Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson Expression Home XP-5150

Spoločnosť Epson bola jednou z prvých spoločností, ktoré sa pokúsili otriasť trhom s tlačiarňami a to modelmi s tankovým zásobníkom atramentov (séria EcoTank). Napriek tomu neupustili od zariadení s tradičnými vymeniteľnými atramentovými kazetami. V ich ponuke nájdete nielen tlačiarne s veľkoobjemovými nádržkami atramentu, ktoré je ľahké naplniť fľaštičkami atramentu s vysokou vyťaženosťou, ale aj tlačiarne s klasickými cartridgmi. Multifunkcia Expression Home XP-5150 patrí do modelovej rady so samostatnými atramentovými kazetami. Ide o kompaktnú, všestrannú  tlačiareň pre domácich používateľov, ktorí netlačia extrémne vysoký objem tlače, ale o to viac ocenia univerzálnosť funkcií v jednom zariadení.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : menšia pracovná skupina, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: Apple AirPrint/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud, Facebook print)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnosť: 5,5 kg

 

Kompaktný dizajn

Ako všetky domáce tlačiarne Epson, aj XP-5150 má kompaktný dizajn. Meria len 187 mm na výšku, 375 mm na šírku a 347 mm do hĺbky, takže sa dá ľahko umiestniť na stôl alebo poličku bez toho, aby zaberal príliš veľa miesta. Ergonómia zariadenia je veľmi príjemná s jemne zaoblenými hranami. Horná časť pozostáva z plochého skenera. Čelná strana obsahuje vyklápací ovládací panel na ktorom je farebný LCD displej (6,1cm) a dotykové ovládacie tlačidlá. Pod ním sa nachádza vysúvacia lišta pre výtlačky a vstupný zásobník papiera. Na ľavej strane nájdete slot pre SD kartu. Porty pre pripojenie káblov sú na zadnej strane. Dizajn multifunkcie je veľmi prijemný a aj v tradičnej čiernej pôsobí veľmi moderne a štýlovo. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a použité plasty sú dostatočne pevné. Počas prevádzky je zariadenie stabilné. Celkový dizajn hodnotíme kladne a to nielen vďaka prijemnému vzhľadu, dobrej ergonómii a prístupu k ovládaniu, ale aj manipulácii s papierom a pri výmene kaziet. Veľkým plusom je kompaktná veľkosť.

 

zdroj foto: epson.com

Funkcie 3 v 1

Multifunkcia Epson Expression Home XP-5150 je univerzálne zariadenie, ktoré tlačí, kopíruje a skenuje. Vďaka flexibilnému bezdrôtovému riešeniu môžete využívať aj tlač z mobilných zariadení. Pomocou aplikácie Epson Creative Print viete tlačiť fotografie priamo z Facebooku. Ďalšou možnosťou je tlač z pamäťovej karty. Samotné ovládanie je jednoduché a prvé nastavenie by mohlo byť o niečo rýchlejšie, ak preskočíte príručku rýchleho spustenia, kde sa ja tak nakoniec dozviete, aby ste si stiahli softvér z webovej stránky výrobcu a PDF manuál. Okrem nastavenia tlače, bezokrajovej tlače je plusom aj automatická obojstranná tlač, ktorú tlačiareň podporuje. Využiť môžete aj aplikáciu Epson Connect na vzdialenú tlač a skenovanie. K dispozícii je AirPrint pre iPhone a iPad a Google Cloud Print.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson ponúka pôsobivú škálu funkcií, vrátane farebnej tlače s rozlíšením 4 800 x 1 200 Dpi, skenera a kopírky s rozlíšením 2 400 x 1 200 Dpi. Vstupný zásobník s kapacitou 150 listov papiera, by mal byť viac než dostatočný pre väčšinu domácich používateľov. Epson Expression Home XP-5150 funguje veľmi dobre. V skutočnosti ide o jeden z mála prípadov tlačiarne, ktorá skutočne spĺňa tvrdenia výrobcu, že v najvyššej kvalite vytlačí 14 strán za minútu v monochromatickom režime a 7,5 strany pri dokumentoch obsahujúcich text a farebnú grafiku. V štandardnom nastavení vytlačí 33 strán čiernobiele a 20 strán farebne. Monochromatická tlač má mimoriadne dobrú kvalitu. Má hladký, jasný text, ktorý by neurobil hanbu drahšej laserovej tlačiarni, a jasnú farebnú grafiku. Dobre si poradí aj s občasnými fotografiami, vďaka štvorfarebnému tlačovému mechanizmu, ktorý vytvára atraktívne výsledky na lesklom fotopapieri. Vytknúť by sme mohli trochu pomalšiu tlač fotografie 10 x 15 cm, ktorá trvá skoro celú minútu, ale vzhľadom na cenu tlačiarne je to prijateľný kompromis.

 

Plusy

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- štýlový dizajn 
- automatická obojstranná tlač 
- podpora bezdrôtovej tlače
- vysoká kvalita tlače dokumentov
- 6,1 cm displej LCD
- skenovanie, kopírovanie a tlač fotografií priamo z pamäťovej karty
- tlačová hlava Epson Micro Piezo


Mínusy

- cena atramentových naplní
- chýba usb host


Náplne do tlačiarne

Do multifunkcie idú štyri samostatné atramentové kazety systém CMYK s označením 502 Ink. V štandardnej kapacite majú vyťaženie 210 strán čierny atrament a 165 strán farebné atramenty. Vo veľkokapacitnej veľkosti dokážete vytlačiť 550 strán s čiernym atramentom a 470 strán s farebnými atramentmi. Vďaka podpore alternatívnych náplní dokážete tlačiť za podstatne nižšie náklady.


Zhodnotenie

Model Epson Expression Home XP-5150 je moderná multifunkcia, ktorá splna väčšinu požiadaviek bežného používateľa. Štýlový dizajn a kompaktnú veľkosť oceníte aj v menšom priestore. Nechýbajú základné funkcie, podpora bezdrôtového pripojenia a pohodlné ovládanie. Ak by sme mali niečo tlačiarni vytknúť, tak je to absencia hostiteľského USB a možno v dnešnej dobe trochu zbytočný slot SD karty. Napriek atramentovým kazetám, ktoré sú v nevýhode oproti tankovému zásobníku, čo sa týka ceny, dá sa ušetriť výhodnejšími XL náplňami alebo alternatívnymi náplňami.