Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP LaserJet Pro M404dw

Hľadáte rýchlu monochromatickú tlačiareň s vysoko kvalitným výstupom textových a grafických dokumentov? V tom prípade by vás mohol zaujať model HP LaserJet Pro  M404dw. Ide o jednoúčelovú tlačiareň, ktorá tlačí v čiernobielom režime. Napriek tomu má čo ponúknuť pre menšie a stredne veľké kancelárie s 2 až 5-timi ľuďmi. Využitie nájde aj v domácnosti s viacerými používateľmi a pre Home Office. Ide o jednoúčelové zariadenia určené primárne pre tlač bez integrovaného skenera. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká kancelária, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: jednoúčelová tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 381 mm
Hĺbka: 357 mm
Výška: 216 mm
Hmotnosť: 8,56 kg

 

Jednoduchý dizajn

Model HP LaserJet Pro M404dw sa drží dizajnom novej modelovej rady. Kvalitné továrenské spracovanie, čisté línie v jednoduchom štýle a ergonómia s jemne zaoblenými hranami sú charakteristické črty zariadenia v sviežom bielom farebnom prevedení. Horná časť (tmavosivý plast) patrí výstupu papiera a minimalistickému ovládaciemu panelu, kde sa nachádza 2-riadkový segmentový displej a niekoľko ovládacích tlačidiel. V zadnej časti tlačiarne nájdete všetky potrebné porty. Port pre zapojenie zariadenia do elektrickej siete a porty pre pripojenie tlačiarne k pc pomocou USB kábla a ethernet káblom do LAN siete. Predná strana je vyhradená pre otvárací kryt, za ktorým je priestor k toneru. Ten sa otvára bočným tlačidlom na pravej strane. Predná čelná strana obsahuje podsvietené tlačidlo pre zapnutie zariadenia a typické logo výrobcu. V spodnej časti je umiestený šuplíkový zásobník pre vstup papiera. Spracovanie je veľmi kvalitné a vďaka bielemu prevedeniu pôsobí tlačiareň moderne a štýlovo. Kladné hodnotenie si zaslúži kompaktná veľkosť, ktorá je ideálna do akéhokoľvek aj menšieho priestoru. Pôdorys zariadenia vám nezaberie veľa miesta. Použité plasty sú dostatočne pevné a tlačiareň je počas prevádzky stabilná. Ak by sme mali zhrnúť dizajn pár slovami, tak je príjemný, moderný, ergonomický, kompaktný a užívateľsky prístupný.

 

              

zdroj: hp.com


Funkcie pre malý biznis

Monochromatický tlačiareň HP LaserJet Pro M404dw obsahuje funkcie nielen do malej kancelárie, domácnosti, ale využitie nájde aj pre Home Office alebo podnikanie. Hlavnou výhodou je kvalitná čiernobiela tlač textových dokumentov s výbornou ostrosťou a jednouché ovládanie. Pri tlači vo väčšom objeme sa s týmto modelom dostanete k výhodným nákladom. Okrem štandardných funkcií ponúka zariadenie automatickú obojstranná tlač a bohaté možnosti konektivity. Okrem klasického pripojenia USB káblom k PC môže používateľ využívať pripojenie k LAN sieti ethernetovým káblom alebo bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a Bluetooth rozhrania. S tým samozrejme už súvisí aj podpora tlače z mobilných zariadení. Ak vezmeme do úvahy rozmery a celkovo kompaktnú veľkosť zariadenia ide o malú, ale výkonnú monochromatickú tlačiareň. Medzi jej štandardné funkcie zabezpečenia patrí funkcia prístupu pomocou používateľských údajov a hesla pre jedného používateľa, ale aj pre celú skupinu. Nechýba zabezpečenie tlače uzamknutím vybraných dokumentov PIN kódom.


Rýchlosť a kvalita tlače

Napriek tomu, že i de o jednoúčelovú tlačiareň, to na čo je určená plní na 100 %. Po zapnutí má rýchly štart a na prvú stranu nie je potrebné žiadne dlhé čakanie. Za minútu vytlačí približne 40 strán A4 (výrobca uvádza 38 strán v najlepšej kvalite). Maximálne rozlíšenie je 1 200 x 1 200 Dpi. Zariadenie má k dispozícii 3 zásobníky na papier. Základný vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera a viacúčelový zásobník na 100 hárkov papiera. Výstupná kapacita je 150 výtlačkov. S rozšíreným príslušenstvom sa vie používateľ ostať až na 900 hárkov na vstupe. Odporúčaný mesačný objem tlače je 750 až 4 000 strán. Maximálne mesačne využitie sa pohybuje až do 80 000 strán tlače. Kvalita tlače textových dokumentov je výborná, práve k tomuto účelu je tlačiareň primárne určená. Pri dokumentoch, ktoré obsahujú grafiku v podobe grafov alebo jednoduchých obrázkov je na tom výstupná tlač stále v porovnaní s konkurenciu veľmi dobre. Bohužiaľ tento model nie ej vhodný na tlač fotografií. Vytlačíte si síce čiernobiele fotografie v slušnej kvalite, ale nie je to to, čo by ste od tohto modelu mali očakávať.

 
Plusy tlačiarne

- kvalitné spracovanie
- príjemný dizajn 
- kompaktná veľkosť
- rýchla tlač
- kvalita monochromatickej tlače
- bohatá konektivita
- duplex
- možnosť rozšírenia vstupnej kapacity papiera 

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- kvalita tlače fotografií
- cena originálnych náplní


Náplne do tlačiarne

Keďže ide o monochromatickú tlačiareň tlačí laserovou technológiu s jednou tonerovou kazetou. Tá má onačenie toner čierny HP 59A s vyťaženosťou 3 000 strán (5 % pokrytie) alebo vo veľkokapacitnom balení s označením toner čierny HP 59X. Táto tonerová kazeta má vyťaženosť až 10 000 strán. Ide o originálne náplne, ktoré vám garantujú najvyššiu možnú kvalitu tlače.


Zhodnotenie na záver

Model HP LaserJet Pro M404dw je rýchla monochromatická tlačiareň, ktorá tlačí vo vysokej kvalite textové dokumenty. Zvládne väčší objem tlače bez problémov. Vďaka bohatej konektivite a veľmi dobrým bezpečnostným funkciám môže konkurovať modelom od iných výrobcov za vyššiu cenu. Jediným mínusom je cena za originálny toner.