Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank L15150

Rýchla a efektívna novinka do kancelárie

Spoločnosť Epson pripravila niekoľko noviniek, ktoré uviedla na trh začiatkom jari. Do kancelárskeho segmentu si pripravila multifunkcie, ktoré obohatia modelovú radu s tankovým zásobníkom. Model Epson EcoTank L15150 je jednou z tlačiarní, ktoré boli predstavené na Epson Days. Tento model by mal posilniť pracovné skupiny, kde sa vyžaduje rýchlosť, vysoká efektivita a nízke náklady na tlač.  Práve to farebná multifunkcia EcoTank L15150 spĺňa. Okrem výkonu, kvality tlače a bohatej konektivity sa výrobcovi vydaril aj moderný, ergonomický dizajn. Novinku už nájdete v ponuke našich e-shopov.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi, Wi-Fi Direct/ USB hostiteľské
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3/ A3+
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 515 mm
Hĺbka: 500 mm
Výška: 350 mm
Hmotnosť: 20,2 kg


Ergonomický dizajn s vysokou funkčnosťou


Atramentová multifunkcie Epson EcoTank L15150 sa napriek rozmerom stále zmestí na pracovný stôl. Vďaka skoro štvorcovému pôdorysu pôsobí robustne. Pevná konštrukcia a kvalitne spracované čierne plasty z nej robia stabilné zariadenie, aj pri náročnej prevádzke. Veľkou zmenou oproti starším zariadeniam zo série EcoTank je tankový zásobník atramentov. Ten sa výrobca rozhodol presunúť z pravej strany na ľavú. Znovu tu máme štyri oddelené nádržky na atrament s priehľadnými otvormi pre vizuálnu kontrolu stavu hladiny. Po otvorení krytu zásobníka sa dostaneme k otvorom na bezpečné dopĺňanie atramentu. Na ľavej strane pod nádržkami sa nachádza konektor pre hostiteľské USB. Čelná strana tlačiarne je vyhradená pre praktický ovládací panel. Na ňom sa je umiestnený dostatočne veľký, dotykový LCD displej, ovládacie tlačidlá a hardvérová, numerická klávesnica. Pod ovládacím panelom je výstupný zásobník s pevným výsuvným šuplíkom a dva zasúvacie vstupné zásobníky papiera. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. Zadná časť z vrchu zase podávaču papiera na špeciálne média. Vstupné konektory pre zapojenie do siete AC, USB káblom k PC, pre ethernet kábel a port LINE (pre pripojenie k telefónnej linke), port EXT. (pre pripojenie externých telefónov) sú vpravo vzadu. A samozrejme nesmieme zabudnúť na logo výrobcu, ktoré s nachádza na čelnej strane nad ovládacím panelom. Hrany zariadenia sú jemne zaoblené. Celkový dizajn je veľmi prijemný a prístup k ovládaniu, manipulácii s papierom a atramentom je logicky rozvrhnutý, pre čo najvyšší komfort užívateľa.

 

     


Funkcie pre náročný team


Zariadenie  Epson EcoTank L15150 obsahuje štyri plnohodnotné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie. Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou pomocou tlačovej hlavy  PrecisionCore s Heat Free, čo jej zaručuje výbornú rýchlosť, vysokú kvalitu a spoľahlivosť s dlhou životnosťou. Tlač prebieha v monochromatickom aj farebnom režime a výtlačky sú odolné voči rozpíjaniu atramentu. Plochy skener umožňuje skenovať dokumenty a ukladať ich do počítača, ale aj na pripojené pamäťové médium. K tomu slúži port hostiteľského USB, pre priamu tlač z pripojeného flashdisku a skenovanie na USB kľuč. Nechýba odosielanie faxov a ukladanie prijatých dokumentov a dokumentov k odoslaniu do faxovej schránky. Tlačiareň ponúka funkciu automatickej obojstrannej tlače a automatický podávač dokumentov. Na dotykovom displeji v menu môžete nastaviť najčastejšie predvoľby pre rýchle vykonávanie úloh. Rovnako je možné nastaviť údržbu a monitorovať stav tlačiarne aj hladinu atramentov. Pre citlivé dokumenty slúži nastavenie dôverná zóna, ktorá umožňuje tlačiť zaheslované dokumenty odoslané z ovládača zariadenia. Multifunkcia Epson EcoTank L15150 sa môže okrem množstva užitočných funkcií a kvalitného výstupu dokumentov, pochváliť aj bohatou konektivitou. Tá je zastúpená v podobe klasického, pevného pripojenia pomocou USB kábla k pc, zapojením do LAN siete ethernet káblom a možnosťou bezdrôtového pripojenia k Wi-Fi sieti. K tomu je samozrejmá aj podpora tlače z mobilných zariadení. Ďalšou možnosťou je využívanie v režime Wi-Fi Direct. Užívateľské rozhranie je intuitívne a poskytuje rozšírené možnosti nastavenia typu papiera, ale aj vytváranie predvolieb, zoznamom a filtrovanie úloh. Pre zadávanie nastavení sieťového pripojenia alebo rôznych znakov môžete na displeji používať softvérovú klávesnicu. Pre počet kópií a fax zase numerickú klávesnicu na ovládacom paneli. Multifunkcia disponuje všetkým potrebným do kancelárie pre náročnú pracovnú skupinu.

 


Rýchlosť a kvalita tlače


Tlačiareň tlačí v rozlíšení 4 800 x 2 400 Dpi a za minútu dokáže vytlačiť 32 strán v monochromatickom režime alebo 22 strán farebne. V režime najvyššej kvality podľa normy ISO/ IEC 24734 je to 25 strán čiernobiele alebo 12 strán farebne. Pri obojstrannej tlači podľa ISO/IEC 24734 je to 16 strán čiernobiele a 9 strán farebne pri formáte A4. Doba vytlačenia prvej strany je približne 5,5 sekúnd v monochromatickom režime alebo 8,5 sekúnd farebne. Pri skenovaní je to 26 čb strán alebo 9 farebných strán s automatickým podávačom. Pri obojstrannom skenovaní je to 11,5 čb a 6 farebne. Fax zase ponúka rýchle voľby faxových čísiel na 200 mien a čísiel a pamäť pre uloženie 550 strán dokumentov (6 MB dát). Veľkou výhodou je vstupná kapacita papiera, za ktorú sa tento model nemusí hanbiť. Disponuje 3 vstupmi papiera. Zadný podávač na 50 listov a dva predné zásobníky pre objem 2 x 250 listov. Spolu je to 550 listov, čo je veľmi dobrá kapacita, ktorá vám zaručí menej časté dopĺňanie. Výstupný zásobník ma kapacitu 125 listov. Automaticky podávač dokumentov je skonštruovaný pre objem 50 listov. Kvalita tlače je výborná a môže sa porovnávať s výstupom laserových zariadení.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevná konštrukcia
- ergonómia
- prehľadný ovládací panel s LCD displejom
- tankový zásobník pre dopĺňanie atramentu
- nízke náklady na tlač
- vstupná kapacita papiera
- hostiteľské USB
- bohatá konektivita
- rýchlosť a kvalita tlače
- farebná tlač
- funkcie 4 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- formát A3+/ A3
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- ADF (automatický podávač dokumentov)
- pigmentový atrament odolný voči rozpíjaniu

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena zariadenia


Náplne do tlačiarne


Multifunkcia Epson EcoTank L15150 tlačí atramentovou technológiou vo farebnom režime. Pre tlač používa štyri samostatné atramenty (systém CMYK). Náplne sa dopĺňajú z fľaštičiek, priamo do oddelených nádržiek integrovaného, tankového zásobníka. Sú prispôsobené pre bezpečné prelievanie, bez zašpinenia a zbytočných kvapiek mimo nádržky. Atramenty patria do rady rýchloschnúcich pigmentových farieb, ktoré sú odolné voči rozmazávaniu a zvýrazňovačom. Zaručujú vysokú kvalitu tlače a trvácnosť. Pre model L15150 majú náplne označenie Epson EcoTank 112/ C13T06C14A (čierna), C13T06C24A (azúrová), C13T06C34A (purpurová) a C13T06C44A (žltá). Vyťaženosť atramentových fľaštičiek je 7 500 strán (čierna) a 6 000 strán (farebné).

 


Zhodnotenie


Nová atramentová tlačiareň série EcoTank prináša do kancelárie rýchlosť, výkon a vysokú efektivitu. Ponúka štyri plnohodnotné funkcie, duplex, ADF, množstvo užitočných funkcií s pohodlným ovládaním a výbornú konektivitu, vrátane Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Vďaka tlačovej hlave PrecisionCore a pigmentovým atramentom dosahuje tlač mimoriadnu kvalitu a to až do formátu A3. Zariadenie dokáže spoľahlivo pracovať vďaka pevnej konštrukcii. Dopĺňanie atramentu do zásobníka je rýchle a jednoduché. V konečnom dôsledku to prispieva k veľmi nízkym nákladom na tlač. Veľkorysý vstup papiera je výhodou pri veľkom objeme tlače. Márne by sme hľadali nejaké slabiny tohto modelu. Vďaka nízkym nákladom, výbornej kvalite a výkonu, je vážnym súperom laserových tlačiarní do malej, až stredne veľkej pracovnej skupiny. Dokáže konkurovať rýchlosťou a pretože sú použité všetky štyri pigmentové atramenty aj vysokou kvalitou na výstupe. Okrem toho, že ide o prvú tlačiareň, ktorá tlačí iba pigmentovými atramentami, môže sa pochváliť ešte jedným prvenstvom. Tým je funkcia automatická obojstranná tlač, kopírovania a skenovanie do formátu A3. Ako mínus môže byť pre niekoho vyššia cena zariadenia.