Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother MFC-J2330dw

Veľmi zaujímavým riešením do malej firmy je multifunkcia Brother MFC-J2330dw. Ide o profesionálne zariadenie s vysokou kvalitou tlače a spoľahlivosťou. Ponúka hneď 4 plnohodnotné funkcie do kancelárskeho prostredia. Vďaka robustnej konštrukcii tlačiareň zvládne aj náročnú prevádzku. Plusom je podpora tlače do formátu A3. Multifunkcia má výbornú konektivitu a systém náplní Ink Benefit, pre používanie veľkokapacitných náplní, s ktorými získate nízke náklady na tlač. Ide o univerzálne riešenie tlače do kancelárie pre viacčlennú pracovnú skupinu, kde sa vyžaduje výkon a tlačí sa väčší objem dokumentov. Ako už prezrádzajú posledné písmená pri označení modelu DW, zariadenie podporuje duplex a Wi-Fi konektivitu.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Brother Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 530 mm
Hĺbka: 398 mm
Výška: 304 mm
Hmotnosť: 16,9 kg


Robustný dizajn pracanta do kancelárie

Multifunkcia má trochu robustnejšiu konštrukciu a ani rozmerovo sa nejedná o malé zariadenie. Do domácnosti, by sme zvážili o niečo kompaktnejšiu tlačiareň, ale do firmy sa hodí. Práve výhodou masívneho dizajnu je výborná stabilita aj pri náročnej prevádzke. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú pevné. Okrem pevnej konštrukcie sú použité aj kvalitné súčiastky. To všetko prispieva nielen k spoľahlivému chodu, ale aj dlhej životnosti zariadenia. Pochváliť musíme dobrú ergonómiu a prístup k všetkým ovládacím prvkom a médiám. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. V zadnej časti sa nachádza vstup pre špeciálne média, ako sú magnetický papier alebo papier s vyššou gramážou. Predná strana multifunkcie je rozdelená na bočné časti, kde sa nachádza vľavo hostiteľky konektor USB pre priamu tlač z USB kľúča alebo pripojeného fotoaparátu. Náhľad fotografií sa zobrazí aj na grafickom farebnom displeji. Pravá strana je vyhradená zásobníku pre 4 samostatní atramentové kazety. V strede čelnej strany zariadenia nájdete vyklápací ovládací panel. Na ňom sa nachádza prehľadný dotykový displej s uhlopriečkou 6,8 cm, tlačidlo pre zapnutie a tlačidlá pre rýchlu voľbu domov, späť a stop. Okrem toho je na ovládacom paneli aj numerická klávesnica. Tu môžete využiť pre obsluhu faxu alebo navolenie počtu kópii. Pod ovládacím panelom nájdete vysúvaciu časť pre výstup papiera a pod ňou zasúvací vstupný zásobník. V zadnej časti sa nachádza duplexná jednotka a konektor pre kábel do elektrickej siete. Keďže má táto multifunkcia podporu bezdátového pripojenia vystačili, by ste si pohodlne s týmto jediným káblom. Model Brother MFC-J2330dw ponúka v rámci konektivity aj pripojenie USB káblom k pc a zapojenie do LAN siete. Konektory pre tento spôsob pripojenia sú veľmi prakticky ukryté pod krytom a vyvedené smerom do zadnej časti zariadenia. Za to musíme výrobcu pochváliť. V priestore tak neprekážajú žiadne káble vedľa zariadenia. Celkový dizajn v matnom čiernom prevedení je veľmi príjemný.


Funkcie 4 v 1

Multifunkcia obsahuje všetko potrebné pre prácu s tlačou v kancelárii. Ponúka 4 plnohodnotné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie a dokonca aj fax v jednom zariadení. Plusom je veľmi dobrá konektivita. Na výber máte pevné pripojenie k pc, zapojenie do siete, ale aj výhody bezdrôtového pripojenia. K tým patrí tlač z mobilných zariadení, skenovanie do emailu alebo mobilu. Rýchla tlač z cloudových služieb a sociálnych sietí. Pre dosiahnutie, čo najvyššej efektivity v pracovnej skupine môžete využívať automatickú obojstranná tlač, tlač niekoľkých dokumentov na jednu stranu, ale aj automatický podávač dokumentov. Prínosom môže byť aj tlač na formát A3. Hodí sa na tlač reklamných alebo propagačných materiálov, ale aj na prezentácie. Ťažko by sme hľadali, čo tejto multifunkcii vytknúť. Môžete si priamo na displeji navoliť najpoužívanejšie skratky pre zrýchlenie tlačových úloh. Displej má intuitívne ovládanie a veľmi pekné grafické rozhranie. Na ňom sa zobrazuje aktuálny stav hladiny atramentu v kazetách.


Rýchlosť a kvalita tlače

Model Brother MFC-J2330dw je výkonným zariadením do náročného prostredia, kde sa vyžaduje kvalita, rýchlosť a spoľahlivosť. Tlačí v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 22 strán v monochromatickom režime alebo 20 farebných strán v najvyššej kvalite. S nastavením rýchleho režimu dostanete za minútu 35 strán čiernobiele alebo 27 strán farebne. Tlač prvej strany stihne pod 6 sekúnd. Podporuje automatickú obojstrannú tlač, ktorou si môžete znížiť náklady vo firme. Pri skenovaní niekoľkostranového dokumentu sa zase hodí automatický podávač dokumentov na 50 hárkov. Kapacita vstupného zásobníka je 250 listov plus zadný ručný podávač. Kvalita čiernobielych aj farebných dokumentov je na veľmi dobrej úrovni. Táto multifunkcia sa hodí do pracovnej skupiny, kde sa mesačne tlačí 250 až 2 000 strán tlače. Maximálne mesačné vyťaženie je až 30 000 strán.

 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské zhotovenie
- stabilná konštrukcia 
- spoľahlivá prevádzka
- prehľadný dotykový displej
- navolenie skratiek pre zrýchlenie tlačových úloh
- kontrola stavu hladiny náplní priamo na displeji 
- kvalita tlače
- podpora až do formátu A3
- multifunkčnosť (4 v 1)
- hostiteľské USB
- výborná konektivita
- podpora tlače z mobilných zariadení
- skenovanie do e-mailu, mobilu a cloudu
- podpora veľkokapacitných náplní


Mínusy tlačiarne

- pre niekoho veľkosť a robustná konštrukcia
- skener max A4
- cena originálnych náplní


Náplne do tlačiarne

Do multifunkcie Brother MFC-J2330dw idú 4 samostatné atramentové kazety. Čierna s označením Brother LC-3617BK, azúrová Brother LC-3617C, purpurová Brother LC-3617M a žltá Brother LC-3617Y. V štandardnej verzii majú vyťaženosť 550 strán v súlade s ISO/ IEC 24711. Výhodou je, že tlačiareň podporuje aj veľkokapacitné náplne, ktoré vám znížia náklady na tlač jednej strany. Tie majú kapacitu 3 000 strán kazeta s čiernym atramentom a 1 500 strán kazety s farebnými atramentmi. Veľmi dobre je riešené aj umiestnenie zásobníka a v ktorom sa kazety nachádzajú. Je k ním vpredu dobrý prístup a výmena je pohodlná a rýchla. Rovnako aj kazety sú konštrukčne výborne riešené a pri výmene nehrozí ušpinenie.


Zhodnotenie

Multifunkcia Brother MFC-J2330dw je výkonné zariadenie, ktoré pracuje spoľahlivo. Pri náročnej prevádzke je stabilné, vďaka robustnej konštrukcii. Ovláda sa pohodlne a rovnako pohodlná je aj výmena atramentových kaziet. Tlačiareň má množstvo funkcií, výbornú konektivitu a len ťažko sa hľadajú zápory. Pre domácnosť môže byť mínusom veľkosť, robustný dizajn a cena zariadenia. Do malej firmy je to naopak ideálne riešenie. Plusom je formát A3, výkon, spoľahlivosť, kvalita tlače a konektivita. Trochu vyššia cena originálnych náplní a zároveň aj cena tlače za jednu stranu sa dá znížiť používaním výhodnejších veľkokapacitných náplní a využitím automatickej obojstrannej tlače. Ako veľké plus hodnotíme možnosť vytvárať skratky pre rutinné tlačové úlohy.