Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Epson WorkForce Pro WF-C529RDW

Tlačiareň pre váš biznis

Tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-C529RDW má hneď niekoľko výhod, ktorými môže presvedčiť potencionálnych záujemcov. Jednou je vysoká vyťaženosť zásobníkov A4 a druhou systém vymeniteľnej súpravy atramentov, ktorý poznáme pod skratkou RIPS (Replaceable Ink Pack System). S tým dokáže používateľ vytlačiť 20 000 farebných alebo až 50 000 čiernobielych strán. Do firemného prostredia tak získate výkonnú tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť produktívne, bez zbytočných prestojov s nízkymi nákladmi.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná (RIPS)
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi, Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: Apple AirPrint/ Google Cloud Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm
Hĺbka: 535 mm
Výška: 413 mm
Hmotnosť: 19,3 kg

Dizajn s príjemnou ergonómiou

Napriek tomu, že ide o zariadenie do firemného prostredia pre stredne veľkú pracovnú skupinu má kompaktné rozmery a príjemný dizajn. Ten je ladený v kombinácii tmavo a svetlo sivej farby. Hrany tlačiarne sú jemne zaoblené, čo prispieva k dobrej ergonómii. Ovládacie prvky a prístup k spotrebnému materiálu je pohodlný. Horná zadná časť patrí voliteľnému zásobníku s podávačom papiera pre 80 listov. Prednej časti zariadenia dominuje veľký ovládací panel na ktorom sa nachádza  farebný LCD displej s uhlopriečkou 6,1 cm, ovládacie tlačidlá a dve stavové diódy. Priamo pod ovládacím panelom je výstup papier s kapacitou 150 listov. Na čelnej strane sa nachádza priestor s otváracím krytom pre atramentové náplne. Ten je riešený ako samostatné priehradky pre každý atrament. Spodná časť je vyhradená pre vstupný zásuvkový zásobník papiera pre 250 listov. Výhodou je, že túto kapacitu je možné rozšíriť pridávaným príslušenstvom vo forme voliteľných veľkokapacitných zásobníkov papiera. Tým dokážete dosiahnuť kapacitu až 1 330 hárkov papiera. Konektory pre pripojenie do siete, k pc a LAN sieti sa nachádzajú v zadnej časti. Spracovanie tlačiarne je veľmi kvalitné a použité plasty sú pevné. Displej sa dá naklápať v miernom uhle. Tlačiareň má príjemný, moderný dizajn.

Funkcie

Model Epson WorkForce Pro WF-C529RDW je jednoúčelová výkonná tlačiareň, ktorá tlačí atramentovou technológiou s vymeniteľnými atramentmi typu RIPS. Tlač je v monochromatickom aj farebnom režime. Tlačiareň má výbornú konektivitu a okrem základu prepojenia pomocou USB káblom môžete zariadenie zapojiť do LAN siete alebo využívať aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct pre tlač z mobilných zariadení. Plusom je prístup a tlač z cloudových služieb. Pomocou LCD displeja sa dostanete k rozšíreným nastaveniam tlače. Na veľmi dobrej úrovni je riešená aj bezpečnosť tlače. Môžete obmedziť prístup k funkcii pomocou softvéru Epson Web Config, použiť funkciu bezpečná tlač so spúšťaním prostredníctvom kódu PIN, LDAP Adresár, IPsec, IEEE802.1x, SSL (Overenie totožnosti serveru). Nechýba ani režim správcu panela. Samozrejmosťou je automatická obojstranná tlač (duplex) a priama tlač na USB.

Rýchlosť a kvalita tlače

Keďže ide o zariadenie do firemného prostredia aj výkon tomu zodpovedá. Kvalita tlače je na vysokej úrovni. Tlačiareň tlačí v ultra rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 34 strán v monochromatickom aj farebnom režime v kvalite podľa ISO. Obojstrannú tlač dokáže zrealizovať za čas 1 minúta v počte 24 strán tlače čiernobiele aj farebne. Maximálny mesačný objem tlače je 50 000 strán a odporúčaný objem tlače za mesiac je 400 až 4 500 strán tlače. Tlačiareň tlačí vo formáte A4 max. Doba potrebná na vytlačenie prvej strany v pohotovostnom režime je približne 4,8 sekúnd v monochromatickom režime a 5,3 sekundy vo farebnom režime.


Plusy tlačiarne

- ergonomicky dizajn v modernom štýle
- pohodlné ovládanie
- rýchlosť a kvalita tlače
- automatická obojstranná tlač
- bezpečnostné funkcie
- bohatá konektivita
- ľahká výmena a vysoká vyťaženosť s atramentmi (RIPS)
- kapacita vstupných zásobníkov papiera s možnosťou rozšírenia
- vysoká produktivita
- rýchla a úsporná tlač
- nízke prevádzkové náklady
- energetická úspornosť


Mínusy tlačiarne

- vyššia cena
- bez integrovaných funkcií kopírovania a skenovania

Náplne do tlačiarne

Farebná tlačiareň Epson WorkForce WF-C539RDW používa k tlači 4 samostatné atramenty typu WorkForce Pro WF-C529R Ink Supply UNT (black, cyan, magenta, yellow). Ide veľkokapacitné vreckové náplne, ktoré sa predávajú v XL  a XXL verzii. Tie sú okrem vysokej vyťaženosti aj veľmi ľahko vymeniteľné. Stačí vrecko (sáčok) s atramentom zasunúť do samostatného boxu vysúvacieho zásobníka na náplne.

Zhodnotenie

Tlačiareň je vhodná všade tam, kde potrebujete do stredne veľkej pracovnej skupiny výkonné zariadenie s nízkymi prevádzkovými nákladmi a vysokou produktivitou. Rýchly štart, kvalitná tlač a veľký objem tlače, bez potreby častého doplňania spotrebného materiálu sú najväčšími plusmi. Výhodou vo firemnom prostredí je možnosť zabezpečenia tlače metódou Follow-me so softvérom Epson Print Admin. Oproti rovnako výkonným laserovým tlačiarňam je spotreba energia podstatne nižšia a tým pádom sa znižuje aj uhlíková stopa. Bohužiaľ ide iba o jednoúčelové zariadenia na tlač a niekomu by mohla chýbať práve multifunkčnosť. Pre veľkoobjemovú tlač dokumentov a firemných prezentácií je to dobrý model. Navyše s kompaktnými rozmermi a pekným, moderným dizajnom.