Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Výkonná tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn

Hľadáte veľkoobjemovú monochromatickú tlačiareň, ktorej hlavnými prednosťami sú vysoký výkon a kvalita čiernobielej tlače? V tom prípade máme pre vás tip. Výborne výsledky tlače dosiahnete s laserovou tlačiareňou výrobcu Hewlett Packard, model z rady LaserJet Enterprise. Vhodná je všade tam, kde potrebujete dobrý výkon, vysokú produktivitu a ekonomicky udržateľné náklady. Vďaka výbornému pomeru vysokej vyťaženosti a nízkej spotreby energie sa tento model stal obľúbeným v malých a stredne veľkých kanceláriách, ale aj v domácnostiach pre viac členov, kde sa tlačí väčší objem tlače.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma/ viac-členná domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 418 mm
Hĺbka: 376 mm
Výška: 298 mm
Hmotnosť: 11,8 kg

 

Dizajn

Skromný vzhľad, ktorý sa nesie v duchu minimalizmu a je totožný s modelovou radou LaserJet, nie až tak úplne korešponduje s dravým vysokým výkonom tejto tlačiarne. Dizajn v príjemnom svetlom prevedení dopĺňajú čierne prvky pri výstupe papiera a displeja. Na prednej strane nájdete jediné tlačidlo pre zapínanie a logo výrobcu. Celé ovládanie sa nachádza v ovládacom paneli s numerickou klávesnicou spojenou s displejom. Ten je farebný a výborne čitateľný. Uhlopriečka nie je veľká a zmestia sa tam 4 riadky informácií. Značnú časť displeja tvorí čierny rám, čo je škoda. Zobrazovacia časť displeja mohla byť pokojne väčšia. Ovládanie pomocou tlačidiel na paneli je intuitívne a pohodlné. V spodnej časti zariadenia sa nachádza vstupný zásobník papiera. Konektory pre pripojenie a zapojenie do siete sú umiestnené na zadnej strane. Na vrchnej strane nájdete USB port pre priame pripojenie USB klúča. Celkove je dizajn príjemný, ergonómia zariadenia veľmi dobrá a rozmery kompaktné pre umiestnenie aj do menšieho priestoru. Čo sa týka dizajnu, niet mu v podstate, čo vytknúť. Snáď iba ten hrubý rám okolo displeja.

 

Funkcie a konektivita

Tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn môžete pripojiť k PC klasickým USB káblom, pomocou rozhrania USB 2.0. Nechýba podpora pre zapojenie do LAN siete pomocou ethernet kábla. Priame pripojenie k Wi-Fi síce neponúka, ale využiť môžete voliteľnú funkciu Wireless Direct so 128 bitovým šifrovaním, bez nutnosti prístupu k sieti. Takto môžete využiť aj tlač z mobilného zariadenia. Nechýba možnosť HP ePrint a Apple AirPrint. Pomocou hostiteľského USB portu môžete tlačiť priamo z pripojeného USB klúča. Kladné hodnotenie si však zaslúžia bezpečnostné funkcie pre tlače a ochranu údajov. Tie zahŕňajú detekciu bezpečnostných hrozieb s možnosťou vrátiť tlačiareň do stavu pred tým. Ochranu tlačiarne od momentu pustenia až po vypnutie. Možnosť funkcie ochrany dôverných údajov uložených v tlačiarní alebo počas prenosu. V rámci firmy môžete využiť aj aplikáciu HP Web Jetadmin pre centralizovanú správu celého prostredia tlače.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Čo sa týka kvality čiernobielej tlače, tá je na vysokej úrovni a vytlačené dokumenty sú ostré s výbornou sytosťou čiernej. Model HP LaserJet Enterprise M506dn tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi a tlač prvej strany trvá 5,9 sekúnd alebo 8,5 sekundy z režimu spánku. Zariadenia pracuje svižne a za minútu vytlačí skvelých 43 strán na papier formátu A4. Maximálna mesačná záťaž sa vyšplhá až na hranicu 150 000 strán. Veľkorysý vstupný zásobník ponúka kapacitu 500 hárkov papiera a viacúčelový zásobník 100 listov. Na výstupe sa kapacita pohybuje okolo 250 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita monochromatickej tlače
- rýchlosť tlače
- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktné romzery
- pohodlné ovládanie
- nízka spotreba energie
- automatická obojstranná tlač
- bezpečnostné funkcie

Mínusy tlačiarne

- nemá Wi-Fi
- iba čiernobiela tlač
- hrubý rám okolo displeja
- malý zobrazovací displej

 

Náplne do tlačiarne

Tento model pri tlači využíva čierny laserový toner s označením v Toner HP CF287A/X/XD. Označenie špecifikuje o akú kapacitnú veľkosť sa jedná. Štandardné balenie s označením A dosahuje vyťaženosť toneru 9 000 strán. Označenie X patrí veľkokapacitnému toneru s vyťaženosťou 18 000 strán a XD je označenie pre 2-balenie (2 x 18 000 strán). Ak potrebujete znížiť náklady môžete siahnuť po alternatívnej verzii takého 2-balenia s ktorou ušetríte až 72 %.

 

Zhodnotenie

Viac kvalitnej tlače, viac výkonu, produktivity a bezpečnosti do vašej kancelárie prinesie monochromatická laserová tlačiareň HP LaserJet Enterprise M506dn. Ekonomicky sa vyplatí a ovládanie zvládne každý. Pri testovaní sme s ňou nemali ani najmenšie problémy. Hlučnosť bola prijateľná a v porovnaní s inými laserovými tlačiarňami obstála veľmi dobre. Nastavenie aj ovládanie môžeme hodnotiť medzi tie bezproblémové aj keď nedosahuje takého komfortu, ako je to pri zariadeniach s veľkým dotykovým displejom. Práve displej je miernym sklamaním kvôli hrubému rámu ktorý ho lemuje. Ten cm rámu by pridaním samotnému zobrazovaciemu displeju určite prospel. Ak nepotrebujete farebnú tlač a oželiete aj priame pripojenie k Wi-Fi sieti, tento model vás nesklame.  

 

Tip pre vás

Vďaka inteligentnej technológii maximalizácia strán môžete dosiahnuť najlepší výkon pre tlač, čo najväčšieho počtu strán. Tlačiareň počas prevádzky monitoruje a ukladá informácie o toneri a opotrebovaní jednotlivých komponentov s cieľom predbežne určiť ich odhadovanú životnosť.