Kancelária a škola

Ricoh P 501

Veľmi zaujímavou tlačiarňou do menšej kancelárie je kompaktný model Ricoh P 501. Je to monochromatická jednoúčelová LED tlačiareň, ktorá zvládne požiadavky náročnejšej pracovnej skupiny. Vďaka vysokému výkonu, výbornej rýchlosti a kvalite ide o spoľahlivé zariadenie, ktoré uľahčuje prácu s dokumentami. Ďalším plusom je dobrá konektivita a bezpečnostná funkcie. Pre tento model existuje niekoľko interných modulov pre rozšírenie funkčnosti.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická LED
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi (voliteľné)
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ NFC/ Ricoh Direct od Adobe
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ 
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 412 mm
Výška: 311 mm
Hmotnosť: 19,3 kg

Dizajn 

Tlačiareň Ricoh P 501 má napriek kompaktným rozmerom poctivú hmotnosť skoro 20 kg. Dizajnom príliš nevyčnieva medzi ostatnými zariadeniami pre malé až stredne veľké kancelárie. V bielo- čiernom farebnom prevedení zapadne presne do kancelárskeho prostredia. Hrany sú veľmi jemne zaoblené a zariadenie ma skôr hranatý tvar so štvorcovým pôdorysom. Horná časť patrí výstupu papiera a malému ovládaciemu panelu. Na ňom sa nachádza niekoľko ovládacích tlačidiel a dvojriadkový LCD displej.

 

             

zdroj foto: ricoh.com

Funkcie

Jednoúčelová čiernobiela tlačiareň Ricoh P 501 zvládne všetky požiadavky pracovných skupín. Pomocou LED technológii prináša vysokú rýchlosť, kvalitu aj spoľahlivosť. Vďaka tlači s rozlíšením 1200 Dpi, rýchlosti  a vysokému výkonu tlačiareň bez problémov zvládne aj prácu v náročnej prevádzke. Ovládače PCL a PS3 tlačiarne Ricoh zaisťujú maximálny súlad s požiadavkami IT. S podporou tlače z mobilných zariadení dokáže tlačiť pomocou AirPrint a Google Cloud Print. Dôležitou funkciou je ochrana heslom a uzamknutie dôverných dokumentov. Nesmieme zabudnúť ani na automatickú obojstrannú tlač. Napriek tomu, že ide o jednoúčelové zariadenie, ktoré tlačí v monochromatickom režime je tento model vhodným kandidátom do malej až stredne veľkej kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť, kvalita a hlavne spoľahlivosť.

Rýchlosť a kvalita tlače

Pri tejto tlačiarni sa nemusíte obávať rýchlosti. Doba zahrievania je približne 13 sekúnd a prvý výtlačok vytlačíte už za 4,3 sekundy. Za jednu minútu môžete mať 43 výtlačkov. Rozlíšenie tlače je 1 200 x 1 200 Dpi. Maximálny formát papiera je veľkosť A4. Vstupný zásobník má štandardne kapacitu 500 listov v šuplíkovom zásobníku a 100 listov je pre vstup papiera z bočnej zásuvky. Výstup papiera je 250 listov. Tlačiareň dokáže pracovať s rôznymi typmi papiera od bežného klasického, recyklovateľného, predtlačeného, štítkového až po obálku a OHP fólie. Kvalita tlače je vďaka LED technológii na veľmi vysokej úrovni.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- výkonný procesor Intel 1,1 GHz
- rýchly štart a doba zahrievania
- tlač mnohostranných sád
- bezdrôtová konektivita a podpora tlače z mobilných zariadení
- NFC
- pevný disk
- bezpečnostná ochrana heslom
- tlač na štítky, hlavičkový papier a obálky
- možnosť rozšírenia prídavným príslušenstvom

 

Mínusy tlačiarne

- iba jednoúčelové zariadenia
- tlačí v monochromatickom režime

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne ide jedna čierna tonerová kazeta v štandardnej verzii s kapacitou 3 000 výtlačkov a  s vysokou vyťaženosťou  14 000 výtlačkov a časom zahrievania len 26 sekúnd. V balení nájdete štartovací toner s kapacitou 6 000 výtlačkov.

 

Zhodnotenie

Ak plánujete tlačiť pravidelne a veľa, potom sa cena tlače stáva určujúcim faktorom a vtedy bude dobrou voľbou model P 501. Výhodou je že štartovací toner má už v štandardnej konfigurácii tejto tlačiarne výbornú vyťaženosť. Tlačiareň má spoľahlivý výkon a tlačí čiernobiele dokumenty vo výbornej kvalite.