Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Najlacnejšie tlačiarne a multifunkcie

Každý výrobca má v svojom portfóliu základné modely tlačiarní a multifunkcií s priaznivou, nízkou cenovkou. Oplatí sa investovať do lacných tlačiarní a čo vám môžu takéto modely ponúknuť? Lacná tlačiareň ešte nemusí znamenať, že ide o horší alebo menej kvalitný produkt. Výrobcovia sa väčšinou odrážajú vo výrobe od základných modelov a postupne s označením vyššej rady zvyšujú výkon, pridávajú funkcie, nahrádzajú niektoré materiály a ojedinele pozmenia dizajn a rozmery v danej modelovej rade.

Pre koho sú lacné tlačiarne určené?

Ak ste nenáročný užívateľ, ktorý mesačne vytlačí pár čiernobielych dokumentov,  alebo potrebujete tlačiareň pre študenta na domáce úlohy, kde rýchlosť tlače nehrá až takú úlohu, nákup lacnejšej tlačiarne je logickým krokom. Nemusíte platiť za výkon a funkcie, ktoré by ste nevyužili. Dnes už aj základné modely majú, čo ponúknuť. 

Čo môžete očakávať za dostupnú cenu?

Aj lacnejší model vám poslúži na tlač čiernobielych alebo farebných dokumentov v dobrej kvalite. Ide väčšinou o atramentové tlačiarne a multifunkcie. Pri laserovej technológii si za základný model priplatíte, ale aj v tam nájdete monochromatickú tlačiareň v dostupnej cene. Rýchlosť tlače je nižšia, čo pre bežného užívateľa v domácnosti, nie je podstatné kritérium. Rozlíšenie sa pohybuje od 600 x 600 Dpi aj pri tých najlacnejších modeloch, čo je postačujúci parameter pre dobrú kvalitu tlače. Pri konektivite budete musieť oželieť pripojenie do siete LAN a bezdrôtové pripojenie, aj keď niektorí výrobcovia už aj do lacných modelov možnosť pripojenia do siete a cez wifi pridávajú. NFC by ste však hľadali zbytočne. Rovnako to platí o niektorých funkciách, ako je automatická obojstranná tlač, bezpečnostné prvky pre tlač v sieti, ktoré majú drahšie modely. Samotná cena zariadenia zo základnej modelovej rady je nízka, čo však neplatí o náplniach. Tie v niektorých prípadoch prevyšujú cenu tlačiarne. Preto sa pri výbere vhodnej lacnej tlačiarne informujte aj o cene náhradných náplní, prípadne o používaní alternatívnych náplní, ktoré sa predávajú za podstatne nižšiu cenu, ako originály priamo od výrobcu.

TOP 3 - lacné tlačiarne 

Canon Pixma iP2850

Základný model výrobcu Canon s označením Canon Pixma iP2850 je jednoduchá a cenovo dostupná tlačiareň pre nenáročného užívateľa. Táto kompaktná a dizajnovo veľmi pekná tlačiareň tlačí vysoko kvalitnú tlač za pomoci technológie FINE a náklady na tlač dokáže šetriť používaním veľkokapacitných atramentových kaziet XL. Pripája sa klasickým USB káblom k počítaču alebo notebooku, čo z nej robí stolovú tlačiareň, s vylúčením možnosti tlačiť bez priameho prístupu k PC a tlačiarni. Táto farebná atramentová tlačiareň dokáže tlačiť maximálne formát A4 s rozlíšením tlače 4 800 x 600 Dpi, rýchlosťou 8 čiernobielych strán a 4 farebné strany A4 za minútu. Síce to nie je rýchla vysoko efektívna tlač, ale v domácnosti s tým problém mať nebudete. Okrem dokumentov si môžete vytlačiť aj fotografie a práve tam oceníte voliteľné veľkokapacitné náplne XL, pre viac výtlačkov.

Plusy

- kompaktná, štýlová domáca tlačiareň
- dizajn a kvalitné továrenské spracovanie
- vysoko kvalitné výtlačky pomocou technológie kaziet FINE
- dobrá rýchlosť tlače dokumentov formátu A4
- bezokrajová tlač
- možnosť používania veľkokapacitných náplní XL
- automatické vypínanie  (tlačiareň sa vypína, keď nie je používaná)
- cena

Mínusy

- pomalšia tlač
- čas prvého výtlačku
- cena náplní

Zhodnotenie

Nízka cena, malé kompaktné rozmery a moderný pekný dizajn, dopĺňa veľmi jednoduché ovládanie. K plusom patrí aj veľmi kvalitná tlač v tejto cenovej hladine. Na druhej strane tu máme , ako mínus pomalšiu tlač a cenu originálnych náplní. Tá je za Multipack len o niečo nižšia, ako cena samotnej tlačiarne. 
Ak využívate aj skenovanie a dávate prednosť multifunkčnému zariadeniu za rovnakú cenu môžete kúpiť multifunkciu model Canon Pixma MG2450. Tá patrí medzi najlacnejšie multifunkčné zariadenia vo veľmi dobrom pomere výkonu, dobrej kvality tlače a nízkej ceny. Okrem tlače využijete aj kopírovanie a skenovanie, všetko v jednom kompaktnom zariadení. Plusom je možnosť pripojenia zariadenia do LAN siete. Mínusom je zase cena originálnych náplní, hlavne vzhľadom k cene multifunkcie a trochu pomalšia tlač a vyššia hlučnosť. Pre nenáročného užívateľa do domácnosti ide však stále o dobrú a hlavne lacnú multifunkčnú tlačiareň.

HP Officejet Pro 6230

 

Model výrobcu Hewlett Packard,HP OfficeJet Pro 6230, síce nepatrí k tým najlacnejším, ale jeho cena sa na trhu v závislosti od predajcu začína niekde tesne pod 50 €. Vzhľadom na to, čo táto tlačiareň ponúka je to tip na veľmi dobrý nákup vo výbornom pomere výkonu, kvality tlače a priaznivej ceny. Pre domácnosť s 1 - 3 užívateľmi a pre študentov je to vhodná farebná atramentová tlačiareň, ktorú by ste efektívne využili aj v menšej firme. Vyniká veľmi malou spotrebou energie, ktorá je v porovnaní s laserovou tlačiarňou až o 50 % nižšia. To všetko vďaka eco systému, ktorý tlačiareň v nečnosti automaticky vypne. Jednoduchý nízkoprofilový dizajn a rozumné rozmery vás zbavia starostí s umiestnením zariadenia. Nenáročné miesto si nájdete kdekoľvek. Táto tlačiareň tlačí do maximálneho formátu papiera A4 v rozlíšení 1 200 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 18 čiernobielych výtlačkov a 10 farebných strán. Dopĺňaním papiera sa nemusíte veľmi často zaoberať, lebo zásobník na 225 listov vám zabezpečí dostatočne dlhú tlač bez dopĺňania. Čo na tejto tlačiarni zaujme je už bohatšia konektivita v tejto cenovej kategórii. Okrem klasického USB pripojenia môžete tlačiareň pripojiť do LAN siete a najpohodlnejším pripojením z akéhokoľvek miesta v domácnosti alebo kancelárie je bezdrôtová tlač. Pomocou wi-fi pripojenia môžete tlačiť aj priamo z mobilného zariadenia. Ďalším plusom je automatická obojstranná tlač s ktorou môžete znova ušetriť nejaké to euro.

Plusy

- kompaktné rozmery
- kvalitné továrenské spracovanie
- výborná kvalita tlače
- rýchla tlač
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- automatická obojstranná tlač
- automatické vypnutie v nečinnosti

Mínusy

- trochu vyššia hlučnosť
- cena originálnych náplní

Zhodnotenie

Aj tento model patrí k cenovo dostupnejším a za pomerne nízke náklady dostanete výbornú tlačiareň. Kvalita tlače je na výbornej úrovni a rýchlosť je tiež veľmi dobrá. Vo väčšej domácnosti alebo v menšej kancelárií s touto tlačiarňou môžete tlačiť bezproblémovo 200 – 800 strán, čo je aj výrobcom odporúčaná mesačná záťaž.
Ak potrebujete multifunkčné zariadenie v podobnej cene môžete siahnuť po modeli HP DeskJet Ink Advantage 3635. Okrem tlače vám jedno zariadenie ponúkne aj kopírovanie a skenovanie. Znova ide o atramentovú farebnú technológiu tlače v rozlíšení 4 800 x 1200 Dpi. Rýchlosť tlače je priemerná. Za minútu 8,5 strán čiernobiele alebo 6 strán farebne. Kvalita tlače je veľmi dobrá a okrem pripojenia USB káblom využijete aj možnosť bezdrôtovej tlače pomocou Wi-Fi pripojenia. Jednoduché ovládanie multifunkcie, pohodlná tlač priamo z mobilu a dobrá kvalita tlače sú plusmi tohto cenovo dostupného multifunkčného zariadenia pre domácnosť.

Samsung Xpress SL-M2026

Ak vás predsa len láka laserová tlačiareň a máte na nákup nižší rozpočet nemusíte zúfať. Aj v tejto kategórii tlačiarní, ktoré tlačia modernou laserovou technológiou nájdete lacné modely. Jedným z nich je monochromatická laserová tlačiareň Samsung ML-2026. Cena sa pohybuje od 55 € vyššie, závisí od predajcu. Plusmi sú vysoká kvalita tlače v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi a veľmi dobrá rýchlosť 20 strán za minútu. Možnosť obojstrannej tlače je len manuálna a jedinou možnosťou pripojenia je USB kábel.

Plusy

- moderný kompaktný dizajn
- intuitívne ovládanie
- kvalitné továrenské spracovanie
- laserová technológia tlače
- vysoká kvalita tlače
- rýchlosť tlače
- dostatočne veľký zásobník (150 listov)
- cena


Mínusy

- iba monochromatická (čiernobiela) tlač
- konektivita (iba USB)
- vyššia cena toneru

Zhodnotenie

Ak hľadáte lacnejšiu cenovo dostupnú laserovú tlačiareň s pohodlným ovládaním a vysokou kvalitou čiernobielej tlače,je tento model celkom dobrou voľbou. Tlačí rýchlo a kvalitne. Čas na vytlačenie prvého výtlačku je zhruba 8,5 sekúnd. Aj keď disponuje iba pripojením cez USB kábel, dokáže tlačiť z akéhokoľvek miesta vďaka službe Google Cloud Print priamo z notebooku, PC alebo mobilných zariadení pripojených na web.

Záver

Pre bežného užívateľa, ktorý netlačí veľký objem tlače sú jednoduché modely tlačiarní a multifunkcií dobrou voľbou. Zaváži dobrý pomer:  slušného výkonu pre tlač v domácnosti,  dokumenty a fotografie tlačené v dobrej kvalite a nízka cena zariadenia. Ak k tomu dostanete aj lepšiu konektivitu v podobe Wi-Fi, alebo nejakú funkciu navyše, je to len plus. Jediné, čo pri lacných tlačiarňach sklame je cena náplní. Tá akosi viac bije do očí pri porovnávaní cena zariadenia a cena náplní, pri lacnejších modeloch, ako pri tých drahších. Aj tu si však pri väčšine tlačiarní a multifunkcií môžete znížiť náklady používaním alternatívnych náplní, plne kompatibilných s daným zariadením.