Kancelária a škola

HP Sprocket Panorama

Spoločnosť HP má v portfóliu radu prenosných fototlačiarní HP Sprocket. Táto rada obsahuje niekoľko modelov, z ktorých si používateľ dokáže vybrať podľa vlastných preferencií. Či už je to dizajn, veľkosť zariadenia alebo formát tlače, tak všetky sú ideálne riešenie pre rýchlu instantnú tlač fotografií, nálepiek a štítkov. Jedno majú tieto a prenosné tlačiarne iných výrobcov spoločné a to vyššia cena za výtlačok alebo cena špeciálneho papiera do tlačiarne. Prenosná tlačiareň HP Sprocket Panorama tlačí na rolovaný Zink papier. Podobne, ako tlačiarne štítkov využíva rolku papiera a cena za výtlačok je o niečo prijateľnejšia. Ďalším plusom je možnosť tlačiť aj mini panoramatické fotografie.

Tak trochu retro dizajn

Tento model má kompaktnú prenosnú veľkosť a dizajnovo je podobná príbuznej tlačiarni HP Sprocket 2.generácie. Rozdiel je vo výške (hrúbke) zariadenia a v prídavnom boxe pre kotúč samolepiaceho Zink papiera. Na hornej strane nájdete väčšie tlačidlo rezania s tenkým LED pásikom, ktoré určite neprehliadnete. Na ľavej strane je malý otvor, ktorý obsahuje mini reproduktor pre zvuky tlačiarne. Zadná strana obsahuje tlačidlo zapnutia, nabíjací port USB-C a stavovú diódu. Na prednej strane nájdete slot, cez ktorý vychádzajú výtlačky. Spodná strana má 4 okrúhle pogumované nožičky pre stabilitu na hladkom povrchu, štítok výrobcu s informáciami, tlačidlo reset a štrbinu, ktorej funkciu sme v návode nenašli, ale pravdepodobne ide o vetrací otvor.

zdroj foto: sprocketprinters

 

Po odstránení okrúhleho priesvitného krytu máte prístup k vnútornému držiaku pre rolku papiera. Jedna strana je odnímateľná pre vloženie Zink papiera. Ten nájdete vo verzii Štartér priamo v balení spolu s čistiacim modrým listom s čiarovým kódom. Tlačiareň používa integrovanú Lítium batériu s kapacitou 1000 mAh. Doba nabíjania je približne 150 minút.

 

Obsah balenia

Fotografická tlačiareň HP Sprocket Panorama

USB-C nabíjací kábel

Štartovacia rolka fotografického papiera Zink

Sprievodca rýchlym spustením

 

zdroj foto: sprocketprinters

 

Rozmery a hmotnosť HP Sprocket Panorama

Dĺžka: 14,6 cm

Šírka: 6,3 cm

Výška: 7,6 mm

Hmotnosť: 0,70 kg 

 

Prenosná tlačiareň HP Sprocket Panorama je v ponuke v dvoch farebných verziách a to staroružovej a sivej. Vrchná časť má jemne bodkovaný vzor a nechýba ani uško s logom HP. Hrany zariadenia sú príjemne zaoblené a kryt na rolku papiera transparentný. Celkove pôsobí tlačiareň pekne aj keď mierne retro. 

Čo očakávať od tlačiarne HP Sprocket Panorama

Tlačiareň má automatický senzor papiera a tlačí v rozlíšení 313,58 Dpi pomocou technológie Zink (ZERO INK technology). Tlačí na papier Zink roll. Konektivita je zabezpečená pomocou rozhrania Bluetooth 5.0. Ak chcete tlačiť fotografie, musíte si do telefónu alebo tabletu nainštalovať bezplatnú aplikáciu HP Sprocket Panorama, ktorá je dostupná pre zariadenia so systémom Android a iOS. Existuje aplikácia HP Sprocket a HP Sprocket Panorama, takže sa uistite, že ste si stiahli tú správnu. Bohužiaľ si v aplikácii musíte zaregistrovať účet. Aplikácia vám umožní upravovať fotografie, pridávať kreatívne prvky a prispôsobovať výtlačky pomocou filtrov, nálepiek a rámov. Prednastavené šablóny vám umožnia dosiahnuť dokonalý obraz bez problémov. Váš smartfón sa po spárovaní pripojí k HP Sprocket Panorama (cez Bluetooth) a tlač obrázkov potrvá približne minútu.

Krátky záver

Ak hľadáte kompaktnú tlačiareň, ktorá sa stále zmestí do batoha alebo kabelky a veľmi pohodlne sa používa je to jedna z možností. Získate malé zariadenie, ktoré tlačí okamžite bez potreby atramentu a tonerov s technológiou ZINK Zero Ink. Vaše samolepiace výtlačky budú odolné voči rozmazaniu, vode a roztrhnutiu, takže máte istotu, že vydržia. Stačí sa pripojiť k aplikácii, nastaviť a nechať sa strhnúť kreativitou. Určite oceníte možnosť tvoriť krásne panoramatické miniatúry alebo zábavné foto-zábery, ako z fotobúdky.

Tento model má svoje klady, ale aj negatíva. Nepotrebujete atrament, rolka papiera je dostatočne dlhá a veľkosť výtlačkov si môžete prispôsobiť. Teda do maxima, ktoré vám tlačiareň dovolí. Panoramatické fotky sú tiež príjemná záležitosť. Trochu horšie to už je s kvalitou tlače a štartovacia rolka je menšia, než štandardná plná rolka. Cena je nastavená na 129,99 USD, čo je približne 119 €.