Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Vytvorte si vizuálne príťažlivú brožúru

Chcete vytvoriť brožúru pre vašu firmu? Skôr než začnete, skúste definovať brožúry a to, čo môžu urobiť pre vaše podnikanie.

Najprv si prejdime definíciu brožúry. V podstate ide o marketingový nástroj používaný na reklamu produktov alebo služieb spoločnosti.

Brožúry sa dodávajú rôznych tvaroch a veľkostiach a môžu mať rôzne formy, od jednej strany, ktorá bola zložená, aby sa vytvorili sekcie alebo v 2 a 3zložkových brožúrach, až po bežnejšiu viazanú viacstranovú brožúru.

V brožúrach môžete použiť obrázky a texty, čo znamená, že musia mať profesionálne rozloženie a vizuálne prvky, aby upútali pozornosť.

Na čo slúži brožúra? 

Už vieme čo sú brožúry. Prejdime k ich prospešnosti. Brožúru vo všeobecnosti používa firma na reklamu svojich kľúčových produktov alebo služieb. Z tohto dôvodu brožúry často obsahujú zaujímavý text a pútavé obrázky. Teraz sa pozrime na to, ako rýchlo a jednoducho vytvárať brožúry profesionálnej kvality.

Ako vytvoriť brožúru

Keď potrebujete vytvoriť brožúru, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom je použiť profesionálne navrhnutú, upraviteľná šablónu brožúry. Šablóny návrhu brožúry vám poskytujú esteticky príťažlivé rozloženie so zástupným textom, obrázkami a grafikou. Na internete nájdete dosť zaujímavých webov, ktoré poskytujú zadarmo (väčšinou po registrácii) desiatky zaujímavých tematických šablón s možnosťou úpravy. K stiahnutiu sú najčastejšie vo formáte, ktoré podporujú aplikácie Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesing, Adobe XD, Figma a Skica.

Pri navrhovaní tlačenej brožúry je rozhodujúci výber správnych farieb. Farby dokážu vyvolať emócie, odovzdať správy a vytvoriť trvalý dojem na koncového požívateľa. Či už navrhujete brožúru pre vašu firmu alebo špeciálnu udalosť, výber vhodných farieb môže výrazne zvýšiť jej vizuálny vplyv. V tomto článku preskúmame niekoľko tipov, ako si vybrať správne farby pre tlačenú brožúru.

 

 

Kto je vaša cieľová skupina 

Skôr ako začnete s výberom farieb, je dôležité, aby ste jasne porozumeli svojej cieľovej skupine. Zvážte faktory, ako je vek, pohlavie, kultúrne zázemie a preferencie. Rôzne farby môžu u ľudí vyvolať rôzne reakcie, preto si vyberte farby, ktoré rezonujú s vašou cieľovou skupinou. 

Vyjadrite identitu svojej značky

Ak navrhujete brožúru pre svoju firmu, je dôležité, aby ste farebnú schému zladili s identitou vašej značky. Konzistentnosť v brandingu pomáha vytvoriť silnú vizuálnu asociáciu s vašou spoločnosťou. Použite primárne farby vašej značky a začleňte doplnkové odtiene na vylepšenie celkového dizajnu.

Posúďte účel brožúry

Účel vašej brožúry ovplyvní výber farieb. Ak propagujete luxusný produkt alebo službu, použitie sofistikovaných farieb, ako je zlatá, strieborná alebo sýta modrá, môže vyvolať pocit elegancie a exkluzivity. Na druhej strane, živé a energické farby ako červená, oranžová alebo žltá môžu byť vhodné na propagáciu udalostí alebo akčných ponúk. 

Zobrazte farebnú paletu 

Ak chcete zachovať konzistenciu a harmóniu v dizajne brožúry, vytvorte farebnú paletu pozostávajúcu z dvoch alebo troch základných farieb spolu s ich odtieňmi. Táto paleta vás prevedie výberom farieb pre rôzne prvky, ako je text, obrázky a pozadia.

Dobre zvolený kontrast a čitateľnosť 

Pri výbere farieb je dôležité zvážiť kontrast a čitateľnosť textu. Uistite sa, že medzi farbou pozadia a farbou textu je dostatočný kontrast, aby bol text ľahko čitateľný. Vyhnite sa používaniu svetlých farieb na svetlom pozadí alebo tmavých farieb na tmavom pozadí, pretože to môže zhoršiť čitateľnosť.

Nezabudnite na test

Pred odoslaním brožúry na tlač je dôležité otestovať a skontrolovať farby. Vytlačte vzorku a porovnajte ju so svojím digitálnym dizajnom. Uistite sa, že farby budú vyzerať podľa vašich predstáv.

Záver

Výber správnych farieb pre tlačenú brožúru môže výrazne ovplyvniť jej účinnosť. Pochopením vašej cieľovej skupiny, odrazom identity vašej značky, zvážením účelu, vytvorením farebnej palety, zabezpečením čitateľnosti a testovaním farieb môžete vytvoriť vizuálne príťažlivú a pôsobivú brožúru.