Kancelária a škola

Epson Eco Tank M1180

Monochromatická tlačiareň Epson EcoTank M1180 je jednoúčelové zariadenie s veľmi kvalitným výstupom a praktickým ovládaním. Tlačiareň je vhodná do malej kancelárie, do domácnosti alebo do domácej kancelárie, ak pracujete formou Home Office. Vďaka jednoduchému používaniu a podpory automatickej obojstrannej tlače výrazne šetrí čas. Spolu s integrovaným tankovým systémom, tak dokáže tlačiť rýchlo a za veľmi nízke prevádzkové náklady veľký objem tlače.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá pracovná skupina, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 151  mm
Hmotnosť: 4,3 kg


Inovatívny dizajn

Model Epson EcoTank M1180 zaujme na prvý pohľad moderným minimalistickým dizajnom a kompaktnou veľkosťou. Tlačiareň má čisté línie s jemným zaoblením hrán. V kombinácii bielej a tmavosivej pôsobí štýlovo. Horný časť je vyhradená pre výstup tlače a jednoúčelový podávač v zadnej časti. po stranách hornej časti sa nachádzajú vľavo dotykové ovládacie tlačidlá a stavové diódy. Vpravo je integrovaná nádržka tankového systému. Tlačiareň má vylepšený systém dopĺňania atramentu pre ľahkú manipuláciu s fľaštičkou a priehľadnú časť nádržky, kde vidíte vizuálne stav hladiny atramentu. Predná časť dole patrí vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 250 listov. V zadnej časti sa nachádzajú porty pre zapojenie do elektrickej siete a k LAN sieti. Továrenské spracovanie je výborne a plasty sú pevné. Inovatívny dizajn tlačiarne ju radí k tým zaujímavejším zariadeniam, ktoré zapadnú do moderného prostredia kancelárie alebo do pracovného prostredia v domácnosti.

 


 

Základné funkcie tlače

Ide o jednoúčelovú monochromatickú tlačiareň s funkciou tlače a podporou automatickej obojstrannej tlače. Veľkým plusom je bohatá konektivita, ktorá zahŕňa nielen klasické pripojenie tlačiarne USB káblom k PC alebo notebooku, ale aj pripojenie pomocou eternetového kábla k LAN sieti. Samozrejme nechýba ani bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení a podpora PCL.


Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň Epson EcoTank M1180 tlačí pomocou atramentovej technológie s tlačovou hlavou Precision Core v monochromatickom režime. Čas potrebný na vytlačenie prvej strany a z režimu spánku je približne 6 sekúnd, čo znamená, že na tlačové úlohy nebudete čakať. Rozlíšenie tlače je 1 200 x 2 400 Dpi. Za minútu vytlačí tlačiareň v štandardnom režime 39 strán A4 alebo v najvyššej kvalite podľa ISO/IEC 24734 je to 20 strán. Rýchlosť obojstrannej tlače je 9 strán vo vysokej kvalite.  Odporúčaný mesačný objem tlače je 200 - 1 500 strán. Maximálne pracovné vyťaženie je 5 000 strán mesačne. Kvalita čiernobielej tlače je ne veľmi dobrej úrovni. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné spracovanie
- moderný dizajn
- tankový systém s jednoduchým dopĺňaním
- vysoká vyťaženosť atramentu 
- jednoduché ovládanie a pripojenie
- bohatá konektivita (USB, LAN , Wi-Fi)
- úspora času s krátkou dobou tlače prvej strany
- kvalita čiernobielej tlače
- automatická obojstranná tlač
- nízke prevádzkové náklady na tlač
- nízka spotreba energie

Mínusy tlačiarne

- neobsahuje displej
- iba tlač 


Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne sa používa čierny pigmentový atrament vo fľaštičke s označením Epson EcoTank 110S (40 ml) s vyťaženosťou 2 000 strán alebo Epson EcoTank 110 (120 ml) s vyťaženosťou 6 000 strán pri 5 % pokrytí.  


Zhodnotenie

Epson EcoTank M1180 je tlačiareň, ktorá poskytuje veľmi dobré výsledky. Tlačí kvalitne a pri dobrej rýchlosti. Výhodou je efektívnosť a nízke prevádzkové náklady. Vďaka tankovému z systému a výbornej vyťaženosti atramentu je cena za tlač jednej strany nízka. Tlačiareň nájde uplatnenie všade tam, kde sa vyžaduje kvalitná čiernobiela tlač vo väčšom objeme. Ako mínus môžeme považovať to, že ide o jednoúčelové zariadenie, ktoré netlačí farebne. Niekomu môže chýbať informačný displej a prekážkou môže byť aj trochu vyššia cena zariadenia. Kompenzáciou za to sú nízke náklady na tlač a nízka spotreba energie.