Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson Expression Home XP-2100

Začiatok školského roka sprevádzajú nákupu školských potrieb, ale aj zariadení pre žiakov, študentov stredných a vysokých škôl. Ak už máte vyriešený počítač, notebook je načase pohľadať ďalšie periférie a medzi ne patria aj tlačiarne. My sme našli cenovo dostupnú multifunkciu, ktorá ponúka funkcie 3 v 1 zariadení a navyše má pekný, štýlový dizajn. S prehľadom spĺňa potreby školáka ZŠ, ale aj náročnejšieho študenta. V krátkej recenzii sa pozrieme, čo všetko výrobca Epson v tomto inteligentnom modeli za veľmi dobrú cenu ponúka.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna)
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 390 mm
Hĺbka: 300 mm
Výška: 146 mm
Hmotnosť: 4 kg
 

Re-dizajn

Nový model Epson Expression Home XP-2100 má až na niekoľko malých odlišností dizajn totožný so starším modelom XP-245. Obidva zariadenia majú rovnaké telo a skoro totožné rozmery. Novší model je o 1 cm vyšší a nabral aj na hmotnosti z 3,9 na rovné 4 kg. Zmenu si všimneme na prednej strane, miernym re-dizajnom prešiel ovládací panel. Rozmiestnenie tlačidiel sa zmenilo a ikony dostali modernejší okrúhly tvar a multifunkcia pôsobí príjemným vzhľadom. Zariadenie je veľmi kvalitne spracované v tele z pevných plastov. V tmavosivom farebnom prevedení s jemne zaoblenými hranami vyzerá moderne. Horná časť patrí plochému skeneru s pekným textúrovaným vekom. Predná časť má symetrický predel v strede ktorého sa nachádza naklápací panel a priestor pre výstup papiera. Ovládací panel obsahuje niekoľko základných dotykových tlačidiel a brand výrobcu. Mechanizmus pre výmenu atramentových kaziet je klasický, ako používa spoločnosť Epson už niekoľko rokov. Vstup papiera je riešený v zadnej časti, kam sa zmestí 50 hárkov papiera alebo 10 ks fotopapiera. Nový model v porovnaní so starším modelom prináša len mierne upravený, optimalizovaný dizajn s elegantnými tlačidlami. Zariadenie pôsobí štýlovo a moderne, čo sa v tejto cenovej hladine tlačiarní nedá vždy o všetkých modeloch povedať. Za dostupnú cenu získate veľmi atraktívnu multifunkciu, nenáročnú na priestor s výbornými funkciami.
 
 
 
 

Funkcie - dobrý základ

Model Epson Expression Home XP-2100 je zariadenie na každodennú, bežnú tlač v čiernobielom alebo farebnom režime. V jednom zariadení získate okrem tlače aj funkcie kopírovania dokumentov a skenovanie. Ovládanie je jednoduché a pohodlné. Vďaka niekoľkým tlačidlám ho zvládnu školáci aj seniori. Veľkým benefitom tohto modelu je priame pripojenie k Wi-Fi a podpora mobilnej tlače. Nechýba ani možnosť tlače z Facebooku pomocou aplikácie Epson Creative Print. Naopak chýba automatická obojstranná tlač, ale tento deficit sa dá nahradiť manuálnou obojstrannou tlačou. Jediné, čo by sme ocenili je aspoň informačný displej, ten však táto multifunkcia nemá. Ak si priplatíte, tak vyšší model z tejto série Epson Expression Home XP-3100 obsahuje farebný 3,7 mm LCD displej aj funkciu automatickej obojstrannej tlače (duplex).
 
Rýchlosť a kvalita tlače
 
Ak berieme do úvahy cenu zariadenia, funkcie, podporu bezdrôtovej tlače a štýlový dizajn máme obhájených 50 % voľby pre nákup tejto tlačiarne. Poďme k rýchlosti a kvalite tlače. Rýchlosť nie je ohromujúca, ale pre bežnú tlač v domácnosti je to v najvyššej kvalite (ISO/IEC 24734) 8 strán čiernobiele a 4 strany farebne za minútu, čo postačí. Ak o niečo znížite nároky na kvalitu, môžete sa dostať až na 27 strán v čiernobielom režime a 15 farebných strán za minútu v max. formáte A4. Tlač fotografií formátu 10 x 15 cm zvládne tlačiareň za  42 sekúnd. Čiernobiele dokumenty (vďaka pigmentovému atramentu) v najvyššej kvalite dosahujú mimoriadne dobrej úrovne. Pre bežné, farebné výtlačky na kancelársky papier sa musíte zmieriť s priemernou kvalitou, čo pre domácnosť a študijné potreby postačí. Tlač farebných fotografií na originálny lesklý fotopapier Epson zase prekvapí výborným zobrazením farieb a ostrosťou. Rozlíšenie tlače je 5 760 x 1 440 Dpi a rozlíšenie skenovania je 1 200 x 2 400 Dpi. Multifunkcia tlačí pomocou tlačovej hlavy Epson Micro Piezo™, trysky 180 čierna a 59 farebné s minimálnou veľkosťou kvapôčky 3 pl. Multifunkcia podporuje tlač na formát papiera A4, A5, A6, B5, C6 (Obálka), DL (obálka), No. 10 (obálka), Letter Legal, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 13 x 20 cm, 20 x 25 cm, 100 x 148 mm. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- nízka cena
- jednoduché ovládanie
- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť (malé romány, nízka hmotnosť)
- funkcie 3 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct
- podpora tlače z mobilných zariadení 
- kvalita tlače v čiernobielom režime 
- farebná tlač (samostatné atramentové kazety)
- vstupná kapacita papiera
 
Mínusy tlačiarne
 
- kvalita farebnej tlače 
- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač (duplex)
- nemá displej

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Epson Expression Home XP-2100 tlačí atramentovou technológiou za pomoci 4 samostatných atramentov série Epson 603 Ink. Čierny pigmentový atrament zabezpečuje výbornú kvalitu a sýtosť čiernobielych dokumentov. Farebné atramenty azúrová, purpurová a žltá sú na báze farbív. Okrem štandardnej kapacity sú pre tento model dostupné aj veľkokapacitné XL náplne s vyťaženosťou 500 strán čierna náplň a 350 strán farebná náplň.
 
Zhodnotenie
 
Model Epson Expression Home XP-2100 má šancu vďaka svojej dostupnej cene, štýlovému dizajnu, malej veľkosti a funkciám zaujať študentov, menšiu domácnosť, ale aj seniorov, vďaka jednoduchému ovládaniu. Obsahuje všetko, čo dnes bežný užívateľ potrebuje. Ak je pre vás priorita automatická obojstranná tlač a potrebujete komfortnejšie ovládanie a hlavne zobrazovanie informácií na displeji, siahnite po modeli Epson Expression Home XP-3100. Cenový rozdiel je minimálny.