Kancelária

Epson EcoTank Pro L15180

Univerzálne zariadenie do kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť, kvalita a efektivita je presne to, čo ponúka multifunkcia Epson EcoTank Pro L15180. V modernom dizajne prináša štyri plnohodnotné funkcie do  pracovnej skupiny, kde sa ráta aj ušetrený čas. Jedno výkonné zariadenie tak využite pre farebnú tlač, kopírovanie, skenovanie a dokonca aj v dnešnej dobe trochu archaicky fax. Čo všetko okrem hospodárnej tlače tento model ponúka?


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 515 mm
Hĺbka: 976 mm
Výška: 521 mm
Hmotnosť: 21,5 kg


Moderný dizajn v robustnom tele

Multifunkcia s poctivou hmotnosťou a rozmermi, ktoré z nej robia masívny kus hardvéru je v ponuke v sivom prevedení s čiernymi akcentmi. Jemné zaoblenie a logické rozloženie jednotlivých častí s pohodlným prístupom sú plusom. Dizajn je moderný a môžeme povedať, že tlačiareň pôsobí veľmi príjemne a štýlovo. Na hornej strane sa nachádza plochý skener s masívnym podávačom predlôh. Predná časť je rozdelená na tankový zásobník so štyrmi samostatnými nádržkami na atrament, ktorý je integrovaný na ľavej strane vpredu. Nádržky sú priehľadné a je možné vizuálne skontrolovať stav hladiny náplní. Pod nimi nájdete port hostiteľského USB. Čelná strana obsahuje vyklápací ovládací panel s veľkým LCD displejom (10,9 cm) a ovládacími tlačidlami. Na paneli na nachádza numerická klávesnica a tlačilo pre zapínanie zariadenia. Pod ovládacím panelom je výstupný zásobník papiera a pod ním dva na sebe umiestené vstupné šuplíkové zásobníky. V zadnej časti hore je ešte jeden viacúčelový podávač papiera. Na zadnej strane sa nachádzajú porty pre zapojenie do elektrickej siete, USB port a ethernetové porty. Továrenské spracovanie je vo vysokej kvalite, plasty sú mimoriadne pevné a tlačiareň je aj počas náročnej prevádzky stabilná.

 

     


Funkcie 4 v 1

Pri takomto univerzálnom zariadení nemusíte riešiť kompromisy, mať všetky funkcie na úkor kvality. Multifunkcia ponúka štyri plnohodnotné funkcie pre tlačové úlohy, kopírovanie, skenovanie a faxovanie a vysokú kvalitu tlačového výstupu. V rámci funkcii nechýba automatická obojstranná tlač, automatický podávač predlôh. Ovládanie pomocou dotykového LCD displeja a ovládacích tlačidiel je pohodlné, pre fax je pripravená numerická klávesnica s rýchlym tlačidlom kontaktov. Konektivita je zastúpená klasickým pripojením pomocou USB portu k PC, ethernetovým portom pre zapojenie k LAN sieti a podporou bezdrôtovej siete Wi-Fi. Samozrejmosťou je tlač z mobilných zariadení a pripojenie ku cloudovým službám. Pre priamu tlač z USB kľúčov slúži jeden hostiteľský USB port na prednej strane zariadenia. Pomocou aplikácie Epson iPrint viete využívať posielanie na tlač z akéhokoľvek mobilného zariadenia. Epson ponúka pre túto multifunkciu v rámci Open Platformu aj možnosť integrovať rôzne softvérové riešenie pre monitorovanie a správu zariadení, ako aj pokročilú diaľkovú diagnostiku.


Rýchlosť a kvalita tlače

Model Epson EcoTank Pro L15180 tlačí pigmentovými atramentmi a pre tlač využíva spoľahlivú tlačovú hlavu PrecisionCore a technológiou Epson Heat-Free. Za minútu vytlačí 25 strán v monochromatickom alebo farebnom režime. Rýchly štart prvej strany stihnete s touto tlačiarňou do 5 sekúnd. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi. Maximálny objem tlače sa pohybuje okolo 66 000 strán za mesiac. Zariadenie podporuje obojstranné skenovanie dokumentov v rozlíšení 1 200 Dpi. Fax ponúka funkcie faxovanie cez pc, do emailu, príjem a ukladanie ako aj opakovanie, adresár. Kapacita zásobníkov papiera je 2 x 250 hárkov papiera predný vstup a 50 listov zadný podávač. Tlačiareň podporuje maximálny formát papiera A3. kvalita tlače je na vysokej úrovni. Vďaka pigmentovým atramentom majú dokumenty ostrý text a grafiku. Veľmi dobre si poradí tlačiareň aj s farbenými fotografiami.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchlosť a kvalita tlače
- funkcie 4 v 1
- konektivita
- tankový systém atramentových náplní s pohodlným prístupom
- podpora tlače z mobilných zariadení
- pokročilé softvérové riešenie
- pohodlné ovládanie
- LCD displej 10,9 cm
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač predlôh (ADF)


Mínusy tlačiarne

- cena tlačiarne

 

Náplne do tlačiarne

Model Epson EcoTank PRO L15180 tlačí atramentovou technológiou a k tlači využíva štyri samostatné pigmentové atramenty, ktoré sa dávkujú do nádržiek tankového zásobníka. Čierny atrament má označenie 112 EcoTank pigment black ink bottle a štandardne sa predáva vo fľaštičke s objemom 127 ml. Farebné atramenty s označením 112 EcoTank pigment cyan/ magenta/ yellow ink bottle sú v 70 ml fľaštičkách. Vyťaženosť náplní je 7 500 strán čiernobiele alebo 6 000 strán farebne.


Zhodnotenie

Napriek trochu väčším rozmerom ide o modernú univerzálnu tlačiareň 4 v 1, ktorá ponúka nielen množstvo funkcií a spoľahlivý výkon, ale aj mimoriadne kvalitný tlačový výstup. Bohatá konektivita a podpora  systému Open Platform pridávajú zariadeniu na atraktivite. Tankový systém atramentov spolu s dobrou kapacitou papiera na vstupe určite oceníte v náročnejšom pracovnom prostredí. Nízke náklady na tlač, ale aj automatická obojstranná tlač sú ďalšími plusmi. S týmto modelom získate spoľahlivú, bezproblémová tlač vo vysokej kvalite.