Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Lesklý alebo matný papier - ktorý by ste si mali vybrať pre vlastné nálepky?

Ak sa nad tým naozaj zamyslíte, nálepky sú všade. Používajú sa na propagačné materiály, povedomie o značke, štítky produktov, označenie balíkov, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Nehovoriac o tom, že môžete tlačiť nálepky v rôznych tvaroch, ako sú kruh, polkruh, ovál, obdĺžnik, štvorec a dokonca aj zaoblené rohy. Nálepky sú v podstate jedným z najlepších propagačných marketingových nástrojov, ktoré by mali byť na vašom tlačovom zozname, pretože ich môžete veľa využiť za takú dostupnú cenu.

 

Pri tlači nálepiek je rovnako dôležité rozhodnutie, aký druh povrchovej úpravy je najlepší pre to, na čo plánujete nálepky použiť. Zdá sa, že porovnanie lesklého vs matného papiera sa objavuje v mnohých prípadoch tlače a nálepky sú náhodou jedným z nich. Možno sa čudujete, ako by ste sa mohli rozhodnúť, ktorý použiť. Je jeden lepší ako druhý? Hrozí vám výber horšej povrchovej úpravy? Dobre, to nie je také vážne, ale poďme rovno na porovnanie lesklých a matných materiálov nálepiek a ich potenciálneho využitia, aby ste sa mohli správne rozhodnúť. 

 

Lesklé nálepky

Je samozrejmé, že lesklé nálepky budú mať lesk. Vďaka tejto vlastnosti budú tiež odrážať svetlo. Lesklé nálepky sú najlepšie, keď máte vo svojich návrhoch svetlé, výrazné farby, ktoré si vyžadujú pozornosť. Lesklá povrchová úprava obsahuje UV povlak, vďaka ktorému lesklá nálepka vydrží dlhšie ako matná nálepka. 

Tu je len niekoľko príkladov, ako najlepšie využiť lesklé nálepky 

1. Nálepky s logom so žiarivými farbami

Keď máte logo, ktoré sa spolieha na svoje farby, aby upútalo pozornosť, najlepšie, čo môžete urobiť, je vytlačiť logo na lesklú nálepku, aby ste skutočne zvýšili celkový dizajn. Navyše lesk lesku mu dodá naozaj pekný nádych.

 

 

 

2. Etikety na plastové alebo sklenené fľaše

Pretože sklenené fľaše majú podobnú povrchovú úpravu, akú ponúka nálepka s leskom, nálepka s leskom bude pri aplikácii na sklenený povrch vyzerať reprezentatívnejšie a bude mať profesionálnu kvalitu. Plastová fľaša je vo všeobecnosti to isté, ak je povrch podobný lesku, potom použitie nálepky s leskom zlepší celkový vzhľad daného produktu.

 

 

3. Propagačná príloha k online objednávke, doplnková položka

Propagačné marketingové nálepky, ako je táto, sú fantastické, pretože máte schopnosť niekomu spríjemniť deň a pridať prvok vlastnej propagácie. Tento typ nálepky môžete pridať ku každej online objednávke, ktorú odošlete nad určitú sumu. Zaznamenali sme dokonca trend umiestňovania nálepiek s pozitívnymi správami na rôzne miesta. Skrátka, len s inšpiratívnou alebo roztomilou nálepkou, ako je táto, má vaša značka potenciál, aby ju videli nielen vaši zákazníci.

 

Matné nálepky

Matná nálepka nemá povrchovú úpravu a povrch pôsobí skôr ako papier. Matné nálepky sú skvelé, ak hľadáte popisovateľný povrch. Pretože tu nie je žiadny povlak, matné nálepky majú tendenciu tlmiť farby. Nálepka s matným povrchom je najlepšia pre jednoduché vzory, ktoré sa nemusia nevyhnutne spoliehať na jasné farby, aby vynikli (jemné, tlmené farby). Matná nálepka je tiež lepšia na dočasné použitie, pretože neobsahuje žiadnu ochrannú vrstvu a záhyby sú výraznejšie. 

Tu je len niekoľko príkladov, ako môžete použiť matné nálepky

1. Jednoduché logo s jemnými farbami

Na rozdiel od živého loga, tlmené logo nepotrebuje lesk, aby pozdvihlo svoj vzhľad. V skutočnosti môže lesk v niektorých prípadoch dokonca prevýšiť jemné farby a váš dizajn sa stratí. Jemnejšie farby majú tendenciu sa pekne kombinovať s matnými povrchmi.

 

 

2. Značka pre papierovú tašku/papierovú škatuľu

Pridanie matnej nálepky na papierové vrecko alebo krabicu alebo čokoľvek, čo má matný povrch, je ideálne na vytvorenie súdržného vzhľadu a textúry podobných povrchových úprav. Preto je v tomto prípade uprednostňovaný pred lesklým materiálom.

 

3. Menovky

Napísať meno na matnú nálepku s menovkou je oveľa pohodlnejšie ako písať na lesklú. S matnou nálepkou sa môžete vyhnúť potenciálnemu rozmazaniu a nevyžaduje čas schnutia.

 

Stručne povedané, ak tu hovoríme všeobecne, neexistuje „lepšia“ úprava. Lesklé aj matné nálepky sú skvelé a ponúkajú rôzne kvality, ktoré majú potenciál na zamýšľané použitie. Výber skutočne závisí od vášho dizajnu a konkrétneho použitia!

Dúfame, že vám tento príspevok pomohol urobiť informované rozhodnutie pre vaše nálepky.

 

zdroj: GotPrint.com