Kancelária a škola

Epson EcoTank Pro M15180

Ak hľadáte hospodárnu tlač s funkciami nielen tlače, ale aj kopírovania a skenovania v monochromatickom režime s podporou formátu A3 pozrite sa na čiernobielu multifunkciu  Epson EcoTank Pro M15180. Pohodlne sa ovláda, dosahuje veľmi nízke náklady na tlač so zníženou spotrebou energie vďaka technológií Heat-Free. Dokáže veľmi rýchlo tlačiť  nielen vo formáte A4, ale aj A3. Pomocou systému Open Platform dokážete integrovať do existujúcej infraštruktúry IT mnoho softvérových riešení za účelom zvýšenia efektivity.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová monochromatická

Použitie firma/ domácnosť : malá firma, pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A3

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 515 mm

Hĺbka: 500 mm

Výška: 350 mm

Hmotnosť: 20,3 kg

Dizajn

Monochromatická multifunkcia model M15180 má robustné telo a poctivú 20 kg hmotnosť. V svetlo-sivom prevedení s čiernymi akcentmi pôsobí moderne a štýlovo. Má veľmi prijemnú ergonómiu a rozloženie ovládacích prvkov pre pohodlné ovládanie. Na hornej strane sa nachádza plochý skener a automatickým podávačom dokumentov ADF. Na prednej strane nájdete veľký ovládací panel s LCD displejom a dotykovými tlačidlami.  Pod ním je výstupný zásobník papiera a nižšie vstupný zasúvací zásobník papiera. Na ľavej stane je umiestený tankový zásobník s veľkokapacitnou nádržkou na čierny atrament. Pod ňou je hostiteľský USB port. na zadnej strane sa nachádzajú konektory pre zapojenie k pc, do siete a do LAN siete. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné a plasty sú pevné.

 

Funkcie 3v 1

Tento model je multifunkčným zariadením s funkciami tlače, kopírovania a skenovania. Nechýba podpora pre automatickú  obojstrannú tlač a automatický podávač predlôh. Pripojenie je možné USB káblom k pc, bezdrôtovo pomocou Wi-Fi a pripojením ethernetovým káblom k LAN sieti. Dostupná je aj tlač z mobilných zariadení a cloudových úložísk. Pomocou aplikácie Epson iPrint dokážete využívať posielanie tlače z akéhokoľvek mobilného zariadenia. Epson ponúka pre tuto multifunkciu v rámci Open Platformy aj integráciu rôzneho softvérového riešenie pre monitorovanie a správu zariadené spolu s pokročilou diaľkovou diagnostikou. Pre zvýšenie efektivity možno do existujúcej infraštruktúry IT integrovať softvér Epson Remote Services (ERS). Ten ponúka systém monitorovania a správy zariadení založený na Cloude.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tento model tlačí pomocou atramentovej technológie a pre tlač využíva spoľahlivú tlačovú hlavu PrecisionCore a technológiu Epson Heat-Free. Pomocou nej udržuje spotrebu energie na minimálnej úrovni a šetri energiu. Tlačiareň tlačí v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 25 strán v čiernobielom režime v kvalite podľa ISO/ IEC 24734. Pri obojstrannej tlači je to 16 strán formát A4. Čas pre vytlačenie prvej strany sa pohybuje na hranici 5 sekúnd. Mesačný objem tlače je  66 000 strán. Tento model podporuje obojstranné skenovanie s rýchlosťou 11,5 strán za minútu a jednostranné skenovanie rýchlosťou 26 strán za minútu. Pri farebnom skenovaní je to 9 strán jednostranne a 6 strán obojstranne. Čiernobiela tlač je vo vysokej kvalite a text aj grafika sú ostré s verným podaním čiernej a odtieňov sivej.

 

Plusy tlačiarne

- stabilná konštrukcia

- moderný dizajn

- ergonómia

- rýchlosť a kvalita tlače

- nízke náklady na tlač

- bohatá konektivita

- host USB

- multifunkcia 3 v 1

- pohodlné ovládanie

- tankový zásobník atramentu

- podpora A3

- pokročilé softvérové riešenia

- duplex

- ADF

 

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač 

Náplne do tlačiarne

Keďže ide o monochromatickú tlačiareň tak pre tlač sa používa čierny pigmentový atrament. Ten má označenie Epson 112 EcoTank. Náplne vo fľaštičke s objemom 127 ml majú vyťaženosť 7 500 strán čiernobielej tlače. Dopĺňanie tlačiarne EcoTank atramentom je vďaka uzatvárateľným a nekvapkajúcimi fľaštičkám jednoduché a pohodlné. Veľkou výhodou je rýchle uschnutie atramentu a preto je obojstranná tlač bez problémov.

Zhodnotenie

Napriek robustnému dizajnu ide o modernú univerzálnu tlačiareň 3 v 1, ktorá ponúka nielen množstvo funkcií a spoľahlivý výkon, ale aj vysokokvalitný tlačový výstup. Bohatá konektivita a podpora  systému Open Platform pridávajú zariadeniu na atraktivite. Tankový systém atramentu spolu s dobrou kapacitou papiera na vstupe určite oceníte v náročnejšom pracovnom prostredí. Nízke náklady na tlač, ale aj automatická obojstranná tlač sú ďalšími plusmi. S týmto modelom získate spoľahlivú, bezproblémová monochromatickú tlač vo vysokej kvalite.