Kancelária

Epson EcoTank L3156

Elegancia v bielom do modernej kancelárie

Nové modely Epson s tankovým zásobníkom, série EcoTank sa vyznačujú kompaktnými rozmermi a atraktívnym dizajnom. Nás zaujala multifunkcia Epson EcoTank L3156 v štýlovom bielom prevedení. Hodí sa do modernej kancelárie, ale aj do domácnosti. Nezaberie veľa miesta, prekvapí dizajnom a ponúka 3 plnohodnotné funkcie v jednom modernom zariadení. Veľkým plusom je tankový systém dopĺňania atramentu a integrované nádržky umiestnené vpredu. Stav hladiny atramentu je viditeľný cez priehľadné časti štyroch samostatných nádržiek. Výrobca dodáva v balení spolu so zariadením aj 5 ks fľaštičiek atramentu, ktoré by mali pokryť 8 100 strán čiernobielej tlače alebo 6 500 strán farebných strán. To je približný objem tlače bežného používateľa počas 3 rokov.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá kancelárie, domácnosť - domáca kancelária 
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi – Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson iPrint
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 179 mm
Hmotnosť: 3,9 kg
 
 
Dizajn (minimalistický v štýlovej bielej)
 
Po rozbalení prekvapí kompaktné zariadenie menších rozmerov v krásnom bielom prevedení. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, napriek tomu, že ide o plast. Ten je pevný a povrchová úprava je odolná proti otlačkom. Minimalistické prevedenie spolu s bielou farbou podtrhujú čistý štýl dizajnu. Hrany sú jemne zaoblené a ergonómia zariadenia je výborná. Ovládacie prvky a prístup k dopĺňaniu je pohodlný. Horná časť patrí plochému skeneru, ktorý sa ukrýva pod zatváracím vekom. Vpredu na hornej časti sa nachádza tenký pás s ovládacími tlačidlami a stavové diódy. Na čelnej strane vpravo je umiestený integrovaný tankový zásobník so 4 samostatnými nádržkami na atramenty (CMYK). V spodnej časti je výstup papiera s vysúvacou lištou, ktorá je dostatočne stabilná pre kapacitu papiera na výstupe. Papier na vstupe sa vkladá v zadnej časti zariadenia. Vstupná kapacita je 100 listov a ide o jednoduchý systém s opierkou na papier. Na pravej strane je bezpečnostný slot pre zámok Kensington. Na zadnej strane už nájdete iba konektor pre zapojenie USB kábla a kábla do elektrickej siete. Zariadenie neobsahuje displej a ani port pre pripojenie do LAN siete a bohužiaľ ani USB Host port pre pripojenie USB zariadenia. 
 

Funkcie 

 
Multifunkcia ponúka 3 plnohodnotné funkcie v jednom zariadení (3-in-1). Okrem farebnej tlače môžete kopírovať a skenovať vo výbornej kvalite. Nechýba podpora Wi-Fi, Wi-Fi Direct a možnosť tlače z mobilných zariadení. Chýba automatická obojstranná tlač, ale s vhodným ovládačom môžete tlačiť obojstranne manuálne. Veľký výpočet funkcií síce tento model neponúka, ale ten základ má. My sme ocenili hlavne podporu mobilne tlače a cloudových služieb pomocou aplikácie Epson Connect (iPrint, Email Print) alebo AirPrint a Google Cloud Print.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Epson EcoTank L3156 tlačí v čiernobielom aj farebnom režime atramentovou technológiou. O vysokú kvalitu tlače sa stará spoľahlivá tlačová hlava Epson Micro Piezo. Rozlíšenie tlače je 5 760 x 1 440 Dpi. Pre skenovanie je rozlíšenie 1 200 x 2 400 Dpi a výstupy sa uložia do bežných formátov : JPEG, TIFF, PDF, BMP. Maximálny formát tlače, ktorý zariadenie podporuje je A4. Za minútu dokáže multifunkcie vytlačiť 33 strán A4 v monochromatickom režime alebo 15 strán vo farebnom režime. V najvyššej kvalite podľa normy ISO/ IEC24734 je to 15 strán vysokokvalitnej čiernobielej tlače alebo 5 strán farebne. Tlač kvalitnej fotografie s rozmermi 10 x 15 cm na lesklý papier trvá približne 69 sekúnd. Kvalita bežnej tlače dokumentov je na veľmi dobrej úrovní a určite ju môžeme označiť, ako vyšší štandard. Dobre vynikajú detaily aj farebné podanie. Pre tlač dokumentov s grafmi, obrázkami a rôzne prezentácie v malej kancelárii, domácnosti alebo pre študijné účely je tento model vhodným zariadením. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské zariadenie
- štýlový, moderný dizajn
- kompaktná veľkosť
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie) 
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct, podpora tlače z mobilných zariadení
- kvalita čiernobielej a farebnej tlače
- pohodlný tankový systém dopĺňania atramentu
- jednoduché ovládanie
- nízka cena náhradných náplní
- nízke náklady na tlač 
- atrament v balení pre veľký objem tlače
 
Mínusy tlačiarne
 
- absencia automatickej obojstrannej tlače
- zariadenie nemá displej
- menšia kapacita na vstupe a výstupe papiera
- nemá USB Host
 
 
Náplne do tlačiarne
 
Multifunkcia používa pre tlač 4 farebné atramenty (CMYK). Tie sa dopĺňajú do oddelených nádržiek integrovaného tankového zásobníka pomocou náhradných 65 ml fľašiek. Farebné náhradné náplne s označením Epson EcoTank 103 (purpurová, azúrová a žltá) majú vyťaženosť  7 500 strán a čierna 4 500 strán. V balení zariadenia nájdete sadu 5 fľaštičiek (1 x azúrová, 1 x purpurová, 1 x žltá a 2 x čierna). S touto atramentovou výbavou môžete tlačiť približne 3 roky a ušetriť na nákladoch za spotrebný materiál.
 
 

 

Zhodnotenie

 
Multifunkcia Epson Eco Tank L3156 osviežila predajný trh svojím elegantným bielym dizajnom. Vďaka kompaktnej veľkosti si nájde miesto hlavne v domácnosti, študentských izbách a malých kanceláriách. Kladné hodnotenie si zaslúži kvalitná tlač v monochromatickom aj farebnom režime a multifunkčnosť. Ponúka používateľom funkciu tlače, kopírovania a skenovania s jednoduchým ovládaním. Nechýba pripojenie pomocou Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení, čo je v dnešnej dobe už povinný štandard. Aj keď s chudobnejšou výbavou rozšírených funkcií a absenciou automatickej obojstrannej tlače, stále ide o veľmi zaujímavé zariadenie v dobrom pomere výkonu, kvality tlače a ceny. Najväčším plusom je tankový systém dopĺňania atramentu. Komfortné dopĺňanie a nízka cena náhradných náplní, radí tento model do skupiny tlačiarní s nízkymi nákladmi na tlač a prevádzku. Okrem hospodárnej tlače prispieva bezkazetovým systémom aj k životnému prostrediu. Menším mínusom je absencia hostiteľského USB a aspoň informačného displeja. Biela farba je veľmi príjemná a až používaním sa dá zistiť, ako bude odolávať ušpineniu. Napriek mínusom prevažujú plusy a multifunkciu Epson Eco Tank L3156 považujeme za výhodný nákup.
 

Tip pre vás

 
Na tento produkt sa vzťahuje 3-ročná predlžená záruka. Do 30 dní od zakúpenia, si môžete o tento typ záruky požiadať priamo na stránke výrobcu.