdržby pre výmenu tlačovej hlavy užívateľom (operátorom)
- 4,3“ dotykový panel pre intuitívne ovládanie
- odladený softvér Epson Edge Print RIP pre jednoduché nastavenie
- funkcia hot-swap (model SC-R5000L)

Táto funkcia umožňuje, aby tlačiareň pokračovala v prevádzke, aj keď je náplň s atramentom prázdna, automatickým prepnutím na druhú náplň do tlačiarne. Počas tlače sa prázdna náplň s atramentom vymení.

Nové modely by mali byť dostupné na niektorých trhoch  už v decembri 2020.