Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Keď má tlačiareň štýl (moderný dizajn)

Výber tlačiarne podľa výkonu, kvality tlače, veľkosti a ceny, sú kritéria, ktoré pri nákupe väčšina z nás porovnáva, medzi jednotlivými modelmi. Keď si už konečne vyberieme tlačiareň alebo multifunkciu, ktorá spĺňa naše požiadavky, pozeráme sa na zariadenie, ktoré nás vzhľadom dvakrát neohúri.  Výrobcovia sa síce za posledné roky značne zlepšili, čo sa týka dizajnu, ale aj tak len málokedy vybočia z určitého štandardu. Napriek tomu je na trhu pár veľmi zaujímavých štýlových tlačiarní, ktorým nemožno uprieť moderný dizajn.

Brother MFC-J4620DW

Stručná charakteristika

Multifunkčná atramentová tlačiareň/ Farebná tlač/ A3/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print/ AirPrint/ Brother iPrint & Scan

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 290 mm/ šírka 480 mm/ výška 188 mm/ hmotnosť 9,5 kg

Dizajn 

Spoločnosť Brother v novej modelovej rade MFC-J46xx vsadila na čisté línie a nový vietor dizajnu pridala kombináciou dvoch farieb a dobre umiestneným ovládacím panelom s displejom. Tlačiareň pôsobí minimalisticky, ale veľmi štýlovo a nápadito. Farebný grafický 3,7 “ (9,3 cm) displej prispieva k pohodliu pomocou dotykového ovládania. Umiestnený je v strede a celá predná časť zariadenia pôsobí veľmi usporiadane. Ovládací panel môžete mierne vyklopiť  a získate tým veľmi dobré pozorovacie uhly. Priamo na displeji si viete navoliť tlač z USB kľúča alebo pamäťovej karty, pripojiť sa k cloudovým účtom a skontrolovať hladinu atramentov. Dizajnom patrí model Brother MFC-J4620DW naozaj k tým krajším a štýlovejším zariadeniam. Čo sa týka rozmerov a hmotnosti, stále ide o veľmi uspokojivé hodnoty. Šírka je napriek svojím 480 mm stále príjemná a ak vezmeme do úvahy, že multifunkcia tlačí až do rozmerov formátu A3, ide o naozaj kompaktne zariadenie vhodné do akéhokoľvek pracovného prostredia. Pre tento model nájdete umiestnenie aj v domácnosti.

Funkcie

Multifunkcia Brother MFC-J4620DW dokáže tlačiť čiernobiele a farebne.Vďaka pokrokovej tlači po dĺžke papiera vyniká nie len výbornou rýchlosťou tlače, ale aj kompaktným dizajnom a možnosťou tlače až do  formátu A3 zo zadného, manuálneho podávača (na jeden list papiera). Pre kopírovanie, skenovanie a fax má maximum formát A4. Nechýba možnosť automatickej obojstrannej  tlače a výborná konektivita, ktorá zahŕňa:  pripojenie USB káblom, možnosť zapojenia do LAN siete a výhody bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Aby toho nebolo málo výrobca pridal aj modernú technológiu NFC. Model Brother MFC-J4620DW má nielen pekný moderný dizajn, ale aj dostupnosť všetkých aktuálnych funkcií, ktorými dnešné tlačiarne disponujú.

Rýchlosť a kvalita tlače

Napriek tomu, že dizajn a funkcie potešia najdôležitejšia je predsa len tlač. Máme tu zariadenie ktoré zvládne tlač do formátu A3 s veľmi kvalitným podaním farieb a vo výbornej ostrosti. Rozlíšenie tlače je 6 000 x 1 200 Dpi, pre skenovanie je to rozlíšenie 2 400 x 2 400 Dpi. Za minútu vytlačí zariadenie v ISO 22 strán čiernobiele alebo 20 strán farebne. V režime draft je to až 35 strán čb/ min. alebo 27 strán farebne/min. Vstupný zásobník papiera má kapacitu 150 listov a automatický podávač je pre 20 listov. Výstupný zásobník má kapacitu 50 listov. Výrobcom odporúčaná mesačná vyťaženosť je 250 až 1 000 strán. Maximálna mesačná záťaž má hranicu až okolo 13 000 strán tlače.

Typ médií

Kancelársky papier, fotopapier, špeciálny fotopapier Brother BP71, tenký a recyklovateľný papier, max. formát papiera  A3
Ručný podávač:  kancelársky papier, fotopapier, tenký, silný, silnejší, hrubý a recyklovateľný papier, obálky a etikety

Plusy tlačiarne

-  moderný štýlový dizajn 
- kvalitné továrenské spracovanie 
- výborná ergonómia 
- prehľadný dotykový grafický displej
- pohodlný prístup k atramentovým kazetám (pri výmene)
- bohatá konektivita
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- kvalita a rýchlosť tlače
- formát tlače A3
- možnosť pripojenia sa ku cloudovým účtom
- praktická mobilná aplikácia pre priamu tlač z mobilného zariadenia
- možnosť používania veľkokapacitných atramentových kaziet (aj alternatívnych náplní)
- pomer výkon, kvalita a cena

Mínusy tlačiarne

- pomalšia farebná tlač
- rozdielna kvalita farebnej tlače na fotopapier (výborná) a klasický kancelársky papier (slabšia)

Náplne do tlačiarne

Táto multifunkcia používa pre tlač štyri farebné atramentové oddelené náplne. Tie môžete voliť v štandardnej veľkosti Cartridge Brother LC223 C/M/Y/BK s kapacitou 600 strán a XL veľkosti Cartridge Brother LC225  C/M/Y/BK pre tlač až 1 200 strán. Pre tento model môžete využiť aj možnosť použitia značkových prémiových a alternatívnych náplní, plne kompatibilných s týmto zariadením. 

Tip pre vás

Pomocou farebného dotykového displeja sa môžete pohodlne pripojiť  k svojim on-line účtom, ako sú Dropbox, Box, One Drive vrátane OneNote, Google Drive, Brother Cloud, Evernote, Flickr  a Picasa. Nechýba ani možnosť prihlásiť sa k Facebooku. V aplikáciách môžete zvýrazniť vybrané časti skenovaného dokumentu a vytlačíte si ich tak.

Zhodnotenie

Model Brother MFC-J4620DW zaujme veľmi vydareným moderným dizajnom. Zladená farebná kombinácia, rozvrhnutie jednotlivých častí, príjemná ergonómia a luxusný veľký dotykový LCD displej potešia na prvý pohľad. Medzi ostatnými modelmi v obchode si túto multifunkčnú tlačiareň určite všimnete. Chválu si však nezaslúži výrobca iba za výborne zvládnutý vzhľad, ale aj za funkcie a kvalitu tlače. To všetko spolu s možnosťou tlače vo formáte A3 v dobrom pomere kvality, výkonu a ceny robia tento model veľmi zaujímavým nielen pre väčšiu domácnosť, ale aj malé a stredné pracovné skupiny vo firme.

Výrobcovia tlačiarní môžu dizajn svojich zariadení inovovať len mierne so zreteľom na výslednú kvalitu tlače, funkčnosť, komfortné ovládanie, technológiu tlače a umiestnenie náplní. To všetko usporiadať do jedného zariadenia a vložiť to do moderného nápaditého dizajnu nie je ľahké. Užívatelia, hlavne pre tlač v domácnosti stále viac berú do úvahy aj vzhľad. Chcú svoje zariadenia pre tlač, kopírovanie a skenovanie prispôsobiť ostatným moderným technológiám pre domáci Office. S týmto sa musia výrobcovia popasovať a spoločnosti Brother sa to celkom podarilo.