Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Vyskúšali sme Samsung Xpress SL-C480W

Model multifunkčného zariadenia spoločnosti Samsung, Xpress SL-C480W podporuje tlač s rýchlosťou 18 strán/min. v čiernobielom režime a 4 strany/min. vo farebnom režime. Určite nekonkuruje úplne najrýchlejším tlačiarňam. Prichádza však s konceptom kompaktného, priestorovo úsporného a tichého multifunkčného zariadenia, ktorého hlavnou výhodou je tlač cez Wi-Fi a jednoduché ovládanie. Tento model je prispôsobený pre užívateľov v malých kanceláriách a domácnostiach, ktorí požadujú efektivitu a kompatibilitu s mobilnými zariadeniami, využívajú funkciu skenovanie do emailu a podporu mobilnej tlače.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkčná tlačiareň/ Farebná tlač/ A4/ USB/  Wi-Fi/ WPS/ NFC/ One Touch Screen Print/ Easy Eco Driver/ Google Cloud Print/ Samsung Mobile Print/ Samsung Cloud Print/ AirPrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 362 mm/ šírka 406 mm/ výška 288,60 mm/ hmotnosť 12,90 kg

Dizajn

Čo sa týka dizajnu, hoci má toto zariadenia väčšie rozmery, stále je dosť kompaktné aj do menšej kancelária a do domácnosti. Príjemný dizajn, kvalitné dielenské spracovanie a kombinácia farieb tmavej so svetlou pôsobia veľmi moderne. Ergonomický tvar so zaoblenými hranami aprístupný ovládací panel na čelnej strane prispievajú k pohodliu pri obsluhe. Samotná inštalácia pri prvom spustení a ovládanie sú veľmi jednoduché a užívateľsky prívetivé. Jediné, čo môžete tomuto modelu vytknúť je veľmi malý dvojriadkový displej. Určite je na paneli dosť miesta aj pre väčší a prehľadnejší LCD displej.

 

Funkcie

Keďže ide o multifunkčné zariadenie okrem funkcie tlače je k dispozícii aj kopírovanie a skenovanie dokumentov a fotografií. Model Samsung Xpress SL-C480W môžete pripojiť k PC USB káblom, zapojiť do siete  pomocou Ethernetu LAN, pripojiť  bezdrôtovo cez Wi-Fi a tlačiť vďaka tomu dokumenty priamo z mobilu. Nechýba ani možnosť rýchleho spárovania pomocou NFC. Čo môžeme hodnotiť ako veľké plus je podpora tlače pomocou aplikácie Mobile Print, nielen pre najbežnejšie systémy pre mobilné zariadenia, ako sú Android, iOS a Windows, ale aj pre čítačky využívajúce systém Amazon Kindle. Priamo z čítačky ebookov tak môžete zadávať tlačové úlohy.

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače a úspornosť sú na veľmi dobrej úrovni. Rozlíšenia tlače je 2 400 x 600 Dpi, skenovanie optické 1 200 x 1 200 Dpi a rozšírené až  4 800 x 4 800 Dpi. O čistotu, ostrosť  textu a dokonalé vykreslenie obrázkov sa stará technológia ReCP. Pri mobilnej tlači zase pomáha automatickou úpravou obrázkov ku kvalite aostrostitechnológia Smart CMS. Maximálne vyťaženie zariadenia pri tlači je 20 000 strán mesačne. Trochu horšie je to už s rýchlosťou, tá patrí k tým priemerným a na trhu je dosť oveľa rýchlejších zariadenie. Na prvý výtlačok si počkáte 14 až 26 sekúnd v závislosti od toho, či ide o čb alebo farebnú tlač. Čiernobielych strán dokáže tento model vytlačiť za  minútu asi 18 a pri farebnej tlači sa budete musieť uspokojiť so 4 stranami za minútu. Zásobník  vstupu disponuje kapacitou 150 listov a výstupný štandardných 50 listov. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalita tlače na veľmi dobrej úrovni
- Wi-Fi, LAN, NFC
- rýchla inštalácia 
- jednoduché ovládanie
- skenovanie do emailu a mobilná tlač
- pomer cena/ výkon  za multifunkčné farebné laserové zariadenie 
- tichý chod

Mínusy tlačiarne

- malý iba dvojriadkový horšie čitateľný displej 
- chýba automatická obojstranná tlač (iba manuálne)
- dlhá doba tlače prvého listu
- rýchlosť tlače priemerná 
- slabá lokalizácia užívateľského prostredia pre český a slovenský trh

Náplne do tlačiarne

Do multifunkčného zariadenia Samsung Xpress SL-C480W idú štyri laserové tonery. Originálne tonery s označením Samsung CLT-K404S (čierna), CLT-C404S (azúrová), CLT-M404S (rúžová) a CLT-Y404S ( žltá) disponujú kapacitou 1 500 strán čierny toner a 1 000 strán farebné tonery. Úspornejším riešením so zachovaním tej najvyššej kvality v porovnaní s originálnymi tonermi je nákup značkových tonerov z rady Premium TonerDepot. Pre tých, čo tlačia naozaj veľa je tu ešte jedno riešenie a tým sú alternatívne tonery, ktoré sú plne kompatibilné s modelom Samsung Xpress SL-480W. S rovnakou kapacitou a garanciou zachovania vysokej kvality, tak môžete ušetriť až 43 % nákladov za tonery, čím sa vaše náklady na tlač podstatne znížia. 


Zhodnotenie

Multifunkčné zariadenia Samsung Xpress SL-C480W zaujme určite dobrým pomerom ceny a výkonu. Nepochybne sú plusmi výborná konektivita a kvalitná tlač. Vďaka tlačidlu Eco s ovládačom Easy Eco Driver od Samsungu, môžete jedným dotykom zvoliť režim ekologickej tlače. Rýchlu inštaláciu a jednoduché ovládanie zvládne každý. Mínusmi je dosť malý displej a doba tlače prvej strany. Chýba aj automatická obojstranná tlač, tu sa musíte uspokojiť s manuálnym riešením. Napriek menším mínusom ide o veľmi vydarený model laserovej tlačiarne pre farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie.

Tip pre vás

Ak patríte k zručnejším užívateľom, ktorí si dokážu naplniť prázdne tonerové kazety tonerovým prachom, tým najlacnejším riešením sú náplne s tonerovým prachom, pre model tejto multifunkčnej tlačiarne. Túto možnosť odporúčame iba užívateľom, ktorí majú s napĺňaním tonerov skúsenosti.  Pri nesprávnom naplnení tonerovej kazety môžete svoju tlačiareň poškodiť. Tento úkon vyžaduje v niektorých prípadoch aj výmenu čipu.