Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother MFC-J3930DW (Ink Benefit Professional)

Profík do vašej firmy

Model Brother MFC-J3930DW patrí do modelovej rady Ink Benefit Professional a sám výrobca ju označuje, ako vlajkovú loď tejto série. Ide o farebnú multifunkciu s rýchlym štartom, spoľahlivým výkonom a vysokou kvalitou výtlačku s podporou tlače do formátu A3. Spolu s veľkokapacitnými náplňami a dostatočným objemom vstupných zásobníkov papiera ide o výborné zariadenie. Využitie nájde tam, kde je potrebný veľký objem tlače a vysoké pracovné nasadenie. 
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Brother Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 575 mm
Hĺbka: 477 mm
Výška: 374 mm
Hmotnosť: 23,6 kg
 

Robustný dizajn a spoľahlivá konštrukcia

 
Napriek väčším rozmerom a hmotnosti má zariadenie príjemný, ergonomický dizajn s dobre umiesteným ovládacím panelom. Veľmi príjemná je aj manipulácia s papierom. Multifunkcia má kvalitné továrenské spracovanie. Plasty sú pevné a tlačiareň je stabilná aj pri náročnej prevádzke. Horná časť patrí skeneru s automatickým podávačom. Na prednej strane v strede je umiestený ovládací panel. Dá sa naklopiť v istom uhle pre lepšie ovládanie a v nečinnosti jednoducho zaklopiť. Nachádza sa na ňom farebný, dotykový displej, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Vedľa panelu je hostiteľský USB port, pre priamu tlač z USB kľúča alebo pripojenie fotoaparátu. Pod ovládacím panelom je výstup papiera a dva vstupné zásobníky na papier. Na druhej strane sa nachádza otvárací kryt za ktorým sú samostatné, atramentové náplne. Výstup papiera je riešený slotom s vysúvacou časťou pre zachytenie papiera. Vstupný zásobník pre formát A3 je nastaviteľný. Vysunutím zásobníka a rozložením jednej časti sa priestor zväčší na formát papiera A3. Pre formát A4 môžete priestor znovu zmenšiť na požadovanú veľkosť a zasunúť do tela zariadenia. V zadnej časti nájdete viacúčelový podávač. Napriek robustnejšiemu vzhľadu pôsobí multifunkcia moderne.
 

Funkcie profesionála 

 
Model Brother MFC-J3930DW zastrešuje 4 funkcie v jednom zariadení. Okrem farebnej tlače ponúka kopírovanie, obojstranné skenovanie s automatickým podávačom na 50 listov papiera a fax. Nechýba automatická obojstranná tlač. Zariadenie má veľmi dobre riešené zásobníky papiera pre formát A3, A4, s možnosťou využitia viacúčelového podávača pre obálky, štítky a špeciálne média. Po pripojení USB kľúča do hostiteľského portu na prednej strane môže okamžite tlačiť svoje dokumenty alebo fotografie. Tie dokáže zariadenie tlačiť aj z pripojeného fotoaparátu a zobraziť náhľad priamo na displeji tlačiarne. Výborná je aj konektivita zariadenia. Okrem klasického pripojenia pomocou USB kábla, viete zapojiť tlačiareň aj do Lan siete cez ethernet kábel a využívať môžete aj bezdrôtovú sieť pomocou Wi-Fi. S tým sú spojené všetky výhody tlače z mobilných zariadení a cloudových služieb.  K nim môžete pristupovať nielen zo svojho mobilu, ale aj priamo na dotykovom displeji tlačiarne. Ovládanie je veľmi intuitívne a možnosti nastavenia tlače sú bohaté. 
 
 
 
 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Multifunkcia tlačí v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi rýchlosťou 35 strán čiernobiele alebo 27 strán farebne v režime Draft. S nastavením v norme ISO/ IEC 24734 je to 22 strán monochromaticky alebo 20 strán farebne. Tlač prvej strany trvá necelých 6 sekúnd. Odporúčaný mesačný objem tlače je 250 až 2 000 strán. Maximálne mesačné vyťaženie tlačiarne je 30 000 strán. Okrem automatickej obojstrannej tlače obsahuje zariadenie aj podporu obojstranného skenovania v rozlíšení 1 200 x 2 400 Dpi (optické). Skenovať je možné nielen do súboru jpeg, OCR, PDF, emailu, FTP, priamo do Cloudových služieb, ale aj na pripojený USB kľuč a do mobilného zariadenia. Vstupný zásobník má slušnú kapacitu. Štandardný zásobník na 250 listov papiera dopĺňa spodný zásobník s kapacitou 250 listov. Viacúčelový zásobník môžete použiť pre 100 listov a automatický podávač dokumentov na 50 listov. Výstup je prispôsobený pre 100 listov formátu A4 alebo 50 listov A3. Čo sa týka výkonu a rýchlosti patrí model Brother MFC-J3930DW k spoľahlivým zariadeniam, ktoré dokážu tlačiť rýchlo a nezlyhajú ani v náročnom pracovnom nasadení. Kvalita tlače dokumentov je vysoká. S konkurenciou obstojí táto multifunkcia aj so svojimi kópiami a skenovanými dokumentami. Tento model nie je primárne určený pre tlač fotografií, no dokumenty s obrázkami a grafikou zvládne veľmi dobre. Tlač je ostrá a farby dostatočne sýte.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie zariadenia
- stabilné zariadenie, pevná konštrukcia 
- funkcie 4 v 1
- kvalita a rýchlosť tlače
- farebná tlač
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač ADF
- obojstranné skenovanie
- bohatá konektivita
- podpora mobilnej tlače a tlače z cloudu
- hostiteľský USB port pre priamu tlač
- podpora formátu A3 
- možnosť používania veľkokapacitných náplní XL
- kapacita papiera na vstupe
 
Mínusy tlačiarne
 
- vyššia cena zariadenia
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkcia Brother MFC-J3930DW série Ink Benefit Professional tlačí atramentovou technológiou. Pre tlač používa 4 samostatné atramentové náplne (systém CMYK). Výhodou je podpora veľkokapacitných náplní s vyššou vyťaženosťou. Štandardné náplne s označením Brother LC3617C (azúrová), LC3617M (purpurová), LC3617Y (žltá) a LC3617BK (čierna) majú vyťaženosť 550 strán. S veľkokapacitnými farebnými náplňami,  s označením LC3619XLC, LC3619XLM a LC3619XLY vytlačíte 1 500 strán pri 5 % pokrytí. Čierna náplň LC3619XLBK má kapacitu až 3 000 strán. Výmena náplni je jednoduchá a prístup je pohodlný po otvorení predného krytu na zariadení. 
 
 
 

Zhodnotenie

 
Multifunkcia Brother MFC-J3930DW je výbornou voľbou do firemného prostredia, ale aj do kancelárie živnostníka. Výhodou je kvalitná a rýchla tlač, spoľahlivý výkon zariadenia a bohatá konektivita. Obsahuje všetky funkcie, ktoré môžete v pracovnom prostredí firmy potrebovať a benefitom je možnosť tlače formátu A3. Spolu s veľmi dobrou vstupnou kapacitou papiera a podporou XL náplní, tak získate nielen kvalitnú, ale aj ekonomicky výhodnú tlač pre firmu. Ďalšie náklady môžete ušetriť správnym nastavením tlače, používaním automatickej obojstrannej tlače a tlače viacerých strán na 1 list papieru. Ovládanie na 9,3 cm veľkom dotykovom displeji je komfortné. Ak máte obavy o bezpečnosť tlače k dispozícii je funkcia Secure Function Lock 3.0, ktorá vám umožní obmedziť niektoré činnosti zariadenia nepovolaným osobám. Trochu cviku je potrebné k spravenému uloženiu papiera do zásobníkov. Pre tlač na formát papiera A3 je potrebné spodný zásobník rozložiť na zvolený formát. Vyčnieva oproti telu zariadenia, čo je ale dobré, dá sa vyčnievajúca časť s papierom zakryť krytom a na papier v zásobníku sa tak nepráši. V podstate sú obidva zásobníky rozložiteľné, ale vrchný pri rozložení v prípade, že je spodný zasunutý v tele zariadenia pre formát A4, vzbudzuje pocit nestability. Určitá časť je vo vzduchu. Pri kombinácii nastavenia oboch zásobníkov pre formát A3 je vrchný zásobník zarovno so spodným, čo pôsobí stabilnejšie. Model Brother MFC-J3930DW zo série Ink Benefit Professional obstojí v boji s konkurenciou výkonných, spoľahlivých zariadení pre malé až stredne veľké firmy. 
 
Tip pre vás
 
Na tento model sa vzťahuje predlžená záruka a servis priamo u zákazníka. Podmienené je to registráciou zariadenia do 60 dní po zakúpení.