Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank L3156

Elegancia v bielom do modernej kancelárie

Nové modely Epson s tankovým zásobníkom, série EcoTank sa vyznačujú kompaktnými rozmermi a atraktívnym dizajnom. Nás zaujala multifunkcia Epson EcoTank L3156 v štýlovom bielom prevedení. Hodí sa do modernej kancelárie, ale aj do domácnosti. Nezaberie veľa miesta, prekvapí dizajnom a ponúka 3 plnohodnotné funkcie v jednom modernom zariadení. Veľkým plusom je tankový systém dopĺňania atramentu a integrované nádržky umiestnené vpredu. Stav hladiny atramentu je viditeľný cez priehľadné časti štyroch samostatných nádržiek. Výrobca dodáva v balení spolu so zariadením aj 5 ks fľaštičiek atramentu, ktoré by mali pokryť 8 100 strán čiernobielej tlače alebo 6 500 strán farebných strán. To je približný objem tlače bežného používateľa počas 3 rokov.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá kancelárie, domácnosť - domáca kancelária 
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi – Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson iPrint
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 179 mm
Hmotnosť: 3,9 kg
 
 
Dizajn (minimalistický v štýlovej bielej)
 
Po rozbalení prekvapí kompaktné zariadenie menších rozmerov v krásnom bielom prevedení. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, napriek tomu, že ide o plast. Ten je pevný a povrchová úprava je odolná proti otlačkom. Minimalistické prevedenie spolu s bielou farbou podtrhujú čistý štýl dizajnu. Hrany sú jemne zaoblené a ergonómia zariadenia je výborná. Ovládacie prvky a prístup k dopĺňaniu je pohodlný. Horná časť patrí plochému skeneru, ktorý sa ukrýva pod zatváracím vekom. Vpredu na hornej časti sa nachádza tenký pás s ovládacími tlačidlami a stavové diódy. Na čelnej strane vpravo je umiestený integrovaný tankový zásobník so 4 samostatnými nádržkami na atramenty (CMYK). V spodnej časti je výstup papiera s vysúvacou lištou, ktorá je dostatočne stabilná pre kapacitu papiera na výstupe. Papier na vstupe sa vkladá v zadnej časti zariadenia. Vstupná kapacita je 100 listov a ide o jednoduchý systém s opierkou na papier. Na pravej strane je bezpečnostný slot pre zámok Kensington. Na zadnej strane už nájdete iba konektor pre zapojenie USB kábla a kábla do elektrickej siete. Zariadenie neobsahuje displej a ani port pre pripojenie do LAN siete a bohužiaľ ani USB Host port pre pripojenie USB zariadenia. 
 

Funkcie 

 
Multifunkcia ponúka 3 plnohodnotné funkcie v jednom zariadení (3-in-1). Okrem farebnej tlače môžete kopírovať a skenovať vo výbornej kvalite. Nechýba podpora Wi-Fi, Wi-Fi Direct a možnosť tlače z mobilných zariadení. Chýba automatická obojstranná tlač, ale s vhodným ovládačom môžete tlačiť obojstranne manuálne. Veľký výpočet funkcií síce tento model neponúka, ale ten základ má. My sme ocenili hlavne podporu mobilne tlače a cloudových služieb pomocou aplikácie Epson Connect (iPrint, Email Print) alebo AirPrint a Google Cloud Print.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Epson EcoTank L3156 tlačí v čiernobielom aj farebnom režime atramentovou technológiou. O vysokú kvalitu tlače sa stará spoľahlivá tlačová hlava Epson Micro Piezo. Rozlíšenie tlače je 5 760 x 1 440 Dpi. Pre skenovanie je rozlíšenie 1 200 x 2 400 Dpi a výstupy sa uložia do bežných formátov : JPEG, TIFF, PDF, BMP. Maximálny formát tlače, ktorý zariadenie podporuje je A4. Za minútu dokáže multifunkcie vytlačiť 33 strán A4 v monochromatickom režime alebo 15 strán vo farebnom režime. V najvyššej kvalite podľa normy ISO/ IEC24734 je to 15 strán vysokokvalitnej čiernobielej tlače alebo 5 strán farebne. Tlač kvalitnej fotografie s rozmermi 10 x 15 cm na lesklý papier trvá približne 69 sekúnd. Kvalita bežnej tlače dokumentov je na veľmi dobrej úrovní a určite ju môžeme označiť, ako vyšší štandard. Dobre vynikajú detaily aj farebné podanie. Pre tlač dokumentov s grafmi, obrázkami a rôzne prezentácie v malej kancelárii, domácnosti alebo pre študijné účely je tento model vhodným zariadením. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské zariadenie
- štýlový, moderný dizajn
- kompaktná veľkosť
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie) 
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct, podpora tlače z mobilných zariadení
- kvalita čiernobielej a farebnej tlače
- pohodlný tankový systém dopĺňania atramentu
- jednoduché ovládanie
- nízka cena náhradných náplní
- nízke náklady na tlač 
- atrament v balení pre veľký objem tlače
 
Mínusy tlačiarne
 
- absencia automatickej obojstrannej tlače
- zariadenie nemá displej
- menšia kapacita na vstupe a výstupe papiera
- nemá USB Host
 
 
Náplne do tlačiarne
 
Multifunkcia používa pre tlač 4 farebné atramenty (CMYK). Tie sa dopĺňajú do oddelených nádržiek integrovaného tankového zásobníka pomocou náhradných 65 ml fľašiek. Farebné náhradné náplne s označením Epson EcoTank 103 (purpurová, azúrová a žltá) majú vyťaženosť  7 500 strán a čierna 4 500 strán. V balení zariadenia nájdete sadu 5 fľaštičiek (1 x azúrová, 1 x purpurová, 1 x žltá a 2 x čierna). S touto atramentovou výbavou môžete tlačiť približne 3 roky a ušetriť na nákladoch za spotrebný materiál.
 
 

 

Zhodnotenie

 
Multifunkcia Epson Eco Tank L3156 osviežila predajný trh svojím elegantným bielym dizajnom. Vďaka kompaktnej veľkosti si nájde miesto hlavne v domácnosti, študentských izbách a malých kanceláriách. Kladné hodnotenie si zaslúži kvalitná tlač v monochromatickom aj farebnom režime a multifunkčnosť. Ponúka používateľom funkciu tlače, kopírovania a skenovania s jednoduchým ovládaním. Nechýba pripojenie pomocou Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení, čo je v dnešnej dobe už povinný štandard. Aj keď s chudobnejšou výbavou rozšírených funkcií a absenciou automatickej obojstrannej tlače, stále ide o veľmi zaujímavé zariadenie v dobrom pomere výkonu, kvality tlače a ceny. Najväčším plusom je tankový systém dopĺňania atramentu. Komfortné dopĺňanie a nízka cena náhradných náplní, radí tento model do skupiny tlačiarní s nízkymi nákladmi na tlač a prevádzku. Okrem hospodárnej tlače prispieva bezkazetovým systémom aj k životnému prostrediu. Menším mínusom je absencia hostiteľského USB a aspoň informačného displeja. Biela farba je veľmi príjemná a až používaním sa dá zistiť, ako bude odolávať ušpineniu. Napriek mínusom prevažujú plusy a multifunkciu Epson Eco Tank L3156 považujeme za výhodný nákup.
 

Tip pre vás

 
Na tento produkt sa vzťahuje 3-ročná predlžená záruka. Do 30 dní od zakúpenia, si môžete o tento typ záruky požiadať priamo na stránke výrobcu.