Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Mapovanie tlačiarne: Porovnanie rôznych riešení

Mapovanie tlačiarne znie dôležito, ale v skutočnosti je to len spôsob, akým popisujeme proces konfigurácie pre akúkoľvek sieťovú tlačiareň. Mapovanie sieťovej tlačiarne nie je veľký problém, ak len pripájate jeden počítač k tlačiarni doma. Vo veľkej sieti sa to môže rýchlo skomplikovať s desiatkami používateľov a viacerými tlačiarňami, ktoré bežia vedľa seba.

Aký je teda najlepší spôsob mapovania tlačiarne k počítaču? Mali by ste použiť hotové riešenie, cloudový softvér alebo vyskúšať platformu tretej strany? To je zložitejšia otázka a závisí od vašej konkrétnej situácie.

Čo je mapovanie tlačiarne?

Mapovanie tlačiarne, známe aj ako „mapovanie sieťovej tlačiarne“ alebo len „konfigurácia tlačiarne“, je spôsob, akým hovoríme počítaču, aby tlačil pomocou špecifickej sieťovej tlačiarne. To je dôležité najmä pre veľké podniky, kde viacerí používatelia potrebujú prístup k rovnakej tlačiarni súčasne.

Dôležitý je spôsob mapovania tlačiarne

Spôsob, akým namapujete tlačiareň na počítač, môže mať veľký vplyv na celkovú výkonnosť vašej firmy. Tu je len niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí získať mapovanie tlačiarne hneď na prvýkrát.

Zdroje – Vo veľkej organizácii je dôležité namapovať správnych používateľov k správnym tlačiarňam v závislosti od ich potrieb tlače a fyzického umiestnenia.

Náklady – Vďaka správnemu mapovaniu tlače môžete sledovať, kto čo tlačí, čím sa vaša sieť tlačiarní stáva efektívnejšou (a teda lacnejšou).

Zabezpečenie – Potrebujete tlačiť citlivé dokumenty? Mapovanie tlače pomáha prideľovať počítače určeným tlačiarňam, takže dôverné veci neskončia v nesprávnom zásobníku.

Rýchlosť – Namiesto manuálneho výberu tlačiarne pri každej tlači dokumentu sa používatelia môžu priradiť k najvhodnejšiemu zariadeniu. Šetrí to čas, šetrí to peniaze.

Aké sú riešenia mapovania tlačiarne?

Na trhu je množstvo riešení na mapovanie tlačiarní a ktoré z nich si vyberiete, bude závisieť od niekoľkých faktorov. Medzi tie z bežnejších prístupov patria:

 

Zásady skupiny (GPO Printing)

Toto je interná funkcia Windows Servera spoločnosti Microsoft. Umožňuje správcom centrálne spravovať a konfigurovať všetky nastavenia tlače v sieti vrátane mapovania tlačiarne. Veľmi užitočné pre veľké organizácie so systémom Windows.

MacOS

Apple vám umožňuje rýchlo upraviť nastavenia mapovania tlačiarne v predvoľbách systému. Stačí prejsť na „Tlačiarne a skenery“, kde môžete pridávať, odstraňovať a spravovať všetky pripojenia tlačiarne. Existujú aj iné protokoly, ako napríklad Bonjour, ktoré robia to isté.

Tlačové servery

Tradičným spôsobom je vyhradený tlačový server. Tie vám umožňujú centralizovať nastavenia tlače na jedinom serveri, aby ste mohli spravovať a (čo je dôležitejšie) distribuovať tlačové úlohy po sieti, čo umožňuje lepšie vyvažovanie záťaže. Môžu tiež ukladať a spravovať ovládače tlačiarne, takže nemusíte neustále sťahovať aktualizácie . Tým sa však spoliehate na jediný stroj, ktorý by vám mohol zastaviť tlač vo vašich stopách v prípade, že zlyhá.

Softvér tretích strán

Softvér tretích strán, ako je PaperCut MF, v posledných rokoch preskočil množstvo interných systémov, pričom ponúka lepšie služby zákazníkom a rozšírenú kompatibilitu naprieč rôznymi tlačiarňami. Softvér, ako je tento, dokáže zmapovať všetky vaše tlačiarne v okamihu a poskytuje množstvo ďalších výhod, vďaka ktorým je tlač jednoduchá a pohodlná pre používateľov aj správcov.

Cloudová správa tlače

Ak už pracujete s mnohými podnikovými aplikáciami v Cloude, môže mať zmysel použiť cloudové riešenie správy tlače, ako je PaperCut Hive. Umožňujú vám centrálne mapovať všetko prostredníctvom Cloudu, čo je užitočné pre organizácie so vzdialenou pracovnou silou alebo pre organizácie, ktoré chcú obmedziť infraštruktúru, ako sú servery.

Ako si vybrať možnosť mapovania tlačiarne, ktorá je pre vás najvhodnejšia

V konečnom dôsledku neexistuje žiadne najlepšie riešenie mapovania tlačiarne. Len to, čo je najlepšie pre vás a vašu organizáciu. Napriek tomu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov.

 

Priateľský k Microsoftu

Ak je celé vaše pracovisko už zapojené do ekosystému Windows, pre potreby mapovania tlačiarní môže byť zmysluplnejšie použiť skupinovú politiku. GPO očividne bezproblémovo fungovalo s produktmi spoločnosti Microsoft a vo všeobecnosti je to celkom nákladovo efektívne, pretože nepotrebujete ďalšie licenčné poplatky.

Množstvo funkcií

Potrebujete robustné riešenie mapovania tlačiarne s množstvom funkcií a skvelou zákazníckou podporou? Pravdepodobne je najlepšie použiť špecializovaný softvér tretích strán, ako napríklad PaperCut MF, ktorý to robí stále. Naše riešenia mapovania tlače vám poskytujú podrobnú kontrolu nad správou tlače, monitorovaním, vykazovaním a vyrovnávaním zaťaženia. Fungujú aj naprieč platformami.  

Potrebujete prístupnosť

Máte zamestnancov po celom svete? Riešenie správy tlače založené na Cloude, ako je PaperCut Hive, môže byť tou správnou cestou. To ponúka neobmedzenú dostupnosť a poskytuje podporu vo forme automatických záplat a aktualizácií, vďaka čomu je synchronizácia hračkou. Cloudové mapovacie riešenia sú zvyčajne dostupné prostredníctvom predplatného a samozrejme potrebujú funkčné internetové pripojenie. 

Zdroj: papercut-com