Kancelária a škola

Epson WorkForce Pro WF-3820

Model Epson WorkForce Pro WF-3820 je univerzálna atramentová tlačiareň typu „All-in-One“ (všetko v jednom). Zariadenie má bohatú konektivitu a je kompatibilná s aplikáciou Epson iPrint, ktorá umožňuje tlačiť, skenovať a vykonávať úlohy údržby priamo z mobilného zariadenia. Kladné hodnotenie si zaslúži kvôli pôsobivým funkciám skenera, vrátane automatického podávača dokumentov, bohužiaľ bez podpory obojstranného skenovania. Výťažnosť čiernych dokumentov je nižšia, takže pravdepodobne budete musieť častejšie meniť štandardnú atramentovú kazetu, ktorá nemá veľký objem. Plusom je dostupná cena, čo pomáha udržiavať pomerne nízke náklady tlače. Tlačiareň podporuje aj používanie veľkokapacitných kaziet, čím sa zníži častá výmena náplní a zefektívnia sa pracovné úlohy. Multifunkcia sa radí veľkosťou ku kompaktným stolovým zariadeniam, ktoré nevyžadujú veľa priestoru.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : menšia firma/ Home Office/ študent
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Epson iPrint
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 424 mm
Hĺbka: 376 mm
Výška: 247 mm
Hmotnosť: 8,9 kg

Dobre navrhnutý robustnejší dizaj

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-3820 má robustnejší dizajn a je dobre ergonomicky navrhnutá. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Výrobca použil, pevnejšie plasty a stabilnú konštrukciu. Pochvalu si zaslúži pevné veko skenera s podávačom predlôh, ktoré sa dá dostatočne otvoriť aj keď pri zatvorenom kryte sa tam hrubšia kniha nezmestí. Počas tlače môžete skontrolovať stav papiera na vstupe, bez toho, aby ste prerušili tlač. Ak sa vám zasekne papier, dá sa k nemu dostať odstránením krytu vzadu. Prístup k atramentovým kazetám je rovnako ľahko dostupný a to jednoduchým zdvihnutím plochého skenera. Pri výmene musí byť zariadenie zapnuté. V pravom zadnom rohu je odnímateľný údržbový box, ktorá uchováva zvyškový atrament počas čistenia tlačovej hlavy. Vždy keď je údržbový box plný, je potrebné ho vymeniť. Vstupný zásobník s kapacitou 80 listov je umiestený v spodnej časti na čelnej strane a je to bohužiaľ jediný vstup pre klasický papier aj iné média. Preto je potrebné pri rôznych typoch média to ručne meniť. To platí hlavne, ak chcete tlačiť na fotografický papier. Tento model nemá žiadny viacúčelový zásobník, takže je potrebné vybrať bežný papier zo zásobníka z vložiť fotografický. Nad výstupným zasúvacím zásobníkom je pevná lišta pre výstup papiera a nad ňou ovládací panel, ktorý je sa dá nakloniť. Obsahuje veľký farebný LCD displej s dotykovým ovládaním, tlačilo pre zapnutie a stavovú diódu. Porty pre pripojenie sieťového kábla, pre USB kábel a ethernetový kábel sú v zadnej časti tlačiarne. Na prednej strane sa nachádza port hostiteľské USB. Celkove môžeme dizajn modelu Epson WorkForce Pro WF-3820 hodnotiť kladne. Je súhrnom kompaktnej veľkosti, výbornej ergonómie, moderného vzhľadu a kvalitného továrenského spracovania.

 

zdroj foto: epson.com

Funkcie typu All-in-One

Tento model patrí do rady univerzálnych multifunkcií. Obsahuje 4 plnohodnotné funkcie pre farebnú tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Má podporu automatickej obojstrannej tlače, skenovanie do Cloudu a s využitím automatického podávača dokumentov na 35 listov veľkosti A4.  Vďaka bohatej konektivite, ktorá je zastúpená možnosťou pripojenia pomocou pevného USB kábla k PC, pripojenia do LAN siete alebo bezdrôtovým pripojením pomocou Wi-Fi. Funkcia Wi-Fi Direct umožňuje tlač z mobilných zariadení. S aplikáciou Epson si možnosti tlače dokážete rozšíriť. Ovládanie tlačových úloh je pohodlné vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu a prehľadnému dotykovému LCD displeju s uhlopriečkou 6,8 cm. Jediné, čo chýba pri tomto modeli je obojstranné skenovanie, to je možné iba jednostranné. Výhodou je čiernobiele a farebné faxovanie aj bez zapnutého počítača.

Rýchlosť a kvalita tlač

Tlačová hlava PrecisionCore zaisťuje vysokú kvalitu, ktorá sa vyrovná laserovým zariadeniam. Tento model dokáže vytlačiť za minútu 21 strán v monochromatickom režime podľa ISO/ IEC 24734 a 10 strán vo farebnom režime v najvyššej kvalite. Obojstranná tlač sa pohybuje približne 12 čiernobielych strán alebo 7 farebných strán veľkosti A4. Štandardne dokážete s touto tlačiarňou vytlačiť až 35 strán v monochromatickom režime alebo 21 strán farebne. Multifunkcia tlačí v rozlíšení  4 800 x 2 400 Dpi. Maximálny mesačný objem tlače  je 26 000 strán. Tlačiareň je vhodná všade tam, kde je mesačná odporúčaná vyťaženosť niekde od 200 až do  1 000 strán. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a s použitím veľkokapacitných náplní XL sa dostávame k výbornej cene za tlač. Epson WorkForce Pro WF-3820 dosahuje veľmi dobrú presnosť farieb tlače. Plusom je podpora bezokrajovej tlače fotografií.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- multifunkčné zariadenie typu All-in-One
- automatická obojstranná tlač 
- rýchlosť a kvalita tlače
- samostatné atramentové náplne
- podpora veľkokapacitných náplní
- bohatá konektivita
- skenovanie do Cloudu
- podpora tlače z mobilných zariadení
- prehľadný dotykový displej
- jednoduché ovládanie


Mínusy tlačiarne

- nízka vyťaženosť štandardných náplní
- nepodporuje obojstranné skenovanie
- nižšia kapacita na vstupe (80 hárkov papiera)

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkcie idú 4 samostatné farebné náplne s označením Epson T822 alebo s označením Epson 405/ 405XL. Čierna atramentová kazeta typ DURABrite Ultra má v  štandardnej verzii vyťaženosť nižšiu, než by sme očakávali a je potrebná častejšia výmena. Preto je oveľa lepším riešením používanie veľkokapacitnej náplne XL s vyťaženosťou 1 100 strán pri 5 % pokrytí. Na druhej strane je výťažnosť pri farebnej tlači dobrá a mala by vám vydržať dlhšie. Plusom je, že farebné kazety, môžete vymeniť bez toho, aby ste ich museli vymeniť všetky naraz. Keď však dôjde čierny atrament, musíte ho vymeniť, aby ste mohli pokračovať v tlači, pretože nemôžete tlačiť iba s farebnými náplňami.

Zhodnotenie

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-3820 je univerzálnym zariadením s kvalitným výstupom tlače, dobre využiteľnými funkciami pre tlač, kopírovanie, skenovanie a dokonca aj fax. Má bohatú konektivitu s flexibilným využitím pre rýchlu bezdrôtovú tlač, tlač z mobilných zariadení a cloudových služieb. Vďaka kompaktným rozmerom nájdete miesto pre tlačiareň v menšej kancelárii aj  domácnosti, ako súčasť Home Office , ale aj v študentskej izbe. Cena nie je prehnane vysoká a práve vďaka dostupnej cenovke má tento model dobrý pomer kvality tlače, výkonu a ceny.