Kancelária a škola

XEROX Versalink C405

Multifunkcia Xerox Versalink C405 je komplexným zariadením, ktoré zastrešuje 4 plnohodnotné funkcie tlače a má dostatok výkonu aj do náročnej kancelárie. Okrem vysokej kvality a rýchlosti tlače dokáže tlačiareň veľmi rýchlo pracovať po zapnutí. Veľkým plusom je vysoká efektivita tlače a možnosť rozšírenia. S rastúcou firmou sa môžu požiadavky a nároky na tlačové úlohy zvyšovať a práve možnosť dopĺňania prídavnými modulmi (príslušenstvom) udrží s rastom firmy krok. Xerox ponúka pre tento model niekoľko prídavných vstupných zásobníkov na zväčšenie vstupnej kapacity papiera, ale aj podvozky, skrinky s kolieskami na presúvanie a voliteľný modul Wi-Fi. Multifunkcia je vhodná do stredne veľkej, ale aj do malej rýchlo rastúcej firmy.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ NFC (voliteľné Wi-Fi)
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Plug-in pre Android/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 432 mm
Hĺbka: 540 mm
Výška: 599 mm
Hmotnosť: 33 kg


Kancelársky pracant s príjemným dizajnom

Veľkosť zariadenia ho predurčuje do väčších firemných priestorov. Poctivá hmotnosť 33 kg napomáha vysokej stabilite aj pri náročnej prevádzke. Napriek rozmerom pôsobí multifunkcia štíhlym a príjemným dojmom. Dominantným prvkom, ktorý neprehliadnete je veľký dotykový displej na ľavej strane. Má uhlopriečku 5“ a grafické rozhranie s farebnými ikonami. Jediné, čo zamrzí je jeho pomalšia odozva pri otváraní ikon. Horná časť zariadenia patrí skeneru s robustným podávačom dokumentov na 50 listov. Pod ním je na prednej strane spomínaný dotykový displej a vedľa neho čítačka NFC. Na čelnej strane zariadenia sa nachádza výstup papiera, zatvárací priestor, kde sú umiestene 4 samostatné farebné tonerové kazety a dva vstupné zásobníky papiera. Jeden veľkokapacitný zásobník papiera na 550 listov a druhý voliteľný pre špeciálne média. Na čelnej strane nájdete aj hostiteľský USB port pre priamu tlač. Zariadenia má výbornú ergonómiu a pohodlný prístup k ovládaniu. Dizajn je v typickom farebnom prevedení Xeroxu v kombinácií tmavomodrej a bielej. Multifunkcia napriek väčším rozmerom pôsobí moderne.

Funkcie do náročnej prevádzky

Model Xerox Versalink C405 vám ponúkne všetko, čo budete potrebovať do kancelárie, kde sa vyžaduje vysoká efektívnosť práce a tlačí veľký objem dokumentov. Napriek tomu, že neponúka hneď v základnej verzii Wi-Fi, môžete si modul Wi-Fi podľa potreby vybrať, ako voliteľné príslušenstvo. O konektivitu však v žiadnom prípade nebudete ochudobnený. Okrem klasického pripojenia USB káblom ponúka zariadenia aj pripojenie pomocou eternetového kábla do LAN siete. Vďaka NFC technológii je tu aj možnosť spárovania a tlač z mobilných zariadení. Multifunkcia zastrešuje 4 plnohodnotné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Nechýba automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov pri skenovaní. Skenovať môžete do e-mailu ale aj do cloudu. Cez displej zariadenia sa dostanete do  predvolených cloudových služieb k svojim dokumentom. Plusom je aj hostiteľský USB port pre priamu tlač z USB kľúča. Množstvo funkcií je doplnené o predvolené užitočné režimy, ako sú úspora toneru, škálovanie, zabezpečená tlač, vodoznaky a hlavne o bezpečnostné prvky. Harddisk je možné šifrovať a v prípade potreby prepísať. Podporuje 256 -bitové šifrovanie, prístupové prvky, kontrolné prihlásenia, overenie cesty certifikátu, overenie firmware, filtrovanie IP adries, sieťové prihlásenie, filtrovanie protokolov a ďalšie. Výpočet funkcií je bohatý. Pomocou Xerox galérie si môžete funkcionalitu rozšíriť ďalšími aplikáciami.

Rýchlosť a kvalitná tlač

Zariadenie tlačí laserovou technológiu vo výbornej kvalite v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 35 strán v monochromatickom aj farebnom režime. Tlač prvej strany trvá približne 10 sekúnd. Kvalita tlače je na profesionálnej úrovni a to v oboch podporovaných režimoch tlače. Multifunkcia dokáže spoľahlivo pracovať aj v náročných podmienkach pri veľkom objeme tlače. Práve tam sa prejaví jej vysoký výkon a rýchlosť. Vstupný zásobník má kapacitu 550 hárkov papiera + 150 listov voliteľný zásobník. Pomocou prídavného zásobníka si môžete kapacitu hlavného zásobníka zvýšiť. Tým sa dostanete na výbornú kapacitu na vstupe. Mesačný objem tlače sa pohybuje okolo 80 000 strán A4.

 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie 
- rýchlosť a kvalita farebnej tlače
- multifunkčnosť (4 v 1)
- prehľadný, výklopný displej
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (AFDF)
- jednoduché nastavenie a užitočné režimy
- štart a rýchlosť tlače prvej strany 
- hostiteľské USB pre priamu tlač
- možnosť pridania príslušenstva 
- vstupná kapacita papiera s možnosťou zvýšenia prídavným zásobníkom
- možnosť doplnenia zariadenia o Wi-Fi modul
- bezpečnostné funkcie

Mínusy tlačiarne

- v základnej verzii neobsahuje Wi-Fi modul
- väčšie rozmery a hmotnosť 
- nepodporuje A3 (max. formát tlače A4)
- vyššia cena zariadenia


Náplne do tlačiarní Xerox Versalink C405

Do tejto multifunkčnej tlačiarne idú 4 samostatné tonerové kazety. Čierny toner s označením Xerox 106R03532 s extra vysokou kapacitou10 500 strán A4 pri 5 % pokrytí. Farebné tonerové kazety: azúrová Xerox 106R03534, purpurová Xerox 10R03535 a žltá Xerox 106R03533 s kapacitou 8 000 strán tlače.

Krátky záver

Multifunkcia Xerox Versalink C405 je stvorená k vysokej vyťaženosti do stredne veľkej pracovnej skupiny. Dokáže tlačiť celý rad formátov do veľkosti A4, kopírovať dokumenty, skenovať ich do počítača a faxovať. Prepojenie s počítačom zastrešuje pomocou USB kábla, ale ponúka aj štandard kancelárskych zariadení LAN port pre pripojenie do siete a technológiu NFC. Tlačiareň má dotykový prepracovaný farebný displej s grafickým rozhraním, ktoré sa  intuitívne ovláda. Podľa potreby ho môžete zaklopiť alebo vyklopiť. Tento model určite patrí do firmy, kde sa vyžaduje vysoká kvalita tlače a pracovná efektívnosť. Mínusom je vyššia cena tlačiarne.