Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP LaserJet Pro MFP M180n

Recenzia farebnej multifunkcie

Laserová tlačiareň HP LaserJet Pro MFP M180n patrí k spoľahlivým farebným zariadeniam v dostupnej cene. Vhodná je do domácnosti, kancelárie živnostníka, ale aj do menšej firmy, kde potrebujete rýchlu, kvalitnú tlač v monochromatickom aj farebnom režime a viac funkcií v jednom zariadení. To všetko vám tento model ponúka s benefitom jednoduchého ovládania a moderného dizajnu. Výrobca HP je zárukou kvalitného spracovania a spoľahlivosti zariadenia. Čo všetko dostanete za cenu približne 250 € a aké klady a nedostatky má multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M180n, sme zhrnuli do krátkej recenzie.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Mobilná konektivita: Apple AirPrint/ HP ePrint/ Mopria
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna)
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm
Hĺbka: 380 mm
Výška: 292,6 mm
Hmotnosť: 15,7 kg

Dizajn v štýle minimalizmu

Hneď po rozbalení nás prekvapil krásny minimalistický dizajn. Čisté línie a jemná ergonómia zariadeniu pristanú. Výrobca vsadil na kvalitné továrenské spracovanie a jednoduchý dizajn v bielom prevedení, s výnimkou časti pre výstup papiera, ktorá je tmavosivá. Tlačiareň je výborne továrensky spracovaná a nenájdete na nej žiadnu chybičku. Plasty sú pevné a zariadenie je stabilné aj počas náročnejšej prevádzky. Na tele tlačiarne nájdete iba jediné tlačidlo zapnutia/ vypnutia. Vrchná časť patrí plochému skeneru. Pod ním sa nachádza výstup papiera s kapacitou 100 listov a po jeho ľavej strane je 7-segmentový LCD displej s ikonami. Trochu sparťanské  ovládanie sa vykonáva pomocou ikon na displeji. Pre zobrazenie minima informácii (počet kópií) slúži malý informačný displej uprostred celého displeja. Na zadnej strane zariadenia je konektor pre zapojenie do elektrickej siete, pre USB kábel a zapojenie do LAN siete. Nič iné okrem loga výrobcu na čelnej strane už nenájdete. Vstupný zásobník je ukrytý za vyklápacím krytom v spodnej časti vpredu. Po povytiahnutí zásobníka doň môžete uložiť 150 hárkov papiera A4 alebo ho využiť, pre voliteľné podporované formáty. Táto časť  zariadenia je predelená s otváracou prednou časťou, za ktorou sa nachádza vysúvací zásobník pre 4 samostatné farebné tonerové kazety. Tento systém chválime, výmena tonerov je pohodlná.  Dizajn je minimalistický a hodí sa do modernej domácej alebo firemnej kancelárie.

 

                                              

Funkcie

Tento model spĺňa požiadavky kancelárie v malej firmy alebo pre home office. Okrem laserovej farebnej tlače dokáže kopírovať a skenovať. Ideálne, všestranné riešenie, ako mať najdôležitejšie funkcie v jednom zariadení. Pripája sa pomocou USB kábla k počítaču alebo notebooku. Využiť môžete aj zapojenie pomocou ethernet kábla do LAN siete. Túto možnosť doplňa aj podpora mobilnej tlače. Stačí prepojiť router s tlačiarňou. Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M180n obsahuje technológiu Auto - On/Auto - Off, vďaka ktorej vám ušetrí energiu.

Rýchlosť a kvalita tlače

Dnes sú tlačiarne v podstate veľmi rýchle a ani tento model, vás nenechá v štichu, ak potrebujete za krátky čas vytlačiť dôležité dokumenty. Tlačí laserovou technológiou v monochromatickom aj farebnom režime, v rozlíšení tlače 600 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť približne 16 strán a to v oboch režimoch, čiernobiele aj farebne. Prvú stranu vytlačí za 14 sekúnd a maximálna mesačná záťaž je 30 000 strán. Vstupný zásobník má kapacitu 150 listov A4 a výstupný 100 listov papiera. Napriek tomu, že zariadenie nepodporuje automatickú obojstrannú tlač (duplex), môžete využiť manuálnou obojstrannú tlač (podpora ovládača). Skener pracuje rýchlosťou 14 strán za minútu a kopírovanie zvládne multifunkcia so 16-timi stranami za minútu. Kvalita tlače v čiernobielom režime je výborná a ani farbená tlač kvalitou nezaostáva. Čo sme si osobne všimli je vyborené podanie čiernej a hlučnosť, ktorá bola oproti iným zariadeniam, ktoré sme testovali pomerne nízka.  


Plusy tlačiarne

- minimalistický, moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- kvalita tlače
- dobrá rýchlosť tlače
- podpora mobilnej tlače

Mínusy tlačiarne

- absencia priamej podpory Wi-Fi (neobsahuje vstavaný Wi-Fi modul)
- malý displej (zobrazuje málo informácií)
- chýba automatická obojstranná tlač

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M180n využíva pre tlač 4 samostatné, farebné tonerové kazety. Tie sú uložené vo vysúvacom zásobníku na čelnej strane. Prístup k ním je pohodlný a výmenná je viac, než komfortná. Tlačiareň tlačí farebne systémom CMYK a používa tonerové kazety s označením: HP toner CF530A-čierna s kapacitou 1 100 strán, HP toner CF531A-azúrová, HP toner CF532A-žltá, HP toner CF533A-purpurová s kapacitou 900 strán A4 (5 % pokrytie). Pre tento model si môžete znížiť náklady aj používaním alternatívnych tonerových kaziet.  

Zhodnotenie

Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP180n je skvelým zariadením pre home office, pre kanceláriu živnostníka aj do menšej firemnej kancelárie. S jedným zariadením môžete nielen farebne tlačiť, ale aj kopírovať a skenovať. Jediné, čo vás môže do určitej miery obmedzovať je absencia automatickej obojstrannej tlače. Tento nedostatok nahrádza manuálna obojstranná tlač pomocou vhodného ovládača. Pripojenie k Wi-Fi a bezdrôtovú tlač je možné stále nahradiť mobilnou tlačou s pomocou prepojenia k routru ethernet káblom. nám osobne vadil malý displej. Ten v podstate nie je celkove malý, ale časť, ktorá zobrazuje informácie je veľmi malá. Celý displej je rozdelený do časti pre dotykové ikony ovládania a malej časti, pre zobrazenie počtu kópií. Displej hodnotíme, ako slabú časť zariadenia. dizajn je veľmi pekný, k nemu nemáme výhrady. Čo sa týka ceny, tá sa pohybuje okolo 250 €. V tejto cenovej skupine nájdeme aj o niečo lepšie vybavené zariadenia. Dokonca od samotného výrobcu mu konkuruje nový model HP Color Laser 150nw v nižšej cenovej hladine. Práve na tento model sa veľmi tešíme. Mal by priniesť veľmi dobré parametre za dostupnú cenu aj keď o niečo  pomladšiu tlač vo farebnom režime.