Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Smart Tank 530 (All-in-One)

Multifunkcia pre náročného študenta

Tlačiareň HP Smart Tank 530 patrí do modelovej rady Smart Tank. Objavila sa na trhu spolu s tlačiarňou HP Smart Tank 515, ktorá je základným modelom tejto rady. Nás oslovil viac drahší model, ktorý spĺňa nároky aj náročného užívateľa. Tentokrát hľadáme zariadenie typu All-in-One pre študenta. Práve multifunkcia HP Smart Tank 530 je našim favoritom do študentskej izby, kde sa vyžaduje multifunkčnosť, kvalita tlače, nízke náklady na tlač a kompaktné rozmery. Všetko navyše bude plusom a samozrejme, že sa cení podpora bezdrôtového pripojenia a štýlový, moderný dizajn. A to všetko práve táto viacúčelová tlačiareň ponúka.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, domáca kancelária, študentská pracovňa
Rozhranie tlačiarne: USB/  Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart APP/ Amazon Kindle 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (iba manuálne)
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 449 mm
Hĺbka: 373 mm
Výška: 198 mm
Hmotnosť: 6,1 kg


Štýlový dizajn

Multifunkcia má príjemný, moderný dizajn v kombinácii niekoľkých sivých odtieňov. Má minimálne zaoblené hrany, čím síce pôsobí hranatejšie, ale ergonómia je zachovaná. Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty sú pevné a neprehýbajú sa. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 35 strán. Na prednej strane hore je umiestený ovládací panel, ktorý sa nedá naklápať, ale je skosený v určitom uhle pre pohodlný prístup. Na paneli toho veľa nenájdete. Okrem dotykového displeja s uhlopriečkou 5,58 cm sa tam nachádza jediné tlačidlo pre zapnutie tlačiarne. Čelná strana je vyhradená integrovanému tankovému zásobníku atramentu. Samostatné nádržky na farebný atrament sú umiestené vľavo a nádržka na čierny atrament je vpravo. Takto rozdelené umiestenie zvýrazňuje štýlový vzhľad zariadenia. Pri naplňovaní atramentu do nádržiek je potrebné otvoriť kryt, ktorý decentne ukrýva nádržky. Stav náplní môžete sledovať priamo vpredu na zariaden, vďaka prehľadným okienkam nádržiek.  V strede spodnej časti je výstup papiera s podpornou lištou, ktorá sa dá podľa potreby vysunúť. Vstup papiera je v zadnej časti v podobe zadného podávača na 100 hárkov. Na zariadení nájdete konektor pre zapojenie kábla do elektriny a USB port pre prepojenie tlačiarne a počítača. Celkový dizajn je veľmi pekný a vďaka kompaktným rozmerom nezaberie zariadenie veľa miesta. 


Skvelá multifunkčnosť

Napriek minimalistickému dizajnu ukrýva tento model 3 plnohodnotné funkcie v jednom zariadení. Okrem farebnej tlače môžete využívať skenovanie s rýchlym automatickým podávačom predlôh, skenovanie do emailu a kopírovanie. Pre študenta je to všetko, čo môže potrebovať. Plusom je podpora bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení a vybraných modelov čítačiek Amazon Kindle. Multifunkcia nepodporuje automatickú obojstrannú tlač, ale s vhodným ovládačom môžete tlačiť obojstranne ručne. Na dotykovom displeji sa pohodlne nastavia všetky potrebné úlohy pomocou prehľadného menu. Pre rýchle kopírovanie preukazov a kariet môžete využiť funkciu ID Copy, ktorá odkopíruje obe strany preukazu na jednu stranu. Nápomocná môže byť pre užívateľa aj aplikácia HP Smart Tasks pre vytvorenie vlastných skratiek a urýchlenie častých tlačových úloh.


Rýchlosť a kvalita tlače

Viacúčelová tlačiareň HP Smart Tank 530 (All-in-One) tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače v najvyššej kvalite 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 11 strán v monochromatickom režime alebo 5 farbených strán vo formáte A4. Maximálna kapacita papiera na vstupe je 100 hárkov papiera a na výstupe je to 30 listov. Odporúčané mesačné vyťaženie je približne 400 až 800 strán. Maximálna vyťaženosť dosahuje kapacitu 1 000 strán tlače. Kvalita tlače v oboch podporovaných režimoch je veľmi dobrá a dokumenty sú ostré a uchovávajú si stálofarebnosť.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný dizajn a kompaktné rozmery
- multifunkčnosť (All-in-One)
- kvalita tlače
- farebná tlač
- jednoduché ovládanie 
- podpora bezdrôtového pripojenia a mobilnej tlače
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- integrovaný tankový systém s automatickým upozornením na nízku hladinu atramentu 
- nízke náklady na tlač


Mínusy tlačiarne

- vyššia cena zariadenia
- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač (duplex)
- nízka kapacita na výstupe 


Náplne do tlačiarne

HP Smart Tank 530 (All-in-One) tlačí pomocou 4 farebných atramentov systém CMYK. Do integrovaného tankového systému sa doplna atrament z fľaštičiek. Tie sú vyhotovené tak, aby sa ani kvapka atramentu nedostala inam, ako do nádržky zásobníka. Kapacita čiernej náplne s označením HP GT53/ GT51 je 6 000 strán pri 5 % pokrytí tlačou. Farebné náplne HP GT52 (azúrová, purpurová, žltá) majú vyťaženosť 8 000 strán. Súčasťou balenie je 3 x fľaštička čierneho atramentu na 18 000 strán a farebné atramenty na 8 000 strán tlače. Dostupná cena náplní prispieva k nízkym nákladom na tlač. Nebudete sa musieť v žiadnom prípade obmedzovať v tlačení čiernobielych dokumentov, ani farebných obrázkov a fotografií. Ak by ste chceli náklady na tlač predsa ešte znížiť, môžete používať alternatívne náplne, ktoré sú kompatibilné pre tento model. 

 

Zhodnotenie

Viacúčelová tlačiareň HP Smart Tank 530 ponúka výbornú kvalitu tlače, moderné funkcie a bezdrôtovú konektivitu. Pre študenta, ktorý potrebuje tlačiť bez obmedzovania, pri zachovaní nízkych nákladov je tento model s tankovým zásobníkom dobrá voľba. Mínusmi sú: vyššia cena zariadenia a absencia automatickej obojstrannej tlače. To by mohlo potencionálnych záujemcov odradiť od nákupu. Stále je v ponuke aj cenovo dostupnejší model HP Smart Tank 515 (All-in-One). Budete však musieť oželieť automatický podávač dokumentov a komfortnejší dotykový displej.