Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

OKI MC573dn – multifunkcia zameraná na bezpečnosť

Multifunkcia OKI MC573dn patrí do modelovej rady pre podnikovú tlač. Vhodná je do malej, stredne veľkej firmy alebo v rámci podniku, do kancelárie s väčšou pracovnou skupinou. V porovnaní s konkurenciou zaujme OKI MC573dn predovšetkým priaznivou cenou, dostupnou aj pre malé firmy, výkonom a kvalitou tlače, ale predovšetkým veľmi dobrou bezpečnosťou. Spoločnosť OKI kladie, čoraz väčší dôraz na ochranu podnikovej tlače. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : malé, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 427 mm
Hĺbka: 576 mm
Výška: 472 mm
Hmotnosť: 31 kg

 

Dizajn

Napriek väčším rozmerom má zariadenie moderný dizajn, ktorému v prednej časti dominuje výklopný ovládací panel, na ktorom je veľký displej. Vedľa dotykového 7“ displeja nájdete numerickú klávesnicu a ovládacie tlačidlá. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom papiera. Po otvorení hornej časti sa dostaneme priamo k tonerovým kazetám. V spodnej časti zariadenia máme vstupný viacúčelový zásobník, kde je možné použiť aj špeciálny banner s vlastnou dĺžkou, rolovateľný papier. Vpravo od ovládacieho panelu sa nachádza prispôsobiteľná konzola, do ktorej si voliteľne môžete integrovať bezpečnostnú čítačku kariet

 

                        

 

 

 

 

 

 

Viac ochrany s integrovanou čítačkou kariet

Model OKI MC573dn spĺňa všetky kritéria pre podnikovú tlač, s funkciou farebnej tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Všetky funkcie sú ovládateľné priamo z dotykového displeja aj mimo počítač. Priamo cez neho máte prístup na prácu so sieťou. Dokumenty môžete odoslať jedným dotykom pomocou emailu, ftp alebo ich priamo odoslať do zdieľaných priečnikov. V rámci bezpečnosti oceníte možnosť (voliteľne) doplniť zariadenie čítačkou kariet, ktorá vám zabezpečí bezdotykový chránený prístup k tlačiarni a dokumentom pripravených k tlači. Doplniť tento bezpečnostný prvok môžete aj do nižšieho modelu OKI MC563dn. Zariadenie sa tak dostáva na novú funkčnú úroveň a dokáže identifikovať karty, ktoré sa používajú v rámci vstupu do firmy a pod. Týmto spôsobom sprístupníte tlačový systém iba opraveným osobám. Stačí priložiť identifikačnú kartu na čítačku a o ostatné sa postará server, ktorý si overí používateľa porovnaním údajov z karty voči serveru. Tu sa dostávame ku konektivite multifunkcie OKI MC573dn. Okrem klasického pripojenia obsahuje aj pripojenie do Lan siete pomocou ethernet káblu. Práve táto možnosť pripojenia s bezpečnostnou funkciou pomocou čítačky kariet, ocenia firmy a podniky, kde sa tlačia citlivé dokumenty s osobnými údajmi. Model OKI MC573dn môžete okrem bezdotykovej čítanky kariet, rozšíriť prídavným vstupným zásobníkom papiera, vnútornou pamäťou max. 1GB, modulom rozhrania WLAN. Nesmieme zabudnúť, ani na hostiteľský USB port, pre priame skenovanie do flashdisku alebo tlač  dokumentov uložených na USB kľúči.

Rýchlosť a kvalita tlače

Maximálny formát tlače je A4. Multifunkcia dokáže tlačiť v rozlíšení 1 200 x 1200 Dpi rýchlosťou 30 strán za minútu v čiernobielom aj farebnom režime. Doba výstupu prvého výtlačku je necelých 7,5 sekundy v oboch režimoch. Odporúčané mesačné vyťaženie tlače je 6 000 strán, s maximálnym pracovným cyklusom až 60 000 strán. Rýchlosť kopírovania je 30 strán za minútu v oboch režimoch, s dobou výstupu prvej kópie 12 sekúnd. Maximálny počet kópií je 999 listov. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov papiera, viacúčelový zásobník je použiteľný pre 100 listov. Na výstupe je kapacita 150 listov lícom nadol, 100 listov papiera lícom nahor. Vstupnú kapacitu je možné rozšíriť prídavným zásobníkom na 530 listov papiera. Môžete pridať až dva voliteľné zásobníky na 530 listov s maximálnou kapacitou 1 410 listov. Samozrejmosťou je automatická obojstranná tlač a podávač ADF pre 50 listov papiera. Kvalita textu, grafiky a fotografií patrí k lepšiemu priemeru farebnej LED tlače, vďaka čomu je výstup vhodný pre väčšinu podnikových tlačových úloh. Výstupná kvalita tlače by mala byť v poriadku na prezentačné aj obchodné účely, okrem tých, ktoré vyžadujú veľmi malé fonty. Multifunkciu hodnotíme kladne, ako jednu z tých lepších na trhu v kategórii zariadení pre podnikovú tlač.

 

Plusy

- kvalita tlače 
- rýchlosť tlače
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- možnosť pridať až dva voliteľné zásobníky (2 x 530 listov)
- možnosť integrácie dotykovej čítačky kariet
- veľký 7ˇdotykový displej
- duplex ADF (50 listov), obojstranné skenovanie
- pohodlné ovládanie 
- široká podpora médií
- nízka spotreba energie
- podpora aktualizácií (dostupnosť nových funkcií) cez portál OKI
- bezpečnosť dokumentov pomocou Private Print, Card Release (voliteľné), IPSec

Mínusy

- neobsahuje Wi-Fi
- cena originálnych náplní
- kapacita vstupného zásobníka papiera (štandardne 250 listov)

 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí LED technológiou a pre tlač používa 4 tonerové kazety (OKI 46490404 - čierna, OKI 46490403 - azúrová, OKI 46490402 - purpurová a OKI 46490401 - žltá), s kapacitou 1 500 strán (A4), pri 5 % pokrytí. Tento model podporuje aj používanie veľkokapacitných tonerových kaziet, ktoré majú vyťaženosť 6 000 strán azúrová, purpurová, žltá a 7 000 strán čierna náplň. 

Zhodnotenie

Z tejto multifunkčnej tlačiarne dokážete vyťažiť maximum pre svoju firmu alebo podnikovú kancelárie, kde je potrebná rýchlosť a vysoká kvalita tlače. Jednoduché ovládanie, výborná správa dokumentov a možnosti rozšírenia, vám zabezpečia rýchlu a efektívnu prácu s tlačou. S prídavným vstupným zásobníkom a veľkokapacitnými náplňami do tlačiarne, môžete tlačiť bez prerušenia veľký objem tlače. Plusom je automatický podávač, obojstranný skener a automatická obojstranná tlač. Ak si tento model vyberiete vo verzii s integrovanou dotykovou čítačkou kariet, dostanete sa na nový level bezpečnej tlače v rámci svojej firmy alebo pracovnej skupiny. Čítačku je možné zapojiť jednoduchou montážou do prispôsobiteľnej konzoly na zariadeni.