Kancelária

Canon PIXMA TR4650

Ak pracujete z domu alebo sa pohybujete medzi kanceláriou vo firme a domácou kanceláriou je dobrá tlačiareň, ktorú môžete ovládať z akéhokoľvek miesta plusom. Presne takou je aj multifunkcia Canon PIXMA TR4650. Táto univerzálna tlačiareň ponúka štyri plnohodnotné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie, faxovanie a bezproblémové možnosti pripojenia k Wi-Fi a Cloudu. Práve to je výhodou pre Home Office.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 295 mm
Výška: 189 mm
Hmotnosť: 5,8 kg

Dizajn

Model Canon PIXMA TR4650 má kompaktné rozmery a príjemný ergonomický dizajn. Prevedenie je v klasickej čiernej farbe alebo v bielej pod označením Canon PIXMA TR4651. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú pevné. Horná časť je vyhradená pre plochý skener s automatickým podávačom dokumentov a ovládaciemu panelu. Ten je umiestený na ľavej strane a obsahuje 2-riadkový informačný displej, ovládacie tlačidlá, numerickú klávesnicu a stavové diódy. Po otvorení celej hornej časti má používateľ prístup k atramentovým kazetám. Čelná strana zariadenia je predelená na stredný priestor s otváracím krytom a bočné strany. Po otvorení krytu sa dostávame k dvom zásobníkom papiera, spodný slúži na vstup papiera s kapacitou 100 listov a vysúvacia lišta nad ním pre výstup tlače. Konektory sú umiestnené na zadnej strane tlačiarne. Tlačiareň pôsobí príjemným moderným dojmom a prístup k ovládaniu je pohodlný.

 

Funkcie 4 v 1

Ako sme už spomínali táto tlačiareň je univerzálnym zariadením s funkciami farebnej tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Má podporu automatickej obojstrannej tlače a nechýba ani automatický podávač dokumentov (20 listov) pre skener. Konektivita je pri tomto modeli zastúpená dvomi spôsobmi a to klasickým USB pripojením k počítaču alebo notebooku a bezdrôtovým pripojením pomocou Wi-Fi. S bezdrôtovou konektivitou súvisí aj podpora tlače z mobilných zariadení a tlače z Cloudu. Podporované sú cloudové služby Disk Google. OneDrive, Dropbox a Evernote. Ak používate zariadenia s iOS môžete tlačiť aj prostredníctvom funkcie Apple AirPrint. Za zmienku stojí aj podporovaná aplikácia PIXMA Cloud Link. Multifunkcia Canon PIXMA TR6450 je kompatibilná s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Assistant, ktorými používateľ dokáže pomocou príkazov vytlačiť predvolené strany, skontrolovať hladinu atramentu alebo zapnúť, vypnúť zariadenie. 

Rýchlosť a kvalita tlače 

Multifunkcia tlačí v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi v monochromatickom a farebnom režime. Za minútu vytlačí 8,8 strán čiernobiele alebo 4,4 stany farebne. Tlač fotografií  formátu 10 x 15 cm zvládne za necelých 65 sekúnd. Na prvý výtlačok potrebuje približne 11 sekúnd v monochromatickom režime alebo 19 sekúnd vo farebnom režime. Tlačiareň tlačí na širokú škálu typu papierov až do formátu A4. Skener pracuje v rozlíšení 600 x 1 200 Dpi. Rýchlosť skenovania je 3,5 ms/ riadok (300 Dpi) farebne alebo 1,5 ms/ riadok (300 Dpi) v odtieňoch sivej. Kopírovať môžete v 3 polohách (koncept, štandardné, vysoké) s nastavením intenzity 9 úrovní s rýchlosťou 2,7 strany/ min farebne alebo 6,4 strany čiernobiele. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni, podanie čiernej je výborné a farebná tlač má dostatočnú sýtosť nielen pre farebné dokumenty ale aj fotografie.

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť a praktická dizajn
- jednoduché ovládanie
- menu v 32 jazykoch
- funkcie 4 v 1
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- Wi-Fi 
- podpora tlače z mobilných zariadení, z Cloudu
- vysoká kvalita tlače
- podpora hlasových asistentov
- pomer výkon a cena

Mínusy tlačiarne 

- malý 2 riadkový displej
- menšia kapacita zásobníka papiera

Náplne do tlačiarne 

Do tlačiarne Canon PIXMA TR4650 idú dve atramentové kazety s označením Canon PG-545 čierna farba Canon CL-546 Tricolor  s vyťaženosťou 180 strán. Pre tento model sú dostupné aj veľkokapacitné náplne s kapacitou 300 strán farebná a 400 strán čierna náplň. 

Zhodnotenie

Za pomer výkonu, funkcionality a ceny radíme tento model k tým výhodnejším pre tlač v domácnosti  alebo malej kancelárii. Napriek tomu, že nejde o tlačiareň s tankovým systémom, sú náklady na tlač s použitím alternatívných a XL náplní prijateľné. Tento model spĺňa všetko, čo potrebujete do malej alebo domácej kancelárie. Je to výborná funkcionalita, spoľahlivý výkon, bezdrôtová konektivita a jednoduché ovládanie. Trochu zamrzí malý iba 2-riadkový monochromatický LCD displej. Cena tlačiarne sa pohybuje okolo 70 € a stáva sa tak dostupnou skoro pre každého.

Výhodnosť nákupu: 4/ 5