Kancelária

HP Envy 6020e (All in One)

Táto multifunkcia je prezentovaná v ponuke zariadení HP spolu so službou HP Instant+. Ide o univerzálne zariadenie typu všetko v jednom. Vo veľmi peknom kompaktnom dizajne získate farebnú tlačiareň do domácnosti. Za dostupnú cenu dostanete štýlové zariadenie so všetkými základnými funkciami pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Pomocou bezdrôtovej konektivity a aplikácie HP Smart môžete tlačiť pohodlne z mobilných zariadení. Do domácností alebo malej kancelárie, kde tlačíte menší objem tlače a potrebujete využívať aj kopírku a skener je to ideálne zariadenie za veľmi príjemnú cenu.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office 
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: nie


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 432,5 mm
Hĺbka: 361,1 mm
Výška: 132,1 mm
Hmotnosť: 5,22 kg


Štýlový minimalistický Dizajn

Ak máte radi minimalistický dizajn, tak si tento model zamilujete na prvý pohľad. V sviežom bielosivom prevedení ide o tlačiareň s čistými líniami. Mierne zaoblené hrany prispievajú k dobrej ergonómii. Horná časť obsahuje tenký otvárací kryt s logom výrobcu, pod ktorým sa nachádza plochý skener. Predná časť je vyhradená pre výstup papiera s výsuvnou podpornou lištou pre výtlačky a vstupný zásobník papiera s kapacitou 100 hárkov. Súčasťou vstupného zásobníka je panel rozdelený po stranách. Na pravej časti sa nachádza inteligentný kontextový panel s dotykovými tlačidlami s podsvietením. Podsvietenie je aj v priestore nad výstupom výtlačku. Keďže tlačiareň nemá samostatný informačný displej, tak si používateľ musí zvyknúť na signalizáciu farbami podsvietenia a tlačidiel. V zadnej časti je konektor pre pripojenie do elektrickej siete, USB port pre prepojenie s PC alebo notebookom a tlačidlo pre zapnutie Wi-Fi. Napriek tomu, že multifunkcia nemá príliš hrubé plasty, tie sa neprelínajú a sú dostatočne pevné. Zariadenie je počas prevádzky stabilné a celkove spracovanie je vo výbornej kvalite. Dizajn pôsobí nielen moderne, ale aj štýlovo.

                                  


Funkcie All in One

Model HP Envy 6020e ponúka plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania. Pomocou dvojpásmového Wi-Fi môžete využívať bezdrôtové pripojenie a tlač z mobilných zariadení s aplikáciou HP Smart. Nechýba podpora pre Apple zariadenia AirPrint a pre Android zariadenia Mopria. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač a bezokrajovú tlač až do veľkosti A4. Ovládanie je pohodlné priamo cez aplikáciu z mobilného telefónu ale pomocou jednoduchého kontextového panelu.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 10 strán v monochromatickom režime a 7 strán farebne. Vstupná kapacita papiera je 100 hárkov a výstupná 25 hárkov papiera. Tlač a kopírovanie prebieha v rozlíšení 1 200 Dpi a kopírovanie v rozlíšení 300 Dpi. Tlač prebieha bez problémov priamo z mobilného zariadenia. O stave informuje užívateľa farebné podsvietenie, na ktoré si treba zvyknúť. Čiernobiela tlač dokumentov je vo výbornej kvalite a odporúčané vyťaženie je 100 až 400 strýn tlače. Maximálne vyťaženie je 1 000 strán mesačne. S tlačiarňou zvládnete aj tlač farebných fotografií. Na kvalitnom fotopapieri sú farby dostatočne živé aj keď sa to nedá porovnávať s kvalitou fotografií  na fotografickej tlačiarni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Plusy tlačiarne

- príjemný moderný dizajn
- kvalitné spracovanie
- jednoduché ovládanie
- automatická obojstranná tlač
- inteligentný kontextový ovládací panel
- bezdrôtová konektivita (dual band Wi-Fi)
- multifunkcia All in One (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- podpora HP Instant+


Mínusy tlačiarne

- systém 2 kaziet ( čierna a tricolor)
- cena originálnych náplní
- chýba informačný displej


Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa k tlači dva atramentové kazety. Čiernu kazetu s označením HP 305 (black) s kapacitou 120 strán tlače a farebnú s označením HP 305 (tricolor) s kapacitou 100 strán tlače. Pre tento model môžete používať aj veľkokapacitné kazety s vyťažením 200 strán farebná a 240 strán čierna kazeta. Plusom je podpora alternatívnych cenovo výhodnejších náplní. Multifunkcia HP Envy 6020e patrí do skupiny modelov so špeciálnou službou HP Instant+. Ak sa používateľ rozhodne pre využívanie tejto doplnkovej služby získava náplne do tlačiarne v rôznych predplatiteľských úrovniach.

Zhodnotenie

HP Envy 6020e je cenovo dostupná multifunkcia do domácnosti alebo malej kancelárie. Tlačí vo veľmi dobrej kvalite pre účely bežných dokumentov a občasnej tlače farebných obrázkov a fotografií. Má príjemné, malé rozmery a moderný minimalistický dizajn. Ako mínus môže byť pre niekoho absencia displeja so základnými informáciami. Podsvietenie je síce farebne odlíšené pre každý úkon, ale je potrebné sa v tom vedieť orientovať.