Kancelária

Výkonná tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn

Hľadáte veľkoobjemovú monochromatickú tlačiareň, ktorej hlavnými prednosťami sú vysoký výkon a kvalita čiernobielej tlače? V tom prípade máme pre vás tip. Výborne výsledky tlače dosiahnete s laserovou tlačiareňou výrobcu Hewlett Packard, model z rady LaserJet Enterprise. Vhodná je všade tam, kde potrebujete dobrý výkon, vysokú produktivitu a ekonomicky udržateľné náklady. Vďaka výbornému pomeru vysokej vyťaženosti a nízkej spotreby energie sa tento model stal obľúbeným v malých a stredne veľkých kanceláriách, ale aj v domácnostiach pre viac členov, kde sa tlačí väčší objem tlače.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma/ viac-členná domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 418 mm
Hĺbka: 376 mm
Výška: 298 mm
Hmotnosť: 11,8 kg

 

Dizajn

Skromný vzhľad, ktorý sa nesie v duchu minimalizmu a je totožný s modelovou radou LaserJet, nie až tak úplne korešponduje s dravým vysokým výkonom tejto tlačiarne. Dizajn v príjemnom svetlom prevedení dopĺňajú čierne prvky pri výstupe papiera a displeja. Na prednej strane nájdete jediné tlačidlo pre zapínanie a logo výrobcu. Celé ovládanie sa nachádza v ovládacom paneli s numerickou klávesnicou spojenou s displejom. Ten je farebný a výborne čitateľný. Uhlopriečka nie je veľká a zmestia sa tam 4 riadky informácií. Značnú časť displeja tvorí čierny rám, čo je škoda. Zobrazovacia časť displeja mohla byť pokojne väčšia. Ovládanie pomocou tlačidiel na paneli je intuitívne a pohodlné. V spodnej časti zariadenia sa nachádza vstupný zásobník papiera. Konektory pre pripojenie a zapojenie do siete sú umiestnené na zadnej strane. Na vrchnej strane nájdete USB port pre priame pripojenie USB klúča. Celkove je dizajn príjemný, ergonómia zariadenia veľmi dobrá a rozmery kompaktné pre umiestnenie aj do menšieho priestoru. Čo sa týka dizajnu, niet mu v podstate, čo vytknúť. Snáď iba ten hrubý rám okolo displeja.

 

Funkcie a konektivita

Tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn môžete pripojiť k PC klasickým USB káblom, pomocou rozhrania USB 2.0. Nechýba podpora pre zapojenie do LAN siete pomocou ethernet kábla. Priame pripojenie k Wi-Fi síce neponúka, ale využiť môžete voliteľnú funkciu Wireless Direct so 128 bitovým šifrovaním, bez nutnosti prístupu k sieti. Takto môžete využiť aj tlač z mobilného zariadenia. Nechýba možnosť HP ePrint a Apple AirPrint. Pomocou hostiteľského USB portu môžete tlačiť priamo z pripojeného USB klúča. Kladné hodnotenie si však zaslúžia bezpečnostné funkcie pre tlače a ochranu údajov. Tie zahŕňajú detekciu bezpečnostných hrozieb s možnosťou vrátiť tlačiareň do stavu pred tým. Ochranu tlačiarne od momentu pustenia až po vypnutie. Možnosť funkcie ochrany dôverných údajov uložených v tlačiarní alebo počas prenosu. V rámci firmy môžete využiť aj aplikáciu HP Web Jetadmin pre centralizovanú správu celého prostredia tlače.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Čo sa týka kvality čiernobielej tlače, tá je na vysokej úrovni a vytlačené dokumenty sú ostré s výbornou sytosťou čiernej. Model HP LaserJet Enterprise M506dn tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi a tlač prvej strany trvá 5,9 sekúnd alebo 8,5 sekundy z režimu spánku. Zariadenia pracuje svižne a za minútu vytlačí skvelých 43 strán na papier formátu A4. Maximálna mesačná záťaž sa vyšplhá až na hranicu 150 000 strán. Veľkorysý vstupný zásobník ponúka kapacitu 500 hárkov papiera a viacúčelový zásobník 100 listov. Na výstupe sa kapacita pohybuje okolo 250 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita monochromatickej tlače
- rýchlosť tlače
- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktné romzery
- pohodlné ovládanie
- nízka spotreba energie
- automatická obojstranná tlač
- bezpečnostné funkcie

Mínusy tlačiarne

- nemá Wi-Fi
- iba čiernobiela tlač
- hrubý rám okolo displeja
- malý zobrazovací displej

 

Náplne do tlačiarne

Tento model pri tlači využíva čierny laserový toner s označením v Toner HP CF287A/X/XD. Označenie špecifikuje o akú kapacitnú veľkosť sa jedná. Štandardné balenie s označením A dosahuje vyťaženosť toneru 9 000 strán. Označenie X patrí veľkokapacitnému toneru s vyťaženosťou 18 000 strán a XD je označenie pre 2-balenie (2 x 18 000 strán). Ak potrebujete znížiť náklady môžete siahnuť po alternatívnej verzii takého 2-balenia s ktorou ušetríte až 72 %.

 

Zhodnotenie

Viac kvalitnej tlače, viac výkonu, produktivity a bezpečnosti do vašej kancelárie prinesie monochromatická laserová tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn. Ekonomicky sa vyplatí a ovládanie zvládne každý. Pri testovaní sme s ňou nemali ani najmenšie problémy. Hlučnosť bola prijateľná a v porovnaní s inými laserovými tlačiarňami obstála veľmi dobre. Nastavenie aj ovládanie môžeme hodnotiť medzi tie bezproblémové aj keď nedosahuje takého komfortu, ako je to pri zariadeniach s veľkým dotykovým displejom. Práve displej je miernym sklamaním kvôli hrubému rámu ktorý ho lemuje. Ten cm rámu by pridaním samotnému zobrazovaciemu displeju určite prospel. Ak nepotrebujete farebnú tlač a oželiete aj priame pripojenie k Wi-Fi sieti, tento model vás nesklame.  

 

Tip pre vás

Vďaka inteligentnej technológii maximalizácia strán môžete dosiahnuť najlepší výkon pre tlač, čo najväčšieho počtu strán. Tlačiareň počas prevádzky monitoruje a ukladá informácie o toneri a opotrebovaní jednotlivých komponentov s cieľom predbežne určiť ich odhadovanú životnosť.