Kancelária a škola

Brother MFC- J3540DW

Táto výkonná tlačiareň s univerzálnymi funkciami sa hodí do menšej kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť a efektívnosť tlačových úloh. Vnútorná kovová konštrukcia je zárukou spoľahlivého chodu aj pri niekoľkohodinovom používaní. Výhodou je, že jedno zariadenie zastrešuje tlačiareň, kopírku, skener a fax. Ušetríte tak miesto v kancelárii. Nízke náklady na tlač a kvalita výstupu spolu s podporou tlače, až do formátu A3 posúvajú tento model v konkurencii na popredné miesta. Výrobca Brother použil v tlačiarni  novú vysokovýkonnú tlačovú hlavu MAXIDRIVE. Pomocou nej výrazne zvýšil zariadenia a posunul aj kvalitu tlače na výstupe.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: Brother Mobile Connect/ AirPrint/ Mopria/ Brother Print Service Plugin

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax

Maximálny formát tlače: A3

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 576 mm

Hĺbka: 477 mm

Výška: 305 mm

Hmotnosť: 19,7 kg

 

Masívny dizajn s pevnou konštrukciou

Multifunkcia Brother MFC-J3540DW je zostavená so zreteľom na vysokú stabilitu a spoľahlivosť. Kovová konštrukcia a pevné plasty sú toho zárukou. Zariadenie má moderný trochu robustnejší dizajn s mierne zaoblenými hranami a veľmi dobrým prístupom k ovládaniu a spotrebnému materiálu. Veľmi pohodlne doplníte nielen papier, ale aj náhradné náplne. Horná časť už klasicky patrí plochému skeneru s masívnym podávačom dokumentov (ADF). V zadnej časti je podporná lišta pre manuálne podávanie voliteľného média. Dominantným prvkom prednej strany zariadenia je veľký ovládací panel. Na ňom je umiestený farebný LCD displej, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Panel je možné v miernom uhle naklopiť. Pod ním je výstup tlače pre 100 listovňú a vstupný šuplíkový zásobník papiera s kapacitou 250 hárkov. Na ľavej strane sa nachádza port USB Host pre priamu tlač z pripojených externých zariadení. Práva strana je vyhradená pre 4 samostatné atramentové kazety. Konektory pre zapojenie sú na zadnej strane. Multifunkcia má prijemný dizajn v bielo-sivom prevedení.  Továrenské spracovanie je kvalitné.

 

Funkcie 4 v 1

Najväčším plusom tejto tlačiarne je univerzálnosť. S jedným zariadením splníte všetky pracovné úlohy tykajúce sa farebnej alebo čiernobielej tlače max. formát A3, kopírovania, skenovania a faxovania. Vďaka bohatej konektivite dokážete zadávať a tlačiť odkiaľkoľvek v kancelárii alebo doma. Môžete využívať pevné pripojenie, zapojenie do LAN siete ale aj rýchle bezdrôtové pripojenie (Wi -Fi, NFC) a tlač z mobilných zariadení. Navyše pomocou aplikácie Brother Mobile Connect získate prístup k rozšíreným funkciám. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač (duplex) a čas ušetríte aj automatickým podávačom dokumentov (ADF). Ocenili by sme obojstranné skenovanie, to však zariadenie nepodporuje. Nechýbajú bezpečnostné funkcie pre ochranu tlače a uzamknutie funkcií a nastavenia.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Brother MDC-J3540DW tlačí atramentovou technológiou. Vďaka novému systému tlače MAXIDRIVE a novej odolnej tlačovej hlave sa zaisťuje vysokú kvalitu a rýchlosť tlače. Zariadenie tlačí v rozlíšení 4 800 x 1 200 DPI rýchlosťou 28 strán za minútu. Tlač prvej strany trvá približne 4,6 sekúnd. Maximálne mesačné zaťaženie je 2 500 strán. Rozlíšenie skenera je 600 x 600 DPI s možnosťou skenovať do e-mailu. Kvalita aj rýchlosť tlače je na veľmi dobrej úrovni.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná pevná konštrukcia

- ergonomický dizajn

- multifunkcia 4 v 1

- podpora automatickej obojstrannej tlače (duplex)

- automatický podávač dokumentov (ADF)

- formát A3

- bohatá konektivita

- podpora tlače z mobilných zariadení

- USB host

- vysoká kapacita atramentu

- intuitívne ovládanie

- kvalita a rýchlosť tlače

 

Mínusy tlačiarne

- masívnejší dizajn

- nemá obojstranné skenovanie

 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia používa pre tlače 4 samostatné atramentové kazety, systém CMYK. Štandardná veľkosť má vyťaženosť 550 strán. Označenie náplní je  Brother  LC462 BK/ C/ M/ Y. Tlačiareň podporuje aj veľkokapacitné náplne s vyťaženosťou 3 000 strán pre čierny atrament a 1 500 strán farebné náplne.

 

Zhodnotenie

Ak budete používať veľkokapacitné náplne XL, využijete automatickú obojstrannú tlač a podávač dokumentov pri skenovaní, tak ušetríte nielen čas, ale ja peniaze. Rýchlosť aj kvalita tlače je vynikajúca. Tento model vám prinesie do malej kancelárie vynikajúce výtlačky a zariadenie v dobrom pomere výkonu a kvality tlače.