Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark C2535dw

Rýchla tlačiareň do kancelárie s vysokým pracovným nasadením

Na trhu existuje množstvo tlačiarní do kancelárií, ktoré ponúkajú množstvo funkcií. Napriek tomu sú veľmi obľúbenými jednoúčelové zariadenia s jednoduchým ovládaním pre základne tlačové úlohy. Medzi také patrí aj model spoločnosti Lexmark s označením C2535dw. Ide o veľmi jednoduchú farebnú tlačiareň so základnými funkciami, zato s veľmi dobrým pracovným výkonom. Čo všetko ponúka tlačiareň s cenovkou pod 300 €? Zariadenie je vhodné do malej až stredne veľkej pracovnej skupiny, ale aj do kancelárie živnostníka alebo domácnosti s viacerými užívateľmi.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: farebná laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá až stredne veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 442 mm
Hĺbka: 421 mm
Výška: 308 mm
Hmotnosť: 21 kg

 

Minimalistický dizajn

Tlačiareň Lexmark C2535dw má príjemný, jednoduchý dizajn s veľmi pevnou a odolnou konštrukciou. Tá má základ v oceľovom ráme a tlačovom systéme s dlhou životnosťou. Plusom je robustný systém podávania papiera, ktorý podporuje rôzne typy a formáty médií. Zariadenie má kompaktná veľkosť štvorcového pôdorysu, ergonomický dizajn s jemne zaoblenými hranami a pohodlným prístupom k ovládaniu aj manipulácii s papierom.  Zmestí sa na pracovný stôl a nezaberie veľa miesta. Ako menšie mínus vidíme príliš jednoduchý ovládací panel, ale na základné funkcie, ktoré tlačiareň ponúka stačí. Čo sa týka spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Použité plasty sú pevní, tlačiareň je počas prevádzky vysoko stabilná a pracuje spoľahlivo. K tomu prispieva oceľový rám a kvalitné súčiastky pre dlhú životnosť.

Základné funkcie pre rýchle zvládanie pracovných úloh

Model Lexmark C2535dw patrí do modelovej rady jednoúčelových tlačiarní. Tlač prebieha pomocou laserovej technológie za pomoci 4 samostatných tonerových kaziet (CMYK). Okrem monochromatickej a farebnej tlače obsahuje funkciu automatickej obojstrannej tlače a základné nastavenia pred tlačou. Zmeny v nastavení sa vykonávajú na jednoduchom  7-tlačidlovom ovládacom paneli, kde sa nachádzajú tlačidlá: zapnutie, nastavenie, späť, zrušiť, OK pre potvrdenie a 2 navigačné šípky. Okrem toho vás o stave informuje 2-riadkový displej. Čo sa týka konektivity, chýba niektorá z podpory pre Wi-Fi, NFC alebo Bluetooth. To je veľké mínus pre tento model. Tlačiareň sa pripája USB káblom k PC a pre pripojenie do LAN siete využíva ethernetový port. S tým je spojená aspoň aká taká mobilná podpora, ktorá zahŕňa AirPrint, Google Cloud Print, Mopria, prípadne po nastavení aj tlač s aplikáciou Lexmark Mobile Printer. Oveľa lepšie je na tom tlačiareň s bezpečnostnými funkciami. Môžete nastaviť prístup k jednotlivým funkciám, zakázať ich podľa používateľa, pracovnej skupiny alebo konkrétnej IP adresy. Bezpečnostné nastavenie vám umožní nakonfigurovať až 10 kódov pre zabezpečenie citlivých dokumentov. Dokonca môžete nastaviť vypršanie platnosti kódu k prístupu alebo nastaviť limit počtu prihlásení. Tlačiareň Lexmark C2535dw má unikátne bezpečnostné funkcie. To čo tento model stráca na konektivite vykompenzuje vysokou bezpečnosťou.

Rýchlosť a kvalita tlače

Vďaka rýchlemu 2-jadrovému procesoru DualCore 1.0 Ghz a RAM pamäti 1024 Mb pracuje zariadenie mimoriadne svižne. Za minútu dokáže vytlačiť 33 strán v monochromatickom alebo farebnom režime vo formáte A4. Pri automatickej obojstrannej tlači je to 16 strán pri formáte A4 v oboch podporovaných režimoch. Čas, ktorý potrebuje tlačiareň na vytlačenie prvej strany je necelých 7,5 sekúnd. Model Lexmark C2535dw tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi pre čiernobielu tlač a v maximálnom rozlíšení 4 800 Dpi pre farbenú tlač. Štandardne obsahuje tlačiareň 2 x vstup pre papier 250 + 1 list. Túto kapacitu je možné rozšíriť až do maximálne 1 450 + 1 list. Na výstupe je štandardne 125 strán tlače. Odporúčané mesačné vyťaženie je 1 500 až 8 500 strán tlače. Maximálna záťaž je 85 000 strán za mesiac. Kvalitu tlače môžeme považovať za tú lepšiu v tejto cenovej skupine tlačiarní, ktoré sú na trhu. Čiernobiela tlač má výbornú ostrosť a kvalitu. Na tlač pracovných dokumentov v administratíve bez námietok. Pre farebné propagačné alebo reklamné materiály tento model síce nie je vhodný, ale tabuľky a bežné kancelárske materiály zvládne v dobrej kvalite. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty)
- stabilná konštrukcia 
- vysoký pracovný výkon a rýchlosť 
- kvalita tlače dokumentov
- nadštandardné bezpečnostné funkcie
- jednoduché ovládanie
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- dostupná cena zariadenia


Mínusy tlačiarne

- bez podpory Wi-Fi-Direct a NFC
- náklady na tlač 
- iba základný ovládací panel

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa k tlači 4 samostatné tonerové kazety (systém CMYK). Čierny a farebné tonery ponúka výrobca v štandardnej verzii s kapacitou pre 1 000 strán tlače alebo vo veľkokapacitných kazetách pre vyšší objem tlače. Okrem vysokej kapacity, ktorá je pre čierny toner 3 000 strán a farebné tonery 2 300 strán, tak môžete získať aj tonerové kazety s veľmi vysokou kapacitou a to až 6 000 strán s čiernym tonerom a 3 500 strán pre farebné tonery.

Zhodnotenie

Vysokovýkonná jednoúčelová tlačiareň s laserovou technológiu tlače Lexmark C2535dw ponúka rýchlu, kvalitnú tlač a mimoriadne prepracované bezpečnostné funkcie. V malej až stredne veľkej pracovnej skupine dokáže pracovať svižne na tlačových úlohách. Veľkým benefitom je mimoriadne jednoduché ovládanie a spoľahlivý chod. Bohužiaľ je to na úkor ochudobnenej konektivity o priame bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi. Tento handicap nahrádza zariadenie sieťovým pripojením LAN a nasledovne pomocou nastavení možnosťou bezdrôtového pripojenia. Atraktívna cena zariadenia je zase mierne zastretá vyššími nákladmi na tlač. Tento model nie je výhodný pre veľmi veľký objem tlače. Každopádne ide o spoľahlivý model s vysokým výkonom a veľmi dobrou životnosťou zariadenia, vďaka použitým kvalitným súčiastkam a celkovému továrenskému spracovaniu.