Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Envy Inspire 7920e/ 7921e

Vyššia rada Envy Inspire s automatickým podávačom dokumentov je v ponuke v dvoch farebných verziách. Jednou je bielo-béžová (portobello) a druhou bielo-modrastá (surf blue). Oproti modelom HP Envy Inspire 7220e a 7221e má rada 7900 navyše integrovaný automatický podávač dokumentov. Tieto dva modely sú optimalizované pre Home Office a domácu kanceláriu pre kohokoľvek. Ide o univerzálne zariadenie pre farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie. Mohli by sme povedať, že bola vyvinutá práve pre náročnejšieho užívateľa, ktorý pracuje počas covidu z domácej kancelárie.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: termálna atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domáca kancelária, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ HP Smart Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 460 mm
Hĺbka: 512 mm
Výška: 233 mm
Hmotnosť: 8,12 kg
 

Dizajn v dvoch farbách

 
Nové modely Inspire sú navrhnuté vo verzii s plochým skenerom ver. 7200e a s nízko-profilovým podávačom dokumentov (ADF) ver. 7900e. Obe modelové verzie sú dostupné na európskom trhu vo farbe béžová (portobello) a modrastá (surf blue).  Práve farebné akcenty prispievajú k modernému dizajnu. Ten je naozaj príjemný aj vďaka svojej kombinácii hranatosti a zaoblenia. Kompaktná veľkosť je výhodou pre umiestenie v akomkoľvek aj menšom priestore. Ako väčšina moderných tlačiarní, tak aj tieto nové modely Envy Inspire sa dodávajú s  2,7“  farebným dotykovým displejom pre prístup k nastaveniam tlačiarne a skratkám.
 
 
 
 
Pretože Envy Inspire je väčšinou zameraný na domácich používateľov, tým myslíme rodinu a študentov, ale aj menšie kancelárie, zásobník papiera je na možnosti tejto tlačiarne trochu primalý. Na prednej, spodnej časti tlačiarne sa nachádza zásobník na 125 listov papiera. Štandardne to môžeme považovať za také minimum. Výstupná kapacita je rovnako malá 60 hárkov papiera. Napriek tomu môžeme dizajn zariadenia hodnotiť, ako príjemný s kompaktnými rozmermi a veľmi dobrou ergonómiou. Továrenské spracovanie je veľmi dobrej úrovni a plasty sú pevné a celkove spracovanie veľmi dobré.
 

Univerzálne funkcie

 
Univerzálnosť tejto multifunkcie je zastúpená vo forme tlačiarni, kopírky a skeneri v jednom zariadení. S týmito funkciami dokážete plniť tlačové všetky úlohu v kancelárii. V rámci konektivity dostanete možnosť pripojenia pomocou USB kábla k PC alebo notebooku, pripojenie pomocou 2-pásmovej Wi-Fi, ale aj pomocou Bluetooth BLE (slúži pre nastavenie tlačiarne). Multifunkcia podporuje tlač z mobilných zariadení pomocou inteligentnej aplikácie HP Smart Print. Nechýba automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov ADF pre 50 listov A4. Bohužiaľ iba jednostranné. Inováciou, ktorú sa oceňujeme je, že zásobník na fototlačiareň sa zasúva priamo do zásobníka papiera ako modulárny doplnok nad, kam vložíte štandardné hárky s rozmermi 8,5 x 11 palcov. Zásobník na fotografie pojme zase bezokrajovo výtlačky v štandardných veľkostiach 4 x 6, štvorcových 5 x 5 alebo panoramatických 4 x 12“. Zaujímavou zmenou dizajnu, ktorú vizuálne nevidíte na tlačiarni Envy Inspire je nový režim tlače. Nový tichý režim znižuje hluk o 40 % pomocou inteligentných algoritmov na spomalenie procesu tlače pre tichší zážitok. Tento režim bol vyvinutý počas karantény inžiniermi spoločnosti HP, ktorí boli počas konferenčných hovorov vyrušovaní hlasnými zvukmi tlačiarne. Vnímali to, ako nevýhodu toho, že museli zdieľať pracovný priestor s deťmi, ktoré si potrebovali vytlačiť domáce úlohy. Z nižšiu hlučnosť teda palec hore.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Model Envy Inspire nebol zostavený primárne na rýchlosť. Na rozdiel od kancelárskych tlačiarní domáci používatelia nestoja v rade okolo tlačiarne, aby si vyzdvihli svoje dokumenty. Napriek tomu je Envy Inspire 7920e alebo 7921e robustná tlačiareň schopná tlačiť rýchlosťou až 15 strán za minútu  farebne aj čiernobielo, pričom prvá strana je pripravená už za 18 sekúnd. A to je celkom príjemná rýchlosť. Rozlíšenie tlače je až 1 200 x 1 200 Dpi pre čiernobiele strany a 4 800 x 1 200 dpi pre farebné výtlačky a fotografie. Tlač strany za minútu je len polovica rovnice rýchlosti tlače, pričom druhá polovica vyjadruje, ako rýchlo môže byť pripravená prvá strana. Tá môže byť pripravená za niečo viac ako 15 sekúnd a údaje o rýchlosti tlače spoločnosti HP môžeme považovať za dosť presné, pričom rýchlosti sa pohybovali medzi 12 a 16 str./min. Vytlačený text je ostrý a veľmi dobre čitateľný aj pri malom type písma. Farebné výtlačky sú príjemné ostré a kvalita veľmi dobrá.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- prijemný dizajn
- kompaktná veľkosť
- kvalita tlače
- bohatá konektivita
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- bezokrajová tlač
- dotykový LCD displej
- cenová dostupnosť
- nízka hlučnosť
 
Mínusy tlačiarne
 
- menší zásobník papiera
- farebná kazeta Tricolor
- chýba hostiteľský USB port
 

Náplne do tlačiarne

 
Na rozdiel od špeciálnych fotografických tlačiarní nemá Envy Inspire samostatné kazety na farebný atrament. Namiesto toho používa tlačiareň dve atramentové kazety a to čiernu HP 303 Instant Ink Ready a kombinovanú kazetu HP 303 Instant Ink Ready s tromi farbami atramentu pre azúrovú, purpurovú a žltú, takzvanú tricolor. Vyťaženosť náplní je 200 strán čierna a 165 strán v štandardnej veľkosti a trojnásobná kapacita s XL náplňami.
 

Zhodnotenie

 
Multifunkcia HP Envy Inspire obohatila ponuku výrobcu, ako schopná tlačiareň pre všetky domáce, aj pracovné projekty. Týmto spoločnosť HP spojila atramentovú technológiu do univerzálneho zariadenia a vytvorila nástroj s funkciami, ktoré sa môžu ukázať ako užitočné, keďže viac ľudí počas pandémie pracuje z domu, vrátane tichého režimu a silných fotografických možností. Ak hľadáte domácu tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť, skenovať a kopírovať, HP Envy Inspire 7920e alebo 7921e je vynikajúcou voľbou, aby poskytla spoľahlivého a všestranného pracanta, ktorý sa bude skvele hodiť do vašej domácnosti alebo malej kancelárie.