Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank Pro L15180

Univerzálne zariadenie do kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť, kvalita a efektivita je presne to, čo ponúka multifunkcia Epson EcoTank Pro L15180. V modernom dizajne prináša štyri plnohodnotné funkcie do  pracovnej skupiny, kde sa ráta aj ušetrený čas. Jedno výkonné zariadenie tak využite pre farebnú tlač, kopírovanie, skenovanie a dokonca aj v dnešnej dobe trochu archaicky fax. Čo všetko okrem hospodárnej tlače tento model ponúka?


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 515 mm
Hĺbka: 976 mm
Výška: 521 mm
Hmotnosť: 21,5 kg


Moderný dizajn v robustnom tele

Multifunkcia s poctivou hmotnosťou a rozmermi, ktoré z nej robia masívny kus hardvéru je v ponuke v sivom prevedení s čiernymi akcentmi. Jemné zaoblenie a logické rozloženie jednotlivých častí s pohodlným prístupom sú plusom. Dizajn je moderný a môžeme povedať, že tlačiareň pôsobí veľmi príjemne a štýlovo. Na hornej strane sa nachádza plochý skener s masívnym podávačom predlôh. Predná časť je rozdelená na tankový zásobník so štyrmi samostatnými nádržkami na atrament, ktorý je integrovaný na ľavej strane vpredu. Nádržky sú priehľadné a je možné vizuálne skontrolovať stav hladiny náplní. Pod nimi nájdete port hostiteľského USB. Čelná strana obsahuje vyklápací ovládací panel s veľkým LCD displejom (10,9 cm) a ovládacími tlačidlami. Na paneli na nachádza numerická klávesnica a tlačilo pre zapínanie zariadenia. Pod ovládacím panelom je výstupný zásobník papiera a pod ním dva na sebe umiestené vstupné šuplíkové zásobníky. V zadnej časti hore je ešte jeden viacúčelový podávač papiera. Na zadnej strane sa nachádzajú porty pre zapojenie do elektrickej siete, USB port a ethernetové porty. Továrenské spracovanie je vo vysokej kvalite, plasty sú mimoriadne pevné a tlačiareň je aj počas náročnej prevádzky stabilná.

 

     


Funkcie 4 v 1

Pri takomto univerzálnom zariadení nemusíte riešiť kompromisy, mať všetky funkcie na úkor kvality. Multifunkcia ponúka štyri plnohodnotné funkcie pre tlačové úlohy, kopírovanie, skenovanie a faxovanie a vysokú kvalitu tlačového výstupu. V rámci funkcii nechýba automatická obojstranná tlač, automatický podávač predlôh. Ovládanie pomocou dotykového LCD displeja a ovládacích tlačidiel je pohodlné, pre fax je pripravená numerická klávesnica s rýchlym tlačidlom kontaktov. Konektivita je zastúpená klasickým pripojením pomocou USB portu k PC, ethernetovým portom pre zapojenie k LAN sieti a podporou bezdrôtovej siete Wi-Fi. Samozrejmosťou je tlač z mobilných zariadení a pripojenie ku cloudovým službám. Pre priamu tlač z USB kľúčov slúži jeden hostiteľský USB port na prednej strane zariadenia. Pomocou aplikácie Epson iPrint viete využívať posielanie na tlač z akéhokoľvek mobilného zariadenia. Epson ponúka pre túto multifunkciu v rámci Open Platformu aj možnosť integrovať rôzne softvérové riešenie pre monitorovanie a správu zariadení, ako aj pokročilú diaľkovú diagnostiku.


Rýchlosť a kvalita tlače

Model Epson EcoTank Pro L15180 tlačí pigmentovými atramentmi a pre tlač využíva spoľahlivú tlačovú hlavu PrecisionCore a technológiou Epson Heat-Free. Za minútu vytlačí 25 strán v monochromatickom alebo farebnom režime. Rýchly štart prvej strany stihnete s touto tlačiarňou do 5 sekúnd. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi. Maximálny objem tlače sa pohybuje okolo 66 000 strán za mesiac. Zariadenie podporuje obojstranné skenovanie dokumentov v rozlíšení 1 200 Dpi. Fax ponúka funkcie faxovanie cez pc, do emailu, príjem a ukladanie ako aj opakovanie, adresár. Kapacita zásobníkov papiera je 2 x 250 hárkov papiera predný vstup a 50 listov zadný podávač. Tlačiareň podporuje maximálny formát papiera A3. kvalita tlače je na vysokej úrovni. Vďaka pigmentovým atramentom majú dokumenty ostrý text a grafiku. Veľmi dobre si poradí tlačiareň aj s farbenými fotografiami.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchlosť a kvalita tlače
- funkcie 4 v 1
- konektivita
- tankový systém atramentových náplní s pohodlným prístupom
- podpora tlače z mobilných zariadení
- pokročilé softvérové riešenie
- pohodlné ovládanie
- LCD displej 10,9 cm
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač predlôh (ADF)


Mínusy tlačiarne

- cena tlačiarne

 

Náplne do tlačiarne

Model Epson EcoTank PRO L15180 tlačí atramentovou technológiou a k tlači využíva štyri samostatné pigmentové atramenty, ktoré sa dávkujú do nádržiek tankového zásobníka. Čierny atrament má označenie 112 EcoTank pigment black ink bottle a štandardne sa predáva vo fľaštičke s objemom 127 ml. Farebné atramenty s označením 112 EcoTank pigment cyan/ magenta/ yellow ink bottle sú v 70 ml fľaštičkách. Vyťaženosť náplní je 7 500 strán čiernobiele alebo 6 000 strán farebne.


Zhodnotenie

Napriek trochu väčším rozmerom ide o modernú univerzálnu tlačiareň 4 v 1, ktorá ponúka nielen množstvo funkcií a spoľahlivý výkon, ale aj mimoriadne kvalitný tlačový výstup. Bohatá konektivita a podpora  systému Open Platform pridávajú zariadeniu na atraktivite. Tankový systém atramentov spolu s dobrou kapacitou papiera na vstupe určite oceníte v náročnejšom pracovnom prostredí. Nízke náklady na tlač, ale aj automatická obojstranná tlač sú ďalšími plusmi. S týmto modelom získate spoľahlivú, bezproblémová tlač vo vysokej kvalite.