Kancelária

HP OfficeJet Pro 9010e

Modelová rada HP OfficeJet Pro prichádza na trh s novými modelmi spolu so službou HP+. Táto séria je zameraná na malé až stredne veľké pracovné skupiny, ale využitie nájde aj v domácnosti pre Home Office. Ide o univerzálne zariadenie s plnohodnotnými funkciami tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie. Multifunkcia HP OfficeJet Pro 9010e prináša nielen moderný dizajn, ale aj spoľahlivý výkon a vysokú kvalitu tlače. Obsahuje všetky dôležité funkcie a pomerne nízke náklady na tlač.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 439,5 mm
Hĺbka: 342,5  mm
Výška: 278 mm
Hmotnosť: 9,29 kg


Dizajn

V kombinácii bielej a dvoch odtieňov sivej vyzerá multifunkcia naozaj štýlovo. Čistými líniami a kompaktnou veľkosťou zapadne do akéhokoľvek pracovného priestoru. Dominantným prvkom je farebný dotykový displej na prednej strane vľavo. S uhlopriečkou 2,7“ síce nepatrí rozhodne k malým, ale zobrazovacia časť je oveľa menšia. Okolo nej je pomerne hrubý čierny rám na ktorom sú tri dotykové tlačidlá. Vedľa displeja na prednom paneli sa nachádzajú stavové diódy pre On/ Off a stav pripojenia Wi-Fi. Nesmieme samozrejme zabudnúť na logo výrobcu uprostred. Na bočnej strane vľavo nájdete hostiteľský USB port. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru a trochu masívnejšiemu automatickému podávaču predlôh na 35 hárkov. V spodnej časti je priestor vyhradený pre vstupný zásobník papiera s kapacitou 250 hárkov a nad ním je výstup s výsuvnou lištou pre 60 hárkov papiera. Po otvorení predného panela sa dostanete k boxu so štyrmi samostatnými atramentovými kazetami. Spracovanie zariadenia je kvalitné a použité plasty sú dostatočne pevné.


Všetky kľúčové funkcie v jednom zariadení

Model HP OfficeJet Pro 9010e ponúka štyri plnohodnotné funkcie v jednom kompaktnom zariadení. Okrem farebnej tlače aj skenovanie, kopírovanie a fax. Multifunkcia má bohatú konektivitu. Tá zahŕňa okrem klasického pripojenia k pc USB káblom aj možnosť zapojenia zariadenia k LAN sieti pomocou eternetového kábla a podporu bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi, Wi-Fi Direct a Bluetooth rozhrania. V rámci Wi-Fi je vylepšené zabezpečenie a kontrola a samoúdržby siete Wi-Fi. Plusom je podpora dvojpásmovej Wi-Fi. Inteligentné funkcie sú dostupné pomocou prepracovanej aplikácie HP Smart, ktorá je dostupná pre mobilné zariadenia s Androidom a iOS. Používateľ môže využívať prispôsobiteľné skratky v mobile alebo priamo v tlačiarni pre opakujúce sa tlačové úlohy. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač a automatický podávač predlôh. Dokáže kopírovať a automaticky skenovať obidve strany dokumentov.


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou vo farebnom režime v rozlíšení tlače až 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 22 strán v monochromatickom režime alebo 18 strán farebne. Odporúčaný mesačný objem tlače je 1 500 strán a pracovné maximálne mesačné využitie je až 25 000 strán. Tlač dokumentov je ostrá a veľmi dobre čitateľná. Pri farebnej tlači sú dokumenty a fotografie v dobrej kvalite aj keď oproti fotografickým tlačiarňam im chýba silnejší zmysel pre hĺbku a detaily. Každopádne v rámci tlače interných propagačných materiálov ide o veľmi kvalitnú farebnú tlač.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Plusy tlačiarne                                                                                      

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný dizajn
- multifunkčnosť (4 v 1)
- kvalita a rýchlosť tlače
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač predlôh (ADF)
- konektivita (dvojpásmová Wi-Fi, Bluetooth)
- kapacita papiera na vstupe
- prehľadný 2,7“ dotykový displej
- pohodlné nastavenie a ovládanie
- podpora aplikácie HP Smart
- podpora služby HP Instant Ink


Mínusy tlačiarne

- chýba viacúčelový zásobník
- cena zariadenia
- trochu hrubšie rámy displeja


Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa pre tlač atramentovú technológiu so štyrmi samostatnými farebnými kazetami.  Čierna atramentová kazeta, azúrová, purpurová a žltá s označením HP 963 s vyťaženosťou 1 000 strán čierna a 700 strán farebné atramenty.  Okrem štandardnej verzie je v ponuke ak veľkokapacitná verzia náplní XL. Čierna kazeta má vyťaženosť 2 000 strán a farebné 1 600 strán.

Zhodnotenie

Model HP OfficeJet Pro 9010e patrí medzi inteligentné zariadenia, ktoré obsahuje všetky kľúčové funkcie pre menšiu firmu za dostupnú cenu v modernom dizajne. Tlač  fotografií síce nie je excelentná, ale v iných oblastiach je kvalita tlače vysoká. S predplatenou službou HP+ sú prevádzkové náklady na tlačiareň relatívne nízke. Vďaka vysokej rýchlosti tlače 22 strán za minútu a bezpečnostným funkciám, ako je súkromná tlač a prispôsobiteľným skratkám je ideálnym, univerzálnym zariadením do malej kancelárie.